Početna | - Naslovna | Square kroz produžetke do pobjede u Splitu!

Square kroz produžetke do pobjede u Splitu!

U izuzetno uzbudljivom dvoboju odigranom na splitskim Gripama, Square je nakon produžetaka slavio protiv Splita rezultatom 2:3, te će majstorica u Dubrovniku odrediti koja će momčad izboriti plasman u polufinale.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Duje Vladović, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Tešija, Dario Marinović, Antonio Sekulić, Genario Benicio Peixoto, Luka Pavlović, Nikola Čizmić, trener: Marinko Mavrović

SQUARE: Zoran Primić, Leonardo Dos Santos Pele, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Bruno Sarruf Guimaraes Bruninho, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 0:1 Daničić (25′), 1:1 Jurlina (26′), 2:1 Suton (36′), 2:2 Gašpar (39′), 2:3 Đuraš (42′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 10 (5+4+1); Square 9 (5+4+0)

ŽUTI KARTONI: Sekulić (18′) – SPLIT
Gašpar (28′), Daničić (29′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Primić (SQUARE)

Uoči početka susreta publika je pljeskom pozdravila juniore Splita, koji su ranije ovog tjedna osvojili novi naslov prvaka Hrvatske u svojoj uzrasnoj kategoriji.
Prvu veliku priliku bilježimo već u 2.minuti kada je Gašpar osvanuo sam pred Luketinom koji brani njegov udarac. Nedugo zatim zaprijetio je Pele, no lopta prolazi tik uz vratnicu. Uzvratili su Splićani u 4.minuti kada Sekulić ostaje potpuno sam na vrhu kaznenog prostora, no Primić sjajno brani. U 6.minuti Daničić je sjajno pucao iz voleja nakon ubačaja Cvjetkovića, no lopta je prohujala tik uz vratnicu. Uzvratili su Splićani u 9.minuti kada se Sekulić sjajno oslobodio Gašpara, no Primić maestralno brani. Minutu kasnije Pele je lijepo prošao kroz obranu domaćih, no njegov udarac s 10ak metara zaustavlja vratnica! Uzvratili su Splićani preko Marinovića koji se maestralno oslobodio Pelea i Cvjetkovića, no njegov udarac s vrha kaznenog prostora sjajno brani Primić. U drugoj polovici prvog poluvremena ritam je pao, zasigurno i dijelom što su obe momčadi bile opterećene s prekršajima. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
Prvu veliku priliku u nastavku bilježimo u 22.minuti, kada je Marić pretrčao Pelea i izišao sam pred Primića, no puca pored vratnice. Square je poveo u 25.minuti kada Daničić po desnoj strani prolazi Sekulića i sa 9 metara pogađa bliži kut vratara Luketina za 0:1! Vrlo brzo su Splićani ozbiljno zaprijetili preko Jurline, no Primić atraktivno brani njegov udarac. U 26.minuti Jurlina je sjajno prošao Đuraša po lijevoj strani, izišao sam pred Primića i zabio za 1:1! Nedugo zatim Square je zaprijetio iz prekida, no udarac Bruninha s 11 metara brani vratar Luketin. U 28.minuti Splićani su propustili veliku priliku za vodstvo. Marinović je osvojio loptu na centru, te u kontri 2 na 1 dodaje za Ćorluku koji iz sjajne prilike puca pored gola. Minutu kasnije gosti gube loptu u svojoj polovici, no Primić spašava svoju momčad sjajno obranivši udarac Genaria. U 30.minuti Cvjetković je lijepo prošao po lijevoj strani i dao loptu na drugu vratnicu za Đuraša, koji u vrlo dobroj prilici puca preko gola. Veliku priliku propustio je Sekulić u 34.minuti, kada mu se odbila lopta na 5-6 metara od gola, a on puca preko praznog gola. U 36.minuti Pele je vrlo dobro pucao s 9-10 metara, no Luketin je na mjestu. Kazna je stigla vrlo brzo, kada Genario iz auta dodaje do Sutona, obrana gostiju je “zaspala” i omogućila kapetanu domaćih da s vrha kaznenog prostora neometan zabije za 2:1! U poslijednje 4 minute gosti ulaze igrajući s Peleom u ulozi golmana-igrača, a takva igra dala je ploda u 39.minuti kada gosti dolaze do izjednačenja. Udarac Pelea s 10ak metara Luketin je odbio u stranu, a to koristi Gašpar i iskosa s desne strane lijepo zabija pod gredu za 2:2! Redovnih 40 minuta tako je okončano istim rezultatom kao i u Dubrovniku (2:2), te se ušlo u produžetke.
Iz prve ozbiljnije prilike u produžetku Square dolazi do prednosti. Igrala se 42.minuta kada je suđen prekršaj na 8 metara od gola za goste; Pele je dodao loptu na lijevu stranu gdje Đuraš neometan sa 7-8 metara zabija za 2:3! Mogli su Splićani vrlo brzo uzvratiti, no oštar ubačaj Sutona s desne strane Sekulić klizećim startom kasni na drugoj vratnici pospremiti u nebranjenu mrežu. U 45.minuti mogli su gosti prelomiti susret u svoju korist kada u kontri 3 na 2 Đuraš na dodavanje Daničića pogađa vratnicu. U drugom produžetku Splićani su zaigrali s Genariom u ulozi golmana-igrača. Izdvajamo priliku Ćorluke koji je u 49.minuti proigran na samoj vratnici, ne ne uspijeva ugurati loptu u gol. U poslijednjoj minuti Split je dao sve snage u napad, no raspoloženi Primić sačuvao je svoj gol, te su Dubrovčani proslavili veliku pobjedu kojom su odluku o plasmanu u polufinale prolongirali za majstoricu koja je na rasporedu u utorak u Gospinom polju.

Kosor zbog teške ozljede 6 mjeseci izvan parketa…

Splitski “bijeli” nastupili su prošlog vikenda na Kupu grada Šibenika, a jedan od najboljih igrača …

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …