Početna | - Naslovna | Šuljić i Bilić predvodili Universitas do trijumfa nad Vrgorcem!

Šuljić i Bilić predvodili Universitas do trijumfa nad Vrgorcem!

U izuzetno uzbudljivom dvoboju 16.kola 1.HMNL Universitas je na splitskim Gripama slavio protiv Vrgorca rezultatom 4:1! Gledali smo vrlo dobru utakmicu pred oko 400 gledatelja, a u junake splitske momčadi prometnuli su se nesavladivi vratar Bilić, te raspoloženi Šuljić. Bilić je maestralnim intervencijama izluđivao goste, dok je Šuljić s po dva gola i asistencije na koncu i najzaslužniji za veliki trijumf Universitasa.

Delegat: Ivan Ćapin

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ante Rađa, Tonći Bokan, Antonio Štimac, Ecio Jurjević, Ante Peša, Dino Peša, Marijan Tunjić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

VRGORAC: Dejan Rašić, Ante Kraljević, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Toni Jelavić, Luka Suton, Zdravko Turić, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Vjeko Raos, Marko Odža, trener: Pjer Malvasija

STRIJELCI: 1:0 Šuljić (19′), 2:0 Tustonjić (25′), 2:1 Suton (31′), 3:1 Mijić (39′), 4:1 Šuljić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 9 (5+4); Vrgorac 10 (6+4)

ŽUTI KARTONI: Crnjac (31′), Peša (39′) – UNIVERSITAS; Kozarić (33′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Ivor Šuljić (UNIVERSITAS)

Uoči početka susreta predstavnici Splitske sveučilišne sportske udruge uručili su prigodna priznanja Dušku Martincu i Anti Kraljeviću, koji su godinama nastupali za momčad splitskog sveučilišta.
Prvu priliku bilježimo u 3.minuti kada udarac Trivkovića iskosa s lijeve strane vratar Rašić odbija u korner. Uzvratili su gosti u 5.minuti, kada je u 3 poteza izigrana obrana domaćih; Suton je izašao sam pred Bilića koji brani njegov udarac. Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, sve do 11.minute kada Mijić lijepo prolazi po desnoj strani, ubacuje pred gol za Jurjevića, koji ne uspijeva skrenuti loptu u prazan gol. U 16.minuti nova prilika domaćina; Tustonjić je pretrčao svog čuvara i osvanuo sam pred Rašićem, koji brani njegov udarac. Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti lijepom akcijom koju je udarcom okončao Kozarić, no Bilić nogom brani njegov udarac. Minutu kasnije nova prijetnja gostiju preko Jelavića, no Bilić još jednom spašava “studente”. u 19.minuti Suton duboko u protivničkoj polovici čini 6.prekršaj gostiju, te nudi domaćinu priliku iz akumulacije s 10 metara. Odgovornost je preuzeo Ivor Šuljić i preciznim udarcem savladao Rašića za 1:0! Do odmora bilježimo još dobar udarac Sutona pod gredu, no Bilić i to brani. Nedugo zatim Jelavić je pucao iskosa s desne strane, no lopta prolazi pored suprotne vratnice. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 23.minuti kada Crnjac lijepo prima dugu loptu, te s lijeve strane izlazi sam pred Rašića, no puca pored suprotne vratnice. U 25.minuti Universitas dolazi do povećanja vodstva. U jeku napada Vrgorca sijevnula je kontra domaćina, Šuljić je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, gdje klizećim startom loptu u nebranjenu mrežu šalje Tustonjić za 2:0! Vrgorčani se vraćaju u igru u 31.minuti kada Jurjević šalje prizemnu loptu pred gol Bilića, gdje spretno reagira Suton i zabija za 2:1! U 38.minuti Vrgorčani su propustili veliku priliku za izjednačenje. Jurjević je sjajno proigrao Pervana koji je ostao sam pred Bilićem, no splitski se vratar fantastičnom obranom prometnuo u junaka susreta. Kazna je stigla već u slijedećoj minuti. Vrgorčani su uveli Martinca kao golmana-igrača, izgubili loptu, Šuljić je proigrao Mijića koji u situaciji 1 na 1 s Martincem rutinski zabija za 3:1! Točku na “i” svih nadanja gostiju stavlja Šuljić golom sa svoje polovice u nebranjenu mrežu gostiju za 4:1! U poslijednjoj minuti Bilić je s nove dvije maestralne obrane sačuvao svoju mrežu, te su “studenti” proslavili veliku i izuzetno vrijednu pobjedu.

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 10.kola, pobjede vodećeg dvojca!

Odigrani su susreti 10.kola 2.HMNL-istok, a vodeći dvojac ostvario je nove pobjede, čime se nastavlja …

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …