Početna | - Naslovna | Vrgorac nadigrao Splićane na Gripama

Vrgorac nadigrao Splićane na Gripama

U susretu 2.kola 1.HMNL Vrgorac je slavio na Gripama porazivši Split rezultatom 3-5. Splićani su nakon prvih 20 minuta igre imali minimalnih 1-0, no u nastavku je došla do izražaja kvaliteta i iskustvo gostiju, koji su preokrenuli rezultat i zasluženo ostvarili premijernu ovosezonsku pobjedu.

Delegat: Dražen Bumbak

SPLIT: Nikola Čizmić, Božo Sučić, Toni Rendić, Ricardo Caputo, Jakov Hrstić, Vicko Radić, Luka Perić, Ante Ćorluka, Ecio Jurjević, Toni Kirevski, Alen Marić, Luka Tešija, Jefferson Goncalves Melo, Luka Pavlović, trener: Teo Strunje

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Antonio Pervan, Mateo Kozarić, Josip Suton, Luka Suton, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Ante Mušan, Duško Martinac, Josip Sesar, Vjeko Raos, Marko Vučić, trener: Nikola Tomičić

STRIJELCI: 1-0 Jezin (12′), 1-1 L.Suton (29′), 1-2 J.Suton (30′), 1-3 Kraljević (31′), 1-4 Martinac (34′), 1-5 Kraljević (34′), 2-5 Kirevski (39′), 3-5 Radić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 10 (5+5); Vrgorac 8 (6+2)

ŽUTI KARTONI: Perić (10′), Tešija (24′), Jurjević (27′), Caputo (30′) – SPLIT
Kraljević (9′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Luka Suton (VRGORAC)

Splićani su na predstavljanju momčadi pljeskom pozdravili dvojicu svojih legendi u nebeskoplavom. Dojučerašnji kapetan Josip Suton i ikona splitskog kluba Nikola Tomičić došli su na Gripe u ulozi gosta. Spomenimo i kako su gosti nastupili oslabljeni neigranjem ozlijeđenog Jelavića, koji je zbog ozljede u dvoboju s Olmissumom izgubljen do kraja jenskog dijela sezone.
Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 3.minuti kada Suton iz auta s lijeve strane ubacuje na suprotnu stranu za Martinca, čiji volej odsjeda na suprotnoj vratnici. Splićani su uzvratili u 9.minuti kada je u tri poteza izigrana visoko postavljena obrana gostiju, Perić je proigrao Sučića koji s lijeve strane izlazi sam pred Odžu, no ne uspijeva uputiti kvalitetan udarac. U 10.minuti veliku priliku propustili su gosti. Ćorluka je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, Luka Suton je izišao sam pred Čizmića koji sjajno brani njegov udarac. Minutu kasnije Perić gubi loptu na centru, te povlačenjem s leđa zaustavlja izglednu priliku gostiju. Split je tako već u 10.minuti ušao u bonus (5 akumuliranih prekršaja). U 12.minuti Splićani su poveli. Perić je dodavanjem petom za Caputa izbacio pola obrane gostiju iz igre, a Caputo u situaciji 2 na 1 dodaje na suprotnu stranu za Jezina kojem nije bilo teško zabiti u nebranjenu mrežu za 1-0. U 15.minuti i gosti ulaze u bonus po pitanju akumuliranih prekršaja, a nedugo zatim Josip Suton je propustio lijepu priliku za izjednačenje nakon što je ostao potpuno sam s lijeve strane, no puca pored suprotne vratnice. U 17.minuti Splićani su dvaput ozbiljni zaprijetili nakon kornera, no Odža je siguran na golu gostiju. Minutu kasnije Luka Perić čini prekršaj duboko u protivničkoj polovici, te nudi tako Splićanima priliku iz akumulacije. Odgovornost je preuzeo Ćorluka, no njegov ne odveć jak udarac Odža bez problema brani. Nedugo zatim Splićani su imali veliku priliku iz kontre 2 na 1, no Jezin loše dodaje prema Periću. U 20.minuti Kozarić je proigrao Luku Sutona na poziciji pivota, a Suton se lijepo oslobodio za udarac, no Čizmić je siguran na golu domaćina. Splićani su tako na odmor otišli s minimalnom prednošću.
Već u prvoj minuti nastavka gosti su propustili veliku priliku. Luka Suton je pred golom proigrao Sesara koji iz sjajne prilike puca pored gola. Uzvratili su Splićani preko Jezina čiji udarac od bloka završava na vratnici. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu, te u 23.minuti i postižu zgoditak, koji je poništen zbog prekršaja u bloku. U 25.minuti Sesar je vrlo dobro pucao s 10ak metara, no Čizmić krajnjim naporom odbija u korner. U 29.minuti gosti dolaze do izjednačenja. Luka Suton se na poziciji pivota oslobodio Caputa i lijepo zabio za 1-1. Kao i u prvom poluvremenu, Splićani opet sredinom poluvremena ulaze u bonus s akumuliranim prekršajima. U 30.minuti Jurjević je vrlo dobro pucao iz slobodnog udarca, no Čizmić sjajno brani. Nedugo zatim gosti dolaze do prednosti. Josip Suton je u duelu s Ćorlukom prvi stigao do lopte i sa 8-9 metara zabio za 1-2. U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža splitskih bijelih. Kraljević je s desne strane izišao sam pred Čizmića i rutinski zabio za 1-3. U 32.minuti Splićani prelaze na igru s Jezinom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Štoviše, Gosti su u 34.minuti s dva zgoditka otklonili sve dvojbe po pitanju pobjednika. Najprije je Luka Suton primio dugu loptu, lijepo se zagradio i proigrao natrčalog Martinca koji zabija za 1-4, da bi samo nekoliko sekundi kasnije Kraljević sa svoje polovice zabio u nebranjen gol za velikih 1-5. Nakon toga igra se malo primirila, a treneri su dali prigodu igračima koji su do tada imali manju minutažu. Tako su se u redovima domaćina našli mahom golobradi mladići, dok je kod gostiju trener Tomičić pružio priliku Gašparu i Pervanu. Do kraja su Splićani tek ublažili poraz. U 39.minuti Kirevski je oduzeo loptu Sesaru na centru, sjurio se prema Odži i zabio za 2-5, a konačnih 3-5 postavlja Radić u poslijednjoj minuti susreta. Vrgorčani su zasluženo ostvarili premijernu ovosezonsku pobjedu, dok Splićani ostaju bez osvojenog boda nakon dva odigrana kola.

Universitas i Uspinjača Gimka odigrali bez golova…

U dvoboju 8.kola .HMNL Universitas i Uspinjača Gimka su podijelili bodove odigravši bez golova. Zaista, …

Crnici pobjeda na gostovanju kod Alumnusa za klupske anale!

U prvom susretu 8.kola 1.HMNL Crnica je slavila na gostovanju kod Alumnusa, te barem na …