Početna | - Naslovna | Šuljić i Tustonjić predvodili “studente” do pobjede nad Jesenjem!

Šuljić i Tustonjić predvodili “studente” do pobjede nad Jesenjem!

U prvom susretu 6.kola 1.HMNL splitski Universitas je slavio protiv Jesenja u reprizi prošlosezonskog doigravanja za plasman u prvoligaško društvo. Splitski “studenti” su bili dominantni većim dijelom susreta, no otpor gostiju slomili su tek u završnih 5 minuta kada Tustonjić najprije iz auta tjera do tada sjajnog Končevskog na pogrešku, da bi nedugo zatim iz efektnog voleja zapečatio sudbinu gostiju. Točku na i minutu prije kraja stavlja Šuljić za konačnih 4:1!

Delegat: Antonio Pejić

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ante Rađa, Mario Nazlić, Mirko Nikolić, Ante Peša, Antonio Grubelić, Dino Peša, Ivor Šuljić, Tonći Bokan, Ivan Tustonjić, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

JESENJE: Danijel Končevski, Alen Kovačec, Filip Janžek, Josip Cvilko, Marko Strabić, Dennis Krsnik, Renato Rumbak, Kristijan Osredečki, Krešo Puljek, Matija Artić, Matija Habjanec, trener: Branko Digula

STRIJELCI: 1:0 A.Peša (17′), 1:1 Cvilko (27′), 2:1 ag-Končevski (35′), 3:1 Tustonjić (37′), 4:1 Šuljić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 6 (2+4); Jesenje 2 (1+1)

ŽUTI KARTONI: Kovačec (23′) – JESENJE

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Tustonjić (UNIVERSITAS)

U uvodnim minutama gledamo ujednačenu igru gdje se teško dolazi do ozbiljnijih prilika. Prvu veliku priliku bilježimo u 5.minuti kada Rumbak s lijeve strane izlazi sam pred Bilića koji brani njegov udarac. U 7.minuti još jednom Rumbak prijeti golu domaćina, no Bilić je još jednom siguran, kao nedugo kasnije kada su nakon kornera golu domaćih zaprijetili Cvilko i Kovačec. Prve ozbiljnije prijetnje domaćina bilježimo u 12.minuti kada najprije Končevski brani udarac Ante Peše, da bi nakon kornera uspješno zaustavio i udarac Šuljića. U 14.minuti bilježimo novu izglednu situaciju pred golom gostiju, kada udarac Ante Peše nakon auta vrlo dobro brani Končevski. Bilo je to razdoblje izražene inicijativu domaćina, koje je gostujući trener pokušao zaustaviti minutom odmora, no i nakon predaha se nastavlja inicijativa “studenata”. U 16.minuti domaći su vrlo dobro odigrali za Šuljića čiji udarac s 9 metara brani raspoloženi Končevski. Inicijativu su domaći okrunili vodećim zgoditkom u 17.minuti preko igrača koji je i bio najveća prijetnja golu gostiju. Ante Peša je primio loptu na poziciji sidruna i maestralno prebacio Končevskog za 1:0! Do odmora se nastavila inicijativa domaćina, no bez konkretnijih prilika, te su “studenti” na odmor otišli s minimalnom, no posve zasluženom prednošću.
U nastavku i dalje gledamo dominaciju domaćina, koji je u uvodnim minutama propustio nekoliko vrlo dobrih prilika za povećanje vodstva. Izdvajamo situaciju iz 24.minute kada Mijić s lijeve strane izlazi sam pred Končevskog, no neuspješno pokušava proigrati suigrača na drugoj strani. Prvu ozbiljniju prijetnju gostiju u nastavku bilježimo u 26.minuti kada Strabić lijepo prolazi po desnoj strani, no njegov udarac pod gredu u korner odbija Bilić. To situacija kao da je bila najava izjednačenja koje je uslijedilo u slijedećoj minuti. U polukontri Strabić je s desne strane proigrao u sredini Cvilka koji zabija za 1:1! “Studenti” su vrlo brzo mogli vratiti prednost na svoju stranu. Igrala se 28.minuta kada Grubelić lijepo prolazi svog čuvara i vratara Končevskog, no njegov udarac pred golom pogaša Šuljića. U 32.minuti publika je zapljeskala na lijepu akciju domaćih koja nije okrunjena zgoditkom zahvaljujući raspoloženom Končevskom. U 35.minuti Universitas ipak dolazi do prednosti. Tustonjić je iz auta poslao oštru loptu prema golu gostiju, što je iznenadilo Končevskog kojem se lopta od ruke odbija u gol za 2:1! Susret je definitivno odlučen u 37.minuti kada Šuljić lijepo proigrava Tustonjića koji u naletu iz voleja zabija za 3:1! U 39.minuti svoju vrlo dobru igru zgoditkom je okrunio i Šuljić koji na krasno dodavanje Mijića volejem zabija za konačnih 4:1! Universitas se tako vratio na pobjednički kolosjek ostvarivši treću prvoligašku pobjedu, što je sjajan rezultat za debitanta u elitnom razredu hrvatskog futsala.