Početna | - Naslovna | Square savladao “studente” i učvrstio se na 2.mjestu!

Square savladao “studente” i učvrstio se na 2.mjestu!

U susretu 15.kola 1.HMNL dubrovački Square je slavio protiv splitskog Universitasa rezultatom 3:0, te se učvrstio na 2.mjestu prvenstvene ljestvice. Momčad Antuna Bačića igra u vrlo dobroj formi, te je u 4 proljetna dvoboja ostvarila maksimalan učinak. Tome valja pridodati i pobjedu u kupu, čime učinak u 5 susreta Squarea možemo ocijeniti čistom peticom.
Square je od prve minute uspostavio inicijativu, no vratar Bilić već je tradicionalno jedna od najjačih karika splitske momčadi. Splićani su se dobro branili sve do 18.minute kada Pele prolazi po lijevoj strani i prizemnim udarcem savladao Bilića za 1:0! Domaćin je do povećanja vodstva došao u 24.minuti kada raspoloženi Pele na drugoj vratnici proigrava slobodnog Gašpara, kojem nije bilo teško pospremiti loptu u nebranjenu mrežu za 2:0! Nakon toga se bude gosti. U 25.minuti Tustonjić je sjajnim dodavanjem u izglednu priliku gurnuo Šuljića koji nije precizan. Nedugo zatim još je jednom Šuljić u glavnoj ulozi, no ovoga puta greda spašava domaćina. U 30.minuti bilježimo sjajan solo prodor Trivkovića, no ne uspijeva kvalitetnijim udarcem zaprijetiti Primiću. U 32.minuti Cvjetković u kaznenom prostoru ruši Tustonjića, te Splićani dobivaju veliku priliku iz penala, no udarac Šuljića zaustavlja greda, a nakon odbivene lopte Štimac ne uspijeva savladati Primića. U završnici susreta gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, no ne uspijevaju postići niti počasan zgoditak. Naprotiv, Gašpar je to iskoristio i svojim drugim zgoditkom potpisao konačan omjer (3:0) i novu pobjedu Squarea.

Delegat: Mirko Vrcan

SQUARE: Zoran Primić, Leonardo Dos Santos Pele, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Andro Zarač, Adriano Darrer, Matej Perić, Blago Gašpar, Bruno Sarruf Guimaraes Bruninho, Maro Đuraš, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Jure Trivković, Ante Rađa, Tonći Bokan, Antonio Štimac, Ante Peša, Antonio Grubelić, Marijan Tunjić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, trener: Marin Mandić

STRIJELCI: 1:0 Pele (18′), 2:0 Gašpar (24′), 3:0 Gašpar (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 9 (5+4); Universitas 3 (3+0)

ŽUTI KARTONI: Rezo (19′), Cvjetković (32′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Leonardo Dos Santos Pele (SQUARE)

2.HMNL-jug | Odigrani susreti 2.kola, Trogir i Ombla na vrhu

Odigrani su susreti 2.kola 2.HMNL-jug, a Trogir i Ombla ostaju kao jedine momčadi s maksimalnim …

Poznato svih 16 sudionika Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka

Poznato je svih 16 sudionika Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka. Danas je popis 16 …