2.HMNL-jug | Metković – Ustanik 5:1 (2:0)

U susretu 6.kola 2.HMNL-jug Metković je slavio protiv Ustanika upisavši tako 2 ovosezonsku pobjedu, ujedno i drugu u nizu!

Mjeritelj vremena: Roberto Jurković

METKOVIĆ: Drago Bezer, Marko Medar, Danijel Ležinić, Goran Marušić, Andrije Bebić, Matej Marević, Marin Petrović, Josip Galov, Goran Galov, Perica Jurić, Miro Kužić, Ivan Galov, Josip Petković, trener: Nikša Galov

USTANIK: Marin Kalinić, Bernard Pavlović, Marko Čulić, Milan Malenica, Josip Balek, Mario Mikulić, Ante Vukić, Boško Novaković, Josip Janković, trener: Željko Kovačević

STRIJELCI: 1:0 Petrović (3′), 2:0 J.Galov (12′), 2:1 Mikulić (25′), 3:1 Bebić (25′), 4:1 I.Galov (33′), 5:1 G.Galov (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Metković 9 (4+5); Ustanik 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: G.Galov (21′) – METKOVIĆ
Mikulić (13′), Vukić (13′), Balek (33′) – USTANIK

CRVENI KARTON: Marin Kalinić (12′) – USTANIK

Metković je ostvario drugu pobjedu nad još jednom splitskom momčadi. Nakon prošlotjednog trijumfa kod Geniusa, Metkovci su ostvarili prvu pobjedu ove sezone kod kuće. Prelomni trenutak susreta dogodio se u 12.minuti kada je isključen vratar gostiju Kalinić, a domaćin dolazi do 2:0! Ustanik je preko Mikulića u nastavku unio dašak neizvijesnosti, no već u slijedećem napadu bebić je vratio domaćinu prednost od 2 gola. Do kraja su Ivan i Goran Galov potvrdili pobjedu domaćina rezultatom 5:1!
I dok su Metkovci “oživjeli” i u poslijednja 2 susreta upisali prve ovosezonske bodove, Ustanik je jedine ovosezonske bodove ostvario u prva 2 kola. Kriza momčadi Željka Kovačevića tako se nastavlja, a u slijedećem kolu prestanak negativnog niza će tražiti protiv Kijeva na Gripama. S druge strane, Metković će nastavak pobjedničke serije tražiti kod Okruka.
Jedini je ovo bio subotnji ligaški dvoboj. U petak je Crnica slavila protiv Jezera, a Kijevo protiv Hajduka. U nedjelju su na rasporedu ostali susreti, a o ishodima istih čitajte na našim stranicama.

O nama Marija Šimac

Kefa: ‘Nije lako vratiti se na parket nakon 3-4 mjeseca’

Odlukom Izvršnog odbora HNS-a, malonogometna sezona nastavlja se utakmicama 1.HMNL, dok je za drugoligaše natjecanje …

VIDEO | Zanimljivi gosti u studiju Dubrovačke televizije

Nakon što su prošlog ponedjeljka u studiju Dubrovačke televizije gostovali izvršni direktor HNS-a Marijan Kustić, …