Početna | - Naslovna | Universitas i Futsal Dinamo podijelili bodove odigravši 1:1!

Universitas i Futsal Dinamo podijelili bodove odigravši 1:1!

U susretu 11.kola 1.HMNL splitski Universitas i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 1:1! Bio je to susret bez previše izglednih prilika, a remi je nakon svega viđenog i najpravedniji ishod nakon svega viđenog na parketu splitskih Gripa.

Delegat: Miroslav Dugeč

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Mirko Nikolić, Antonio Štimac, Ante Peša, Antonio Grubelić, Dino Peša, Marijan Tunjić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

FUTSAL DINAMO: Karlo Maloševac, Jakov Grcić, Ivan Šulentić, Kristian Čekol, Daniel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Tomislav Hercigonja, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 1:0 Šuljić (26′), 1:1 Grcić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 9 (3+6); Futsal Dinamo 7 (2+5)

ŽUTI KARTONI: Grcić (33′), Dekanić (34′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Grcić (FUTSAL DINAMO)

Već u prvoj minuti bilježimo prijetnju gostiju preko Matoševića koji je izmaknuo pažnji obrane domaćih, no u dva navrata ne uspijeva savladati Bilića. Uzvratili su “studenti” u 4.minuti preko Trivkovića, čiji udarac s 9-10 metara vratar Maloševac odbija u korner. U 10.minuti gosti su zaprijetili preko Penave koji se našao sam pred Bilićem, no splitski vratar još jednom brani. U 12.minuti bilježimo novu veliku priliku gostiju. Matošević je sjajno prošao kroz obranu gostiju i proigrao slobodnog Prgometa koji s 4-5 metara puca preko gola. Do kraja poluvremena nije više bilo ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s početnih 0:0.
Prvu veće uzbuđenje u nastavku bilježimo u 24.minuti kada Tustonjić nakon velike greške gostujuće obrane s 10 metara silovito trese gredu! U 26.minuti Šuljić je pred golom proigrao Tustonjića koji laganim dodirom petom pokušava savladati Maloševca, no gostujući vratar je siguran. No nekoliko trenutaka kasnije Maloševac loše reagira na udarac Šuljića skroz iskosa s lijeve strane, te mu se lopta od ruke odbija u mrežu za 1:0! U 35.minuti domaćinu je dosuđen šesti akumulirani prekršaj, no Grcić iz akumulacije puca pored gola. Nedugo zatim Čekol je vrlo dobro pucao nakon kornera, no Bilić nogom zaustavlja njegov udarac. U 37.minuti gosti prelaze na igru s Grcićem u ulozi golmana-igrača, a minutu kasnije isti igrač sjajnim udarcem s 12 metara iskosa s desne strane zabija za 1:1! Nedugo zatim domaći su tražili šesti prekršaj gostiju, nakon što je Penava igrao rukom, no suci se nisu oglasili. U poslijednjoj minuti Šuljić je ometan s leđa izišao sam pred Maloševca koji brani njegov udarac. Nedugo zatim Trivković je silovitim udarcem s 9-10 metara iskosa s desne strane uzdrmao suprotnu vratnicu. Ostalo je 1:1, podjela bodova koja nam se na koncu doima kao najrealniji ishod ovog susreta.

Hrvatska oslabljena u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo!

Hrvatska futsal-reprezentacija okupila se u Otočcu, uoči kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, gdje će u Dubrovniku …