Početna | - Naslovna | Square velikim preokretom do pobjede protiv Splita!

Square velikim preokretom do pobjede protiv Splita!

U poslijednjem susretu 9.kola 1.HMNL, dubrovački Square je slavio protiv Splita rezultatom 3:2! U uzbudljivom susretu Splićani su na odmor otišli s lijepom prednošću (0:2), no u nastavku je domaćin velikim preokretom došao do pobjede. Splićani su imali prednost 0:2, a igra domaćina nije davala razloga vjerovati da mogu doći do preokreta. Propustili su Splićani i veliku priliku za 0:3, kada Tešija u situaciji 1 na 1 s vratarem Turukom pogađa vratnicu. No u  27.minuti Ćorluka čini prekršaj za žuti karton u “opasnoj zoni”, te dobiva žuti karton, a nakon prigovora mu sudac topić odmah pokazuje i drugi žuti karton. S igračem više Square je brzo poentirao, te Pele smanjuje na 1:2! U 32.minuti Gašpar je zabio za 2:2, a potpuni preokret potpisuje Pele svojim drugim zgoditkom. Jurlina je kao zadnji igrač izgubio loptu, a iskusni Brazilac u situaciji 1 na 1 ne griješi i zabija za veliko slavlje domaćina, 3:2! Splićani su tako ostali praznih ruku, a “Gospari” su nakon 3 poraza u nizu došli do pobjede kojom su se bodovno izjednačili s Crnicom na diobi 3.mjesta prvenstvene ljestvice.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE: Alen Turuk, Leonardo Dos Santos-Pele, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Andro Zarač, Adriano Darrer, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Maro Đuraš, Zoran Primić, trener: Antun Bačić

SPLIT: Nikola Čizmić, Filip Kosor, Božo Sučić, Toni Rendić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Vicko Radić, Ecio Jurjević, Toni Kirevski, Alen Marić, Luka Tešija, Luka Pavlović, Žarko Luketin, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Jurjević (14′), 0:2 Radić (16′), 1:2 Pele (27′), 2:2 Gašpar (32′), 3:2 Pele (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 8 (5+3); Split 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Turuk (18′), Gašpar (34′), Zarač (40′) – SQUARE