Početna | - Naslovna | Universitas slavio u gradskom derbiju!

Universitas slavio u gradskom derbiju!

U prvom susretu 3.kola 1.HMNL gradski derbi na splitskim Gripama odigrali su Universitas i Split, a “studenti” su nastavili niz neporaženosti u dvobojima s gradskim rivalom. Izuzetno borbena utakmica okončana je pobjedom Universitasa rezultatom 3-2, čime je Split i nakon 3 odigrana kola još uvijek bez osvojenog boda.
“Studenti” su sjajno ušli u utakmicu, te već u prvoj minuti dolaze do prednosti kada nekadašnji igrač Splita Josip Jureti zabija za 1-0! U 15.minuti Franko Bilić brani akumulaciju Ćorluke s 10 metara, no nedugo zatim Bilić rukom izvan kaznenog prostora brani udarac Jezina koji je s desne strane išao sam prema njemu, zbog čega je isključen. S igračem više Splićani dolaze do izjednačenja golom Jezina, te se s neodlučenim ishodom otišlo na odmor. U nastavku “studenti” dolaze do nove prednosti, a i ovoga puta u naslovnim su ulogama nekadašnji igrači Splita. Trivković je asistent za Gotovca koji u 24.minuti zabija za 2-1! Dvije minute kasnije Moro donosi Universitasu osjetniju prednost zabivši za 3-1, no Splićani se ipak vraćaju u igru. Ćorluka je u 29.minuti na dodavanje Perića zabio za 3-2 i učinio završnicu susreta neizvijesnom. No ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao, te su “studenti” proslavili veliku pobjedu. Splićanima pak ostaju velike brige, jer nakon 3 odigrana kola momčad Tea Strunje na dnu je ligaške ljestvice bez osvojenog boda.

Delegat: Ivan Ćapin

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ante Rađa, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Karlo Kovačić, Mario Taći, Ante Peša, Krešimir Šućur, Nikola Moro, trener: Marin Mandić

SPLIT: Nikola Čizmić, Duje Vladović, Božo Sučić, Ricardo Caputo, Jakov Hrstić, Vicko Radić, Luka Perić, Ante Ćorluka, Ecio Jurjević, Toni Kirevski, Alen Marić, Davor Milanko, Jefferson Goncalves Melo Jezin, Luka Pavlović, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1-0 Juretić (1′), 1-1 Jezin (16′), 2-1 Gotovac (24′), 3-1 Moro (26′), 3-2 Ćorluka (29′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 12 (7+5); Split 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Gotovac (4′) – UNIVERSITAS
Ćorluka (4′), Caputo (25′), Hrstić (31′), Perić (36′) – SPLIT

CRVENI KARTON: Franko Bilić (15′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Gotovac (UNIVERSITAS)

Novo Vrijeme Apfel u Ligi prvaka uz izravnni prijenos HTV-a!

Sjajne vijesti za sve zaljubljenike u futsal, a pogotovo za navijače Novog Vremena Apfel. Osiguran …

Saša Tomić i Nikola Jelić sude “Ligu prvaka” u Almatyju!

Hrvatska sudačka dvojka Saša Tomić i Nikola Jelić dobila je veliku čast delegiranjem od strane …