Početna | - Naslovna | Square slavi veliku pobjedu na gostovanju kod Universitasa!

Square slavi veliku pobjedu na gostovanju kod Universitasa!

Dubrovački Square ostvario je vrijednu pobjedu na gostovanju kod splitskog Universitasa. Zbog zauzetosti dvorane na splitskim Gripama, utakmica je odigrana u solinskoj Bilankuši, a Square je ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Peleu došao do velike pobjede kojom je zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice nakon nepotpunog 4.kola prvoligaške karavane.

Delegat: Miroslav Dugeč

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Rađa, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ante Peša, Antonio Grubelić, Dino Peša, Mario Nazlić, Ivor Šuljić, Tonći Bokan, Ivan Tustonjić, trener: Marin Mandić

SQUARE: Zoran Primić, Leonardo Dos Santos, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Adrijan Micevski, Josip Nebergoj, Antonio Konsuo, Adriano Darrer, Blago Gašpar, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 0:1 Pele (26′), 1:1 Tustonjić (28′), 1:2 Pele (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 6 (5+1); Square 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Trivković (3′), Nazlić (31′) – UNIVERSITAS
Nebergoj (27′), Gašpar (35′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Leandro Dos Santos Pele (SQUARE)

Utakmica je započela minutom šutnje, a igrači Universitasa su nastupili s crnim florom na dresu u spomen na tragično preminulu kolegicu studenticu Mariju Ćorić. Spomenimo i kako su gosti u Solin došli oslabljeni neigranjem Đuraša, dok kod domaćih vrijedi istaknuti neigranje Taćija i Tunjića.
U prvom poluvremenu gledali smo čvrstu igru s obe strane, gdje su se izgledne prilike jako teško stvarale. Gosti su bolje ušli u utakmicu, te u uvodnim minutama prijete preko Pelea i Cvjetkovića, no Bilić je siguran na golu splitskih “studenata”. Upravo je Pele propustio najveću priliku gostiju kada iz izgledne situacije puca preko gola. Prvu veću priliku domaćih propustio je Grubelić kada izlazi sam pred Primića, koji brani njegov udarac. u završnici 1.poluvremena obe momčadi propustile su po jednu veliku priliku. Najprije je Pele s desne strane ostao sam pred Bilićem, no puca pored suprotne vratnice, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije s druge strane nakon kratkog dodavanja Peše pucao Tustonjić, no lopta je prošla za malo pored gola. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
U nastavku su gosti iz prve prave prilike došli do prednosti u 26.minuti. Odigrana je duga lopta u kazneni prostor domaćih prema Peleu, koji leđima okrenut golu iz voleja neobičnim stilom neobranjivo zabija za 0:1! No samo 2 minute kasnije Universitas dolazi do izjednačenja. Crnjac je lijepo s centra proigrao Tustonjića koji neobjašnjivo ostaje sam pred Primićem i rutinski zabija za 1:1! U 30.minuti bilježimo lijepu priliku domaćih, no udarac Peše sa 7-8 metara Primić lijepo brani nogom. U 34.minuti veliku su priliku propustili gosti kada na ubačaj Daničića s desne strane Gašpar sa 4-5 metara puca pored gola. Nakon toga je uslijedilo dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, sve do poslijednje minute kada gosti dolaze do zgoditka vrijednog 3 boda. Daničić je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje Pele zabija za 1:2 i veliko slavlje gostiju. Do kraja je ostalo premalo vremena da bi se nešto značajnije promijenilo. Gosti su proslavili vrijednu pobjedu, kojom su zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice.

Podjela bodova u dvoboju Alumnusa i Futsal Dinama

U prvom današnjem prvoligaškom dvoboju Alumnus i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 3-3. Uzbudljiv …

Tomislav Horvat: “Želim rezultatski iskorak u Elitnoj rundi!”

Tomislav Horvat, trener Novog Vremena Apfel, nije krio zadovoljstvo nakon što su Makarani sva tri …