Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Metković – Mejaši 2:3 (2:1)

2.HMNL-jug | Metković – Mejaši 2:3 (2:1)

“Div iz predgrađa” ide dalje! Mejaši su u 2.kolu 2.HMNL-jug upisali novu pobjedu na gostovanju čime su istaknuli ozbiljnu kandidaturu za vrh ljestvice.
U nastavku Vam donosimo izvještaj s utakmice u Metkoviću!

Delegat: Mišel Kvesić

METKOVIĆ: Drago Bezer (kap.), Josip Petković, Perica Jurić, Matej Marević, Zvonimir Sršen, Marin Petković, Danijel Ležinić, Josip Galov, Goran Galov, Neven Majić, trener: –

MEJAŠI: Ivan Prusac, Ivan Vidošević, Damir Znaor, Ivan Jurjević, Marin Musinov (kap.), Mate Olujić, Toni Delić, Đemal Nasup, Ante Ramadža, Mario Jakovljević, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Ležinić (5′), 1:1 Nasup (7′), 2:1 Sršen (19′), 2:2 Jurjević (36′), 2:3 Musinov (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Metković 7 (5+2); Mejaši 6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Ležinić (14′), Bezer (21′) – METKOVIĆ

IGRAČ UTAKMICE: Marin Musinov (MEJAŠI)

Na teškom gostovanju u Metkoviću, Mejaši su osvojili velika 3 boda, te nakon 2 odigrana kola imaju maksimalan bodovni učinak. Splićani su u Metković došli bez Simunića, Šarića, Duvnjaka i Peše, no za razliku od 1.kola i gostovanja kod Jezera na Murteru, u momčad su se vratili Musinov, Ramadža i Delić. Upravo je Musinov bio ponajbolji pojedinac susreta, zabivši u 38.minuti pogodak odluke. Nakon 2:1 na odmoru, u nastavku smo dugo čekali na promjenu rezultata. U završnicu su domaći ušli s rezultatskom prednošću, no Mejaši su preokretom u poslijednjih 5 minuta pokazali karakter i dokazali da se ove sezone od njih mogu očekivati velike stvari. Najprije je Jurjević u 36.minuti izjednačio rezultat, da bi u 38.minuti Musinov pogodio za veliko slavlje gostiju.
Mejaši su tako uspješno apsolvirali još jedno gostovanje, te s Crnicom imaju puni bodovni učinak. Upravo su Crnica i Mejaši najozbilnjiji kandidati za naslov prvaka ove sezone, no Crnica je za razliku od Mejaša obe startne pobjede ostvarila kod kuće (Metković, Torcida). Mejaši će u 3.kolu imati ovosezonsku premijeru u svojoj dvorani, kada im u goste dolazi Hajduk. Mejaši su lani u svojoj dvorani poraženi od Hajduka (1:5), te vjerujemo kako će zbog toga imati dodatni motiv u tom susretu. Metković će pak gostovati u Splitu, gdje ih u dvorani na Gripama dočekuje Torcida.

Branko Laura: ‘Nastavak natjecanja nije realna opcija!’

Branko Laura je preuzeo klupu splitskih ‘bijelih’ u nezavidnoj situaciji borbe za opstanak. Iako splitski …

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …