Početna | - Naslovna | Uspinjača Gimka protiv Vrgorca do prve ovosezonske pobjede!

Uspinjača Gimka protiv Vrgorca do prve ovosezonske pobjede!

U izuzetno uzbudljivom susretu 7.kola Uspinjača Gimka je protiv Vrgorca ostvarila prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. Nakon trijumfa u četvrtfinalu kupa protiv Alumnusa, nastavlja se tako renesansa Uspinjače Gimke nakon povratka na klupu trenera Koraba Morine.
Uspinjača Gimka je odlično ušla u utakmicu. Već u 2.minuti “bijelo-plavi” dolaze do prednosti golom Mataje, no nije dugo trebalo da “nebeskoplavi” uzvrate. Kapetan Martinac s dva gola u dvije minute preokreće rezultat na 1-2! Uspinjača Gimka lijepim zgoditkom Postružina dolazi do izjednačenja, no u poslijednjim sekundama prvog poluvremena raspoloženi Martinac svojim trećim zgoditkom donosi gostima minimalnu prednost na odmoru, 2-3! U nastavku veliki preokret Uspinjače Gimke nagovještava Mataja, koji već u prvoj minuti zabija za izjednačenje, 3-3! Golovima Postružina i Totha domaćin dolazi do značajne prednosti 5-3, no tu nije bio kraj drame. Nakon isključenja vratara Vukovića gosti golom Luke Sutona dolaze do minimalnog zaostatka (5-4) u 36.minuti, no Uspinjača Gimka je minimalnu prednost sačuvala do kraja susreta i proslavila pobjedu vrijednu bijega s dna ljestvice. momčad Koraba Morine sada je bodovno poravnata s Futsal Dinamom, prepustivši fenjer Splitu koji je ostao jedina momčad bez prvenstvene pobjede.

Delegat: Željko Franić

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Lovro Cigler, Silvio Toth, Andrej Pandurević, David Mataja, Ivan Obšivač, Fran Vukelić, Kristijan Postružin, Tino Čirjak, Renato Koturović, Ante Piplica, trener: Korab Morina

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Mateo Kozarić, Ante Babić, Josip Suton, Luka Suton, Marko Gašpar, Duško Martinac, Josip Sesar, Marko Vučić, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1-0 Mataja (2′), 1-1 Martinac (6′), 1-2 Martinac (7′), 2-2 Postružin (13′), 2-3 Martinac (20′), 3-3 Mataja (21′), 4-3 Postružin (24′), 5-3 Toth (30′), 5-4 L.Suton (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 8 (3+5); Vrgorac 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Toth (27′), Čirjak (28′), Gudasić (38′) – USPINJAČA GIMKA
L.Suton (14′), Odža (35′) – VRGORAC

CRVENI KARTON: Marko Vuković (36′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Postružin (USPINJAČA GIMKA)

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …