Početna | - Naslovna | Square nadigrao Albonu Potpićan i ostao u utrci za doigravanje!

Square nadigrao Albonu Potpićan i ostao u utrci za doigravanje!

Dubrovački Square ostvario je pobjedu u prvoj utakmici 20.kola 1.HMNL! Momčad Mate Cvjetkovića u Gospinom polju je nadigrala Albonu Potpićan ’98, čime su “Gospari” ostali u utrci za plasman u doigravanje. Nakon prvih 20 minuta rezultat je bio 1:1, da bi u nastavku domaćin slomio otpor gostiju. Square je do pobjede predvodio raspoloženi Micevski postigavši 4 zgoditka.

Delegat: Mirko Vrcan

SQUARE: Alen Turuk, Borna Tikvica, Marijan Tunjić, Adriano Darrer, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Maro Đuraš, Denis Hasanović, Antonio Konsuo, Antun Bačić, Adrijan Micevski, Mato Šimunović, Ante Daničić, Zoran Primić, trener: Mato Cvjetković

ALBONA POTPIĆAN ’98: Nikola Zahtila, Marin Katović, Alen Lalić, Mate Bugarija, David Mataja, Patrik Drndić, Elvir Husarić, Igor Dundara, Dino Crljenica, trener: Dragan Čubelić

STRIJELCI: 0:1 Husarić (11′), 1:1 Micevski (17′), 2:1 Micevski (25′), 3:1 Rezo (25′), 4:1 Micevski (26′), 4:2 Lalić (27′), 4:3 Mataja (28′), 5:3 Micevski (33′), 6:3 Tikvica (34′), 7:3 Đuraš (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square  5 (2+3); Albona Potpićan ’98  6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Tikvica (39′) – SQUARE; Dundara (39′) – ALBONA POTPIĆAN ’98

IGRAČ UTAKMICE: Adrijan Micevski (SQUARE)

KOMENTAR SUSRETA:
Utakmica je započela minutom šutnje u čast nedavno preminulog Marka Marića, dugogodišnjeg tajnika i dopredsjednika Squarea.
Domaćin vrlo dobro ulazi u utakmicu i u nekoliko navrata ozbiljno prijeti golu gostiju. Tako u prvih 10 minuta bilježimo prilike domaćih preko Đuraša, Daničića, Šimunovića i Reza, no gosti su sačuvali čistu mrežu ponajviše zahvaljujući raspoloženom vrataru Zahtili. Inicijativu domaćih prekinuo je nestanak struje zbog kojeg je susret prekinut na 2 minute, a po povratku na parket gosti dolaze do vodstva. Husarić je sjajnim udarcem pogodio rašlje nemoćnog Turuka za šokantnih 0:1! Nakon toga domaći ponovno preuzimaju inicijativu, koja je okrunjena zgoditkom Micevskog u 17.minuti za 1:1! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, uz zasigurno veće zadovoljstvo gostiju.
U nastavku raspoloženi “Gospari” predvođeni sjajnim Micevskim dolaze do pobjede. Makedonski je reprezentativac u 25.minuti nakon kornera doveo domaćina u vodstvo, a nedugo zatim iz još jedne akcije nakon kornera za 3:1 zabija Rezo! Tu nije bio kraj seriji domaćih, jer već u slijedećoj minuti Micevski svojim trećim zgoditkom donosi Squareu osjetniju prednost, 4:1! Suočeni s rezultatskim zaostatkom gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, te uspijevaju vratiti susret u neizvijesnost. Najprije je Lalić u 27.minuti zabio za 4:2, da bi već u slijedećoj minuti mladi Mataja doveo svoju momčad na minimalan zaostatak, 4:3! Nakon toga gosti propuštaju nekoliko vrlo dobrih prilika za izjednačenje, za što su uskoro kažnjeni. Micevski je u 33.minuti zabio za 5:3, a u slijedećoj minuti susret je definitivno odlučen kada Tikvica pogađa u prazan gol gostiju za 6:3! Konačan omjer postavio je Đuraš u poslijednjoj minuti za konačnih 7:3! Square je tako ostvario vrijednu pobjedu kojom uoči poslijednja 2 kola ostaje u utrci za plasman u doigravanje, dok Albona Potpićan ’98 sada i definitivno ostaje na 11.mjestu ligaškog poretka koje vodi u dodatne kvalifikacije za opstanak.

Dobovec korak do Final Foura, Sparta tijesno poražena od Barcelone

Jučer je utakmicama u grupi “A” započelo natjecanje Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka. Dobovec …

Novo Vrijeme Apfel u Ligi prvaka uz izravnni prijenos HTV-a!

Sjajne vijesti za sve zaljubljenike u futsal, a pogotovo za navijače Novog Vremena Apfel. Osiguran …