2.HMNL-jug | Hajduk – Crnica 1:3 (0:3)

U derbiju 12.kola 2.HMNL-jug Crnica je na splitskim Gripama slavila protiv Hajduka nastavivši tako svoj pozitivan niz i pohod prema obrani naslova prvaka. Šibenčani su dvojbe oko pobjednika rješili još u 1.poluvremenu koje su okončali s uvjerljivih 0:3!
Više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

HAJDUK: Ivan Prusac, Ivan Martić, Jakov Matulić, Marino Tešija, Ivan Tustonjić, Petar Šakić, Vldo Rubelj, Mladen Rožić, Ivor Šuljić, Mario Nazlić, Filip Milas, predstavnik kluba: Pavle Marinković

CRNICA: Rafael Baričić, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Robert Ljubić, Dragan Radman, Alen Protega, Joško Žarković, Ante Mijat, Vinko Jurković, Matej Grubišić, trener: Robertino Jelovčić

STRIJELCI: 0:1 Žarković (8′), 0:2 Radman (16′), 0:3 Mijat (19′), 1:3 Rožić (27′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hajduk 8 (5+3) ; Crnica 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Protega (CRNICA)

IGRAČ UTAKMICE: Dragan Radman – CRNICA

U derbiju 12.kola 2.HMNL-jug, Crnica je na splitskim Gripama svladala Hajduk 1:3 i tako pobjednički ušla u nastavak sezone. Domaća momčad je bila znatno oslabljena u ovom susretu, što je zasigurno olakšalo posao gostima. Alebić, Igor Šuljić, Vrdoljak i Mandić nisu bili na raspolaganju domaćinu, a Ivan Gotovac je otišao u redove Split Tommyja. Kod gostiju bilježimo tek izostanak Vukovića.
Na prvu priliku smo čekali do 6.minute; Vukičević je prošao po lijevoj strani i pucao sa 6 metara, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Bio je to samo nagovještaj vodstva, do kojeg je Crnica došla u 8.minuti preko Žarkovića, koji spretno s vrha kaznenog prostora špicom pogađa donji desni kut vratara Prusca za 0:1! Nakon toga gledamo otvorenu utakmicu s obje strane, ali bez pravih prilika. U 16.minuti gosti dolaze do povećanja vodstva na gotovo identičan način, a Radman je strijelac za 0:2! Do kraja poluvremena Mijat je nakon polukontre postavio visokih 3:0 za miran odlazak na odmor.
U nastavku gledamo puno odlučnije domaćine, koji su pritisnuli goste u nadi da sustignu rezultatski zaostatak. U 27.minuti Rožić je pogotkom dao nadu u preokret, ali ispostavilo se da je to bilo sve što se pogodaka tiče. Crnica je osvojila velika 3 boda, te je zadržala osjetnu prednost u odnosu na splitski Ustanik.

Moro: “Nastavit ćemo ispisivati našu priču u prvoj ligi i dogodine!”

Razigravanje za ostanak/ulazak u 1. HMNL se igra u četvrtak, a igrat će pretposljednja momčad …

Blaž Duplančić: ”Futsal Dinamo i FC Split su najveći mamac za publiku”

U dosadašnjem dijelu intervjua s novinarima smo ugostili Angelca Ketzmana i Marka Šapita. Današnji gost …