Početna | - Naslovna | Uspinjača-Gimka pobjedom pretekla Square na ljestvici!

Uspinjača-Gimka pobjedom pretekla Square na ljestvici!

U susretu 8.kola 1.HMNL Uspinjača-Gimka je slavila protiv dubrovačkog Squarea rezultatom 3:1, te se probila tako na visoko 3.mjesto prvenstvene ljestvice, gdje se do ovog kola nalazio upravo Square.
Uspinjača-Gimka je povela već u 4.minuti golom Totha iz slobodnog udarca s 11 metara, koji je tako potvrdio dobru formu zabivši petu utakmicu u nizu. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao, a gosti su imali više od igre. Izdvajamo situaciju iz 11.minute kada Daničić iz slobodnog udarca pogađa gredu! Do odmora raspoloženi su vratari Pavlić i Primić upisali nekoliko vrlo dobrih intervencija sačuvavši svoje mreže. U nastavak domaćin ulazi bolje, a inicijativu su naplatili zgoditkom u 24.minuti kada Duvančić koristi pogrešku Gašpara i zabija svom nekadašnjem klubu za osjetniju prednost domaćina, 2:0! Sve dvojbe otklonjene su u 39.minuti kada udarac Koturovića u vlastitu mrežu skreće Cvjetković za nedostižnih 3:0! Gosti su nakon toga iz akumulacije preko Đuraša postigli počasni pogodak za konačnih 3:1! Dubrovčani su već treću utakmicu u nizu ostali bez bodova, a prekid negativnog niza tražit će u slijedećem kolu kada na svom parketu dočekuju Split. Uspinjača-Gimka je pak u usponu sa 7 osvojenih bodova u poslijednja 3 susreta, a pozitivnu seriju nastojat će zadržati u slijedećem kolu kada odlaze na neugodno gostovanje u Vrgorac.

Delegat: Željko Trdišević

USPINJAČA GIMKA: Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Mislav Banek, Antonijo Papac, Silvio Toth, Antonio Jamičić, Dario Markić, David Mataja, Bruno Devčić, Renato Koturović, Gordan Duvančić, Franko Jamičić, trener: Korab Morina

SQUARE: Zoran Primić, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Josip Nebergoj, Antonio Konsuo, Blago Gašpar, Marop Đuraš, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Toth (4′), 2:0 Duvančić (24′), 3:0 ag-Cvjetković (39′), 3:1 Đuraš (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 11 (5+6); Square 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Mataja (18′), Pavlić (25′), Gudasić (29′) – USPINJAČA GIMKA
Primić (23′), Đuraš (37′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Silvio Toth (USPINJAČA GIMKA)

Olmissum preokretom do trijumfa kod Uspinjače Gimke!

Omiški Olmissum je ostvario izuzetno vrijednu pobjedu na gostovanju kod Uspinjače-Gimke. Momčad Duje Maretića je …

Podjela bodova u dvoboju Alumnusa i Futsal Dinama

U prvom današnjem prvoligaškom dvoboju Alumnus i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 3-3. Uzbudljiv …