Početna | - Naslovna | Vrgorac slavio u Makarskoj, Osijek i Uspinjača do bodova kod kuće!

Vrgorac slavio u Makarskoj, Osijek i Uspinjača do bodova kod kuće!

Odigrani su prvi susreti 2.kola 1.HMNL! Veliku pobjedu izborio je Vrgorac na gostovanju u Makarskoj (2:3), dok su domaće pobjede ostvarili Osijek Kelme protiv Squarea (3:2), te Uspinjača protiv Albone Potpićan ’98 (7:2).

2.KOLO

USPINJAČA – ALBONA POTPIĆAN ’98  7:2 (3:1)

STRIJELCI: 0:1 Stojak (3′), 1:1 Uremović (13′), 2:1 Banek (19′), 3:1 Banek (19′),

Prvi današnji susret odigran je u Zagrebu gdje je Uspinjača dočekala Albonu Potpićan ’98. Gosti vrlo dobro ulaze u susret, te dolaze do prednosti golom Stojaka u 3.minuti (0:1). Rezultat se nije mijenjao sve do 13.minute kada Uremović zabija za 1:1, da bi pred odlazak na odmor domaći s 2 gola Baneka osigurali osjetniju prednost na poluvremenu (3:1). Već u 1.minuti nastavka Banek nastavlja svoj niz golom za 4:1, da bi domaći golovima Klindića i još jednom Baneka osigurali prve ovosezonske bodove prednošću 6:1 u 36.minuti! Do kraja Stojak svojim drugim zgoditkom zabija za 6:2, a konačan omjer i svoju sjajnu igru okrunio je Banek golom za konačnih 7:2 u poslijednjoj minuti.

NOVO VRIJEME APFEL – VRGORAC  2:3 (1:2)

STRIJELCI: 0:1 Pervan (8′), 1:1 Osredkar (10′), 1:2 Martinac (20′), 1:3 Martinac (27′), 2:3 Andrijašević (29′)

U susjedskom derbiju Vrgorac je mnoge iznenadio trijumfom u Makarskoj. Već u najavi smo pisali kako su makarani lani ostali bez pobjede protiv Vrgorčana, te da Vrgorac ima vrlo dobru momčad ove sezone, bez obzira na poraz kod kuće od Osijeka na otvaranju natjecanja. Vrgorčani su poveli golom Pervana u 8.minuti, no samo 2 minute kasnije Osredkar vraća stvari na početak. Rezultat se nije mijenjao sve do 20.minute kada Martinac zabija za minimalnu prednost “nebeskoplavih” na poluvremenu, 1:2! U 27.minuti Martinac još jednom trese mrežu domaćih, na razočarenje vrlo dobro popunjenih tribina dvorane u Makarskoj. Domaći su samo 2 minute kasnije smanjili na 2:3 golom Andrijaševića, no rezultat se do kraja nije mijenjao. vrgorčani su proslavili veliku pobjedu osvojivši tako prve ovosezonske bodove tamo gdje to mnogi nisu očekivali.

OSIJEK KELME – SQUARE  3:2 (0:0)

STRIJELCI: 1:0 Pandurević (26′), 2:0 Ćurković (27′), 2:1 Džanković (33′), 3:1 Pandurević (37′), 3:2 Micevski (37′)

Osijek Kelme je nakon pobjede u Vrgorcu na otvaranju natjecanja slavio kod kuće protiv Squarea, te nakon 2 odigrana kola ima maksimalan bodovni učinak. U prvih 20 minuta mreže su mirovale, ponajviše zahvaljujući raspoloženim vratarima Konradu i Turuku. Domaći su poveli u 26.minuti kada nakon vratnice Ćurkovića za 1:0 zabija Pandurević koji je tako potvrdio svoju dobru formu na startu sezone. Već u slijedećoj minuti Ćurković povećava vodstvo domaćih golom za 2:0! U 33.minuti Džanković je vratio nadu gostima zabivši an dodavanje Cvjetkovića za 2:1! U 37.minuti Pandurević svojim drugim zgoditkom donosi domaćinu 3:1, no u istoj minuti uzvraćaju gosti preko Micevskog koji zabija za 3:2! Rezultat se do kraja ipak nije mijenjao te su “bijelo-plavi” zasluženo izborili novu pobjedu koja ih stavlja na vrh ligaškog poretka nakon nepotpuno odigranog 2.kola.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019., trinaesto po redu izdanje ovog prestižnog turnira na …

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP!

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP! Uz Grupu 7 kojoj je Hrvatska domaćin u …