Početna | - Naslovna | Square pobjedom protiv Splita izborio plasman u polufinale

Square pobjedom protiv Splita izborio plasman u polufinale

U odlučujućem susretu četvrtfinala doigravanja Square je slavio protiv Splita rezultatom 4:3 i tako izborio plasman u polufinale doigravanja. Kao i svaki put ove sezone, tako i ovoga puta dvoboj Squarea i Splita nije mogao proći bez neizvijesnosti. Premda su domaći sjajno ušli u susret i u dva navrata imali 3 gola prednosti, Splićani su se vratili u utakmicu, te je Square na koncu ostvario minimalnu pobjedu za plasman u polufinale.

Delegat: Mario Matić

SQUARE: Zoran Primić, Leonardo Dos Santos Pele, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Matej Perić, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Bruno Sarruf Guimaraes Bruninho, Maro Đuraš, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Duje Vladović, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Tešija, Toni Kirevski, Alen Marić, Dario Marinović, Antonio Sekulić, Genario Benicio Peixoto, Luka Pavlović, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 1:0 Pele (7′), 2:0 Pele (8′), 3:0 Daničić (12′), 3:1 Marinović (13′), 4:1 Bruninho (14′), 4:2 ag-Rezo (20′), 4:3 Sekulić (30′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 7 (3+4); Split 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Daničić (14′), (17′) – SQUARE; Jurlina (40′) – SPLIT

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Primić (SQUARE)

Nakon uvodnih nekoliko minuta ravnopravne igre, Square je s dva gola u dvije minute došao do lijepe prednosti. Igrala se 7.minuta kada Pele koristi konfuziju u obrani Splita, te s vrha kaznenog prostora zabija za 1:0! Euforija na tribinama se nije ni stišala, a Pele je još jednom savladao Luketina. Brazilac je po desnoj strani nadmudrio Marinovića stvorivši tako višak, te na dodavanje Đuraša iskosa s desne strane zabija za 2:0! U 12.minuti još se jednom trese mreža gostiju. Vladović je u napadu izgubio loptu, a Daničić je u kontri neuhvatljiv te uspijeva progurati loptu pored Luketina za velikih 3:0! Splićani su vrlo brzo uzvratili i oživjeli nade da mogu preokrenuti ovaj susret. Marinović je na poziciji sidruna nadmudrio Rezu i efektno prebacio Primića za 3:1! No raspoloženi domaćin već u slijedećoj minuti vraća prednost od 3 gola. Bruninho je po desnoj strani pretrčao Sutona i iskosa s desne strane špicem savladao Luketina, kojem se od glave lopta odbila u mrežu za 4:1! Bruninhove lopte kao da su za metu imale Luketinovu glavu, jer je u 16.minuti omaleni Brazilac sa 7-8 metara iz sjajne prilike silovito u glavu pogodio splitskog vratara. Nedugo zatim Splićani su u 3 poteza izigrali obranu domaćih, Kosor je s desne strane izišao sam pred Primića, no puca ravno u istrčalog dubrovačkog vratara. U poslijednjim sekundama prvog poluvremena Splićani dolaze do smanjenja zaostatka. Suton je pucao s lijeve strane, a lopta pred golom zahvaća Rezu i završava u mreži za 4:2! Do kraja su ostale tek 3 sekunde, te se s navedenim rezultatom otišlo na odmor.
Već u prvim sekundama nastavka Splićani su ozbiljno zaprijetili, no udarac Jurline pored već savladanog Primića blokira Kuraja. Nekoliko trenutaka kasnije golu Primića zaprijetio je i Marić, no nedostajalo je preciznosti. Uslijedila je ravnopravna igra bez izglednijih prilika sve do 30.minute, kada Splićani dolaze do minimalnog zaostatka. Poput gola u završnici prvog poluvremena, Suton je ovoga puta s desne strane uputio oštru loptu pred gol domaćina, gdje je utrčao Sekulić i skrenuo loptu u gol za 4:3! U 32.minuti Gašpar je zaprijetio golu Splita, no u vrlo dobroj prilici pogađa vratara Luketina u glavu. dvije minute kasnije još je jednom zaprijetio Gašpra, no Luketin brani njegov udarac. U završne 4 minute Splićani ulaze s Marićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćih. Naprotiv, domaći su dvaput sa svoje polovice umalo pogodili prazan gol gostiju i tako otkloniti sve dvojbe. U poslijednjoj minuti Square se na trenutke i panično branio, no uspješno su se othrvali naletima gostiju i na koncu zasluženo izborili plasman u polufinale doigravanja.

2.HMNL-zapad | Održan Plenum klubova, početak natjecanja 12.10

U petak je u Karlovcu održan Planum klubova 2.HMNL-zapad, na kojem je nazočilo šest predstavnika …

Marin Babić – mladi stručnjak na klupi splitskog Geniusa

Hrvatska U19-reprezentacija osvojila je naslov viceprvaka Europe na premijernom Europskom prvenstvu za U19-reprezentacije. Mnogi su …