Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Pobjede Murtera, Kijeva i Omble

2.HMNL-jug | Pobjede Murtera, Kijeva i Omble

Jučer su odigrana tri poslijednja susreta 1.kola 2.HMNL-jug. U derbiju kola Murter je slavio na gostovanju kod Heroja 2007, čime su otočani potvrdili visoke ovosezonske ambicije. Heroji su uoči početka sezone slovili kao jedni od favorita za vrh, ponajviše zahvaljujući prošlosezonskom plasmanu, gdje su sezonu okončali kao prvi pratitelj nedodirljivog Olmissuma, no već 1.kolo pokazalo je kako nas ove sezone očekuje izuzetno ujednačena borba za vrh. Vodičani su poveli golom Orlovića, no u završnici prvog poluvremena mladi Erlić vraća stvari na početak. Susret je odlučen sredinom nastavka kada najprije raspoloženi Erlić zabija za 1-2, a minutu kasnije Troskot postavlja konačnih 1-3. Kijevo je na svom parketu nadigralo Mejaše, koji su rezultatski priključak držali tek prvih 15ak minuta. Najzaslužniji za pobjedu Kijeva bio je raspoloženi Petar Knežević koji je postigao 4 zgoditka. Bačvice i Ombla su na proljeće igrali playoff za 2.HMNL-jug, a već u 1.kolu ždrijeb ih je namjerio jedne na druge u njihovoj drugoligaškoj premijeri. Iako je vodstvo Bačvica isticalo visoke klupske ambicije i napad na vrh, već u 1.kolu doživjeli su bolno prizemljenje ostavši bez bodova protiv dubrovačke momčadi. Prednost 1-0 domaćina iz prvog poluvremena gosti su u nastavku preokrenuli i trijumfom 1-4 otvorili natjecanje. U nastavku Vam donosimo pregled svih rezultata 1.kola, kao i više detalja o gore navedenim susretima.

1.KOLO

KIJEVO – MEJAŠI  8-3 (4-2)
STRIJELCI: 1-0 Knežević (2′), 1-1 Olujić (5′), 1-2 Knežević (5′), 2-2 Budimir (9′), 3-2 Stojak (10′), 4-2 Knežević (16′), 5-2 I.Matić (22′), 5-3 Olujić (33′), 6-3 Knežević (35′), 7-3 Stojak (39′), 8-3 Sović (40′)

HEROJI 2007 – MURTER  1-3 (1-3)
STRIJELCI: 1-0 Orlović (13′), 1-1 Erlić (20′), 1-2 Erlić (29′), 1-3 Troskot (30′)

BAČVICE – OMBLA  1-4 (1-0)
STRIJELCI: 1-0 Perajica (15′), 1-1 Noković (28′), 1-2 Vlahušić (29′), 1-3 Bogdanović (36′), 1-4 Drašković (38′)

VIDEO | Hrvatska u Gvatemali jedini put na Svjetskom prvenstvu

Pred nama su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, a Hrvatska će u Dubrovniku u prvom krugu …

2.HMNL-zapad | Novi Marof i Futsal Pula uvjerljivi na startu sezone

Odigrani su susreti 1.kola 2.HMNL-zapad, a uvjerljive pobjede ostvarili su Novi Marof i Futsal Pula. …