Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Genius – Duba Konavoska 4:7 (3:3)

2.HMNL-jug | Genius – Duba Konavoska 4:7 (3:3)

U susretu 7.kola 2.HMNL-jug Duba Konavoska je ostvarila premijernu drugoligašku pobjedu! “Gospari” su slavili na gostovanju kod Geniusa rezultatom 4:7 priredivši tako iznenađenje, jer ipak je Genius momčad koja u svojim redovima ima nekoliko iskusnih igrača s prvoligaškim iskustvom, te osvajača naslova prvaka ove lige lani u dresu Ustanika.
U 1.poluvremenu Genius je triput vodio, no gosti su se svaki put vraćali u rezultatski egal.Giljanović je lijepim odmjerenim udarcem u 5.minuti doveo Genius u vodstvo, a rezultat se nije mijenjao sve do 14.minute kada je uslijedila serija zgoditaka s jedne na drugu stranu. U 5 minuti postignuto je 5 zgoditaka za 3:3 nakon prvih 20 minuta! Svojim drugim zgoditkom Kalauz u 22.minuti donosi prvo vodstvo gostima, a onda na scenu stupa Damjan Šulić i s 3 zgoditka donosi gostima veliku pobjedu na parketu splitskih Gripa. Vrijedi spomenuti i da je Duba Konavoska na splitskim Gripama bila na pragu trijumfa u susretu 1.kola protiv Ustanika, no od vodstva 1:4 došli su do poraza 5:4.
Više detalja o susretu Geniusa i Dube Konavoske donosimo u nastavku.

Mjeritelj vremena: Luka Grabar

GENIUS: Joško Rogić, Joško Goreta, Goran Smoljo, Ante Vukić, Mate Olujić, Josip Janković, Karlo Trumbić, Antonio Plenča, Josip Božinović, Hrvoje Giljanović, Ante Roso, Frane Ercegović, trener: Jozo Pavić

DUBA KONAVOSKA: Marko Grgurević, Maro Kalauz, Marko Dadić, Damjan Šulić, Matej Nađ, Maroje Lazo, Nikša Milković, Mate Mateljak, Romano Levanat, Ivan Kalauz, Roberto Urban, predstavnik kluba: Đuro Vitković

STRIJELCI: 1:0 Giljanović (5′), 1:1 Dadić (14′), 2:1 Božinović (16′), 2:2 M.Kalauz (17′), 3:2 Smoljo (17′), 3:3 Nađ (18′), 3:4 M.Kalauz (22′), 3:5 Šulić (30′), 3:6 Šulić (38′), 4:6 Goreta (38′), 4:7 Šulić (40′)

ŽUTI KARTONI: Giljanović (27′) – GENIUS; Šulić (32′) – DUBA KONAVOSKA

IGRAČ UTAKMICE: Damjan Šulić (DUBA KONAVOSKA)

Square pobjedom nad Universitasom zaključio sjajnu jesen!

Dubrovački Square je u susretu poslijednjeg jesenskog kola nadigrao oslabljenu momčad splitskog Universitasa. Momčad Antuna …

Split porazom od Novog Vremena zaključio polusezonu za zaborav

U susretu 9.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je pobjedom na splitskim Gripama osvojilo naslov jesenskog …