2.HMNL-jug | Hajduk – Kijevo 1:1 (1:1)

U derbiju 7.kola 2.HMNL-jug Hajduk i Kijevo su podijelili bodove odigravši na splitskim Gripama 1:1! Realni je to ishod nakon svega viđenog u 40 minuta vrlo dobre utakmice, a više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

HAJDUK: Mate Tešija, Dean Banić, Ivor Šuljić, Mario Nazlić, Ivan Tustonjić, Alen Marić, Vlado Rubelj, Marino Tešija, Ante Mijić, Igor Šuljić, Ante Peša, Branko Laura, Roko Pezelj, Ljuban Miloš, trener: Krešimir Čubelić

KIJEVO: Josip Sarić, Dejan Dodik, Ivan Džalto, Ivan Jurjević, Mirko Jurjević, Zvonimir Šućur, Josip Matić, Josip Radić, Anto Palavra, Antonio Perić, Robert Franjkić, Ante Ćulum, Petar Knežević, Antonio Maračić, trener: Danijel Rimac

STRIJELCI: 1:0 Iv.Šuljić (12′), 1:1 M.Jurjević (14′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hajduk 6 (3+3); Kijevo 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Laura (25′) – HAJDUK; Palavra (7′), Radić (18′) – KIJEVO

IGRAČ UTAKMICE: Mirko Jurjević (KIJEVO)

U derbiju 7.kola 2.HMNL-jug Hajduk i Kijevo su podijelili bodove odigravši na splitskim Gripama 1:1! Realni je to ishod nakon svega viđenog u 40 minuta vrlo dobre utakmice, gdje su obe momčadi imale svoje izglede za pobjedu.
Utakmica je počela vrlo čvrsto, gdje su se teško stvarale prilike na obe strane. Na prvu izgledniju priliku čekali smo do 9.minute kada nakon kornera Laura puca volejem s 10ak metara, a njegov udarac zaustavlja vratnica! Gosti su uzvratili u 10.minuti kada u kontri Perić ostaje sam s desne strane, no njegov udarac sa 7-8 metara prolazi pored gola. Hajduk je poveo u 12.minuti kada Ivor Šuljić volejem s 10ak metara savladava Sarića kojem lopta s ruke bježi u mrežu za 1:0! Gosti su mogli izjednačiti već u slijedećoj minuti kada udarac Mirka Jurjevića iz slobodnog udarca s 11 metara prolazi tik uz vratnicu. No već u slijedećoj minuti Jurjević zabija i vraća stvari na početak. Palavra je ubacio na suprotnu stranu iz kornera, a Jurjević sjajno volejem zabija za 1:1! Poput vodećeg gola Hajduka, i ovdje je vratar imao loptu na ruci, no ipak je ne uspijeva zadržati. Hajduk je sve do primljenog gola bio bolji, no nakon toga uslijedila je dominacija gostiju koji su do odmora mogli i povesti. Veliku priliku u 17.minuti propustio je Radić koji s 5-6 metara s desne strane gađa prazan gol, no pogađa vratnicu! Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom.
Prvu situaciju u nastavku vrijednu spomena bilježimo u 24.minuti kada Palavra uz aut-liniju ruši Ivora Šuljića, a sudac Babić ne dodjeljuje kapetanu gostiju drugi žuti karton, već se odlučuje na upozorenje. U 27.minuti Šućur je s lijeve strane izišao sam pred Tešiju koji brani njegov udarac. Nedugo zatim Šućur s desne strane lijepo puca, a lopta je očešala suprotnu vratnicu. U 31.minuti gosti gube loptu duboko u svojoj polovici, no vratar Sarić brani udarce braće Šuljić. U 34.minuti gosti čine 5.akumulirani prekršaj, a iz slobodnog udarca Laura proigrava Ivora Šuljića koji sa 5-6 metara puca za malo pored gola. U slijedećoj minuti nova velika prilika domaćih. Gosti su još jednom izgubili loptu u svojoj polovici, no Laura preslabo puca s vrha kaznenog prostora. Završne minute ipak su pripale gostima. U 37.minuti Mirko jurjević s lijeve strane izlazi sam pred Tešiju koji sjajno brani njegov udarac. Nedugo zatim Šućur s lijeve strane puca za malo pored suprotne vratnice. U poslijednjoj minuti Laura je izgubio loptu kao poslijednji igrač, a mladi Perić izlazi sam pred Tešiju koji još jednom brani. Susret je tako okončan remijem, a ishod je to koji je možda i najviše obradovao konkurente za vrh ljestvice.

Despotović: “Bilo je prekrasno u Dubrovniku i žao mi je što odlazim.”

Kao što smo vam već jučer pisali, Frane Despotović više nije trener dubrovačkog Squarea te je postao trener talijanskog …

Teo Strunje: “Favoriti smo, no svjesni smo snage Olmissuma.”

Nakon što smo ranije danas objavili razgovor s trenerom Olmissuma Dujom Maretićem, vrijeme je za …