Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Crnica – Heroji 2007 6:3 (1:1)

2.HMNL-jug | Crnica – Heroji 2007 6:3 (1:1)

U susjedskom derbiju odigranom u šibenskoj dvorani na Baldekinu, Crnica je nadahnutom igrom u drugih 20 minuta slomila otpor vrlo dobre momčadi iz Vodica, te nastavila svoj pobjednički niz. Momčad Bore Matana slavila je rezultatom 6:3

Mjeritelj vremena: Josip Ćaleta

CRNICA: Robert Mišković, Filip Radaj, Alen Milovac, Robert Ljubić, Vinko Jurković, Dragan Radman(kap.), Ive Bura, Ante Mijat, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Ante Kosor, Marko Peran, Krste Klisović, trener: Boro Matan

HEROJI 2007: Marko Mihaljević, Mihovil Ledenko, Marko Prolić, Mario Orlović, Ivan Škugor, Filip Babac, Iko Bašić, Tino Junaković, Marijo Pavlović, Zvonimir Rakić, Josip Zekonjić, Toni Kranjac, trener: Ive Podrug

STRIJELCI: 1:0 Radman (4′), 1:1 Ledenko (20′); 2:1 Vuković (24′), 3:1 Šamija (24′), 3:2 Junaković (26′), 4:2 Šamija (33′), 5:2 Jurković (34′), 6:2 Vuković (37′), 6:3 Junaković (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 7 (3+4); Heroji 2007 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Radman (14′), Mijat (38′), Šamija (38′) – CRNICA
Orlović (21′), Bašić (24′), Zekonjić (24′), Mihaljević (31′) – HEROJI 2007

IGRAČ UTAKMICE: Marinko Šamija (CRNICA)

Crnica je nastupila znatno oslabljena neigranjem kartoniranih Coste i Žumberca, no raspoloživi igrači pružili su vrlo dobru igru i zasluženo ostvarili pobjedu šibenskog drugoligaša. Crnica je povela već u 4.minuti kada Mijat prolazi po desnoj strani i ubačajem na drugu vratnicu pronalazi Radmana kojem nije bilo teško zabiti za 1:0! Premda je Crnica imala terensku inicijativu, mreža gostiju do odmora se nije tresla. Najzaslužniji za to je nekadašnji vratar Crnice Marko Mihaljević, koji je bio u vrlo dobrom izdanju na golu gostiju. Nakon što su vratnica i vratar Mišković održali minimalnu prednost domaćih, pred odlazak na odmor gosti dolaze do izjednačenja. Jednu odbijenu loptu Ledenko je pospremio iza leđa Miškovića za 1:1!
U nastavku je Crnica slomila otpor gostiju. Čak 2 zgoditka Šibenčani postižu u 24.minuti! Najprije je nakon slobodnog udarca Šamije odbijenu loptu za 2:1 zabio Vuković, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Šamija lijepim zgoditkom postavio 3:1! No ipak, gosti se vrlo brzo vraćaju u igru. Samo 2 minute kasnije Junaković vraća susret u neizvijesnost zabivši za 3:2! Rezultat se nije mijenjao sve do 33.minute, a onda Šibenčani s 2 gola u 2 minute odlučuju pitanje pobjednika. Najprije je Šamija u situaciji 1 na 1 savladao Mihaljevića za 4:2, da bi otvorenu igru gostiju Jurković i Vuković kaznili novi pogotcima za nedostižnih 6:2! Gosti su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz drugim zgoditkom Junakovića za konačnih 6:3!
Heroji su tako upisali drugi ovosezonski poraz, dok je Crnica nastavila svoj pobjednički niz bodovno se izjednačivši s Jezerima na 2.mjestu ljestvice. Crnicu u slijedećem kolu očekuje gostovanje kod Mejaša na koje dolaze bez Mijata i Šamije koji su zavrijedili kartone u završnim minutama susreta. Heroji će pak dočekati Murter bez Zekonjića i vratara Mihaljevića koji su također zavrijedili opomene u ovom susretu.

Branko Laura: ‘Nastavak natjecanja nije realna opcija!’

Branko Laura je preuzeo klupu splitskih ‘bijelih’ u nezavidnoj situaciji borbe za opstanak. Iako splitski …

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …