Početna | - Naslovna | Universitas bolji od Alumnusa u “studentskom derbiju”!

Universitas bolji od Alumnusa u “studentskom derbiju”!

U prvom susretu 5.kola 1.HMNL splitski Universitas je na Gripama slavio u studentskom derbiju nadigravši zagrebački Alumnus rezultatom 4-0! U borbenom susretu splitska je momčad pokazala više, te je na koncu zasluženo slavila.

Kolo: 5.kolo
Datum: 08.11.2019.
Vrijeme: 20:30
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 500

UNIVERSITAS – ALUMNUS SESVETE  4-0 (2-0)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Siniša Ličinić
Treći sudac: Tomislav Katinić
Četvrti sudac: Mario Budmir
Delegat: Branko Kurtaj

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Rađa, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Karlo Kovačić, Mario Taći, Ante Peša, Dino Peša, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Mandić, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Nikola Višligaj, Ivan Matan, Nikola Perković, Luka Davidović, Ante Matan, Filip Ukalović, Filip Pezelj, Matija Rajh, Saša Ledinščak, Ivan Livančić, Matija Vurnek, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1-0 Taći (3′), 2-0 Trivković (18′), 3-0 Gotovac (21′), 4-0 Tustonjić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 9 (4+5); Alumnus Sesvete 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Mijić (27′) – UNIVERSITAS; Ukalović (36′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Gotovac (UNIVERSITAS)

Universitas je poveo iz prve prilike na utakmici. U tri je poteza izigrana visoko postavljena obrana gostiju, Taći je s desne strane izišao sam pred Modrušana i zabio u suprotni kut za 1-0! U slijedećoj minuti umalo su Splićani došli do povećanja prednosti. Gotovac je dugu loptu spustio za Taćija, čiji udarac sa 7-8 metara ovoga puta brani Modrušan. Nedugo zatim još su jednom ozbiljno zaprijetili splitski studenti, a ovoga puta Ante Peša ne uspijeva na drugoj vratnici zabiti nakon lijepog proigravanja Gotovca s lijeve strane. Prvu prijetnju gostiju bilježimo u 10.minuti, kada Perković nakon prekida iskosa s desne strane puca pored suprotne vratnice. Uslijedilo je dulje razdoblje obostrano borbene prilike, no bez konkretnijeg učinka. Prvo slijedeće uzbuđenje bilježimo u 16.minuti kada Ivan Matan vrlo dobro puca s 12 metara, no pored gola. Nedugo zatim još je jednom stariji Matan u glavnoj ulozi, no iz vrlo dobre prilike šalje loptu preko gola. U 18.minuti nakon dugo vremena zaprijetio je i Universitas. Pezelj je izgubio loptu kao zadnji igrač, te ponudio veliku priliku Gotovcu, no Modrušan spašava goste. Nedugo zatim Modrušan pak nije dobro reagirao, te splitska momčad ipak dolazi do povećanja prednosti. Trivković je s 11 metara s desne strane pogodio u bliži Modrušanov kut, uhvativši nespremnog gostujućeg vratara, 2-0! Na odmor se tako otišlo s lijepom prednošću domaćina, uz dojam da nismo vidjeli mnogo od igre.
Nakon samo pola minute igre u nastavku Universitas dolazi do povećanja prednosti. Gotovac je u solo-akciji prošao kroz obranu gostiju i zabio za velikih 3-0! Prvu priliku gostiju u nastavku bilježimo u 27.minuti kada nakon lijepo odigrane akcije Davidovićev udarac s desne strane brani Bilić. U 31.minuti gosti su odigrali lijepu akciju, Pezelj ostavlja povratnu loptu za Ivana Matana, no njegov udarac sa 8 metara ne predstavlja veću opasnost za sigurnog Bilića. U 34.minuti gosti prelaze na igru s Ukalovićem u ulozi golmana-igrača, a već u prvom napadu Trivković je to umalo kaznio, kada sa svoje polovice puca za malo pored nebranjenog gola. Nakon toga su gosti nekoliko puta zaprijetili. Izdvajamo pokušaje Ukalovića u 36. i 37.minuti, no mreža domaćih se nije tresla. Naprotiv, u poslijednjim sekundama susreta Tustonjić je duboko sa svoje polovice zabio u prazan gol gostiju za konačnih 4-0! Universitas je zasluženo slavio i ostvario treću ovosezonsku pobjedu, dok je Alumnus u mnogočemu ostao večeras dužan.

U Vinkovcima se održava prvi ovosezonski turnir 1.HMNLŽ

Jučer je u Vinkovcima započeo prvi ovosezonki turnir 1.HMNL za žene! Prvi je to od …

Futsal Dinamo u uzbudljivom dvoboju slavio protiv Splita!

U poslijednjem susretu 8.kola 1.HMNL Futsal Dinamo je u “Ciboni” slavio protiv Splita rezultatom 5-4! …