Početna | - Naslovna | Univeristas protiv Broda 035 do nove prvenstvene pobjede!

Univeristas protiv Broda 035 do nove prvenstvene pobjede!

U prvom susretu 9.kola 1.HMNL splitski Universitas je slavio protiv gostiju iz Slavonskog Broda rezultatom 3:1! Splićani su većim dijelom susreta bili bolji suparnik, no u završnici susreta gosti su se probudili, te su učinili završnicu susreta neizvijesnom. No ipak, Mijić je sa zvukom sirene stavio pečat na novu pobjede splitskih “studenata”.

Delegat: Ivan Ćapin

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Tonći Bokan, Mirko Nikolić, Antonio Štimac, Ante Peša, Antonio Grubelić, Dino Peša, Marijan Tunjić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

BROD 035: Željko Konrad, Almedin Bundavica, Goran Jurić, Luka Dubac, Mario Petrović, Igor Mirković, Aleksandar Munjiza, Mirko Soldo, Ivan Ivanagić, Luka Đerek, Dražen Čavar, Tomislav Kovačević, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 Trivković (3′), 2:0 Nikolić (20′), 2:1 Bundavica (39′), 3:1 Mijić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas  6 (2+4); Brod 035  7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Kovačević (14′), Petrović (21′), Mirković (30′), Čavar (38′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE: Jure Trivković (UNIVERSITAS)

Splićani su iz prve ozbiljnije prijetnje poveli. Trivković je iz slobodnog udarca s 12-13 metara silovito pogodio za prednost Universitasa, 1:0! Prvu prijetnju gostiju bilježimo u 10.minuti kada Bundevica u polukontri s 10ak metara špicem puca tik uz vratnicu. Uslijedilo je dulje razdoblje bez ozbiljnijih prilika sve do 20.minute kada najprije Nikolić iz blizine ne uspijeva zabiti nakon sjajnog dodavanja Trivkovića, da bi se nedugo zatim Nikolić iskupio za promašaj savladavši iz drugog pokušaja Konrada za 2:0! “Studenti” su tako na odmor otišli s lijepom prednošću, 2:0!
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 23.minuti kada Dino Peša iskosa s lijeve strane pogađa spoj vratnice i grede. uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, sve do 29.minute kada Mijić s desne strane oštro ubacuje pred gol gostiju gdje Moro ne uspijeva skrenuti loptu prema golu. Uzvratili su gosti preko kapetana Petrovića, no Bilić sjajnom intervencijom odbija loptu. U 32.minuti Čavar je sjajno pucao s 14-15 metara, no vratar Bilić atraktivnom intervencijom skreće loptu u vratnicu! Novu prijetnju gostiju bilježimo u 36.minuti kada udarac Čavara s 10ak metara prolazi pored gola. Nedugo zatim gosti prelaze na igru s Petrovićem u ulozi golmana-igrača, a u 38.minuti Munjiza se našao u prilici, no njegov udarac zaustavlja greda. U slijedećoj minuti Konrad je dugom loptom pronašao Bundavicu koji s 8-9 metara s lijeve strane silovito pogađa suprotnu vratnicu. Dobru igru Brođani su naplatili zgoditkom samo nekoliko trenutaka kasnije, kada Bundavica zabija za 2:1 i donosi nadu gostima da u poslijednjoj minuti mogu do izjednačenja. No ipak, Splićani do kraja nisu dozvolili gostima da ozbiljnije zaprijete, a u poslijednjoj sekundi susreta Mijić je poslao loptu u nebranjenu mrežu postavivši konačan omjer, 3:1!

Hrvatska oslabljena u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo!

Hrvatska futsal-reprezentacija okupila se u Otočcu, uoči kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, gdje će u Dubrovniku …