Početna | - Naslovna | Square pobjedom nad Alumnusom izborio doigravanje!

Square pobjedom nad Alumnusom izborio doigravanje!

Dubrovački Square poslijednji je četvrtfinalist doigravanja za prvaka Hrvatske! U poslijednjem susretu 22.kola 1.HMNL, Square je slavio protiv zagrebačkog Alumnusa rezultatom 4:0, te je tako zauzeo 6.mjesto na ljestvici, poslijednje koje vodio u doigravanje.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE: Alen Turuk, Borna Tikvica, Marijan Tunjić, Marko Kuraja, Maro Đuraš, Denis Hasanović, Antonio Konsuo, Adrijan Micevski, Mato Šimunović, Ante Daničić, trener: Mato Cvjetković

ALUMNUS: Matija Vurnek, Mario Pintar, Luka Davidović, Andro Cota, Dražen Ilić, Ante Matan, Luka Hezler, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Đuraš (6′), 2:0 Micevski (13′), 3:0 Micevski (31′), 4:0 Đuraš (31′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 5 (3+2); Alumnus 9 (5+4)

IGRAČ UTAKMICE: Adrijan Micevski (SQUARE)

U poslijednjem susretu 22.kola 1.HMNL, Square je slavio protiv zagrebačkog Alumnusa rezultatom 4:0, te je tako zauzeo 6.mjesto na ljestvici, poslijednje koje vodio u doigravanje. Momčad Mate Cvjetkovića ostvarila je očekivanu pobjedu protiv “studenata”, koji su tako zaokružili loš proljetni dio sezone u kojem su ostvarili tek jednu pobjedu.
Susret je započeo minutom šutnje u čast preminulih u pomorskoj nesreći u dubrovačkom akvatoriju. Domaći su bili bolja momčad te su zasluženo ostvarili pobjedu do koje su ih predvodili Maro Đuraš i Adrijan micevski. Upravo je hrvatski reprezentativac načeo mrežu gostiju u 6.minuti, a u 13.minuti Micevski iz penala donosi domaćinu osjetniju prednost nakon prvih 20 minuta. Početkom nastavka gosti su ozbiljno zaprijetili preko Davidovića čiji udarac zaustavlja vratnica! Sve dvojbe oko konačnog ishoda otklonjene su u 31.minuti kada domaći s dva zgoditka dolaze do nedostižne prednosti. Najprije je nakon sjajnog solo-prodora Micevskog za 3:0 zabio Đuraš, da bi nedugo zatim svoju odličnu igru novim zgoditkom okrunio Micevski na dodavanje Kuraje za konačnih 4:0! Alumnus je nakon toga igrom s golmanom-igračem pokušao doći barem do počasnog zgoditka, no bez uspjeha. Square je ostvario očekivanu pobjedu, čime je osigurao nastup u četvrtfinalu, gdje ih čeka zagrebački Futsal Dinamo. Prvi susret na rasporedu je slijedećeg vikenda u zagrebu, a uzvrat je tjedan dana kasnije u Dubrovniku. Ukoliko nakon dva susreta omjer bude neodlučen, o plasmanu u polufinale odlučivat će majstorica u Zagrebu.