Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Pregled utakmica 1.kola

2.HMNL-jug | Pregled utakmica 1.kola

Današnjom pobjedom Jezera protiv Hajduka (7:2) kompletirani su susreti 1.kola 2.HMNL-jug! Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je novak u ligi Olmissum koji je splitsku Torcidu nadigrao rezultatom 6:1, te Kijevo koje je iznenadilo na gostovanju kod Geniusa pobjedom 3:8! Jedini remi zabilježen je na Murteru gdje je istoimeni domaćin podijelio bodove sa splitskim Universitasom (4:4). Pobjednika nije bilo ni u dvoboju druge momčadi Split Tommyja i Porto Tolera (2:2), dok su Heroji 2007 nadigrali Mejaše rezultatom 6:2! Svakako je zanimljivo napomenuti da od 6 splitskih momčadi koliko ih je u natjecanju, ni jedna nije ostvarila pobjedu na otvaranju natjecanja.
U nastavku Vam donosimo pregled svih rezultata uz kratak komentar.

1.KOLO

MURTER – UNIVERSITAS  4:4 (1:2)

Na otvaranju natjecanja Murter i Universitas su podijelili bodove odigravši 4:4! Remi je i najrealniji ishod susreta u kojem su i jedna i druga momčad imale svoje prilike. Murter je poveo već u 2.minuti golom Jamičića, da bi već u slijedećoj minuti Peša vratio stvari na početak. Gosti su na odmor ipak otišli s minimalnom prednošću, nakon što u poslijednjoj minuti 1.poluvremena Šuljić zabija za 1:2! Već u 22.minuti domaći dolaze do izjednačenja kada Popov zabija za 2:2, a u 28.minuti Dragošević donosi novu prednost domaćinu. Kada je u slijedećoj minuti Popov svojim drugim zgoditkom zabio za 4:2 doimalo se da će bodovi ostati na Murteru. No vrlo brzo gosti se vraćaju u igru golom Mijića za 4:3, da bi u 33.minuti Peša svojim drugim zgoditkom postavio konačnih 4:4! Rezultat se do kraja nije mijenjao iako su obe momčadi imale svoje prilike doći do punog bodovnog učinka.

Fotografija AFC Universitas - Split.

HEROJI 2007 – MEJAŠI  6:2 (3:0)

U dvoboju Heroja i Mejaša nije bilo previše neizvijesnosti. Domaćin je već na poluvremenu imao osjetnu prednost, te je na koncu ostvario zasluženu i očekivanu pobjedu. Mejaši su 10 minuta odolijevali napadima domaćina, a onda Junaković zabija za 1:0! Dvije minute kasnije Kosor povećava vodstvo domaćina, a u 17.minuti Ledenko zabija za uvjerljivih 3:0 na odmoru. Golom Zebića u 27.minuti gosti se vraćaju u igru, no s 2 gola u 2 minute Radman i Bašić rješavaju sve dvojbe oko konačnog ishoda. U završnici je Matijević smanjio na 5:2, da bi konačnih 6:2 postavio Rakić u poslijednjoj minuti susreta.

OLMISSUM – TORCIDA  6:1 (3:0)

Omiški Olmissum uvjerljivom je pobjedom nad splitskom Torcidom otvorio sezonu u kojoj se od njih očekuje bora za naslov prvaka. Već u 1.minuti Pavičić je doveo domaćina u vodstvo, najavivši tako kakvu ćemo utakmicu gledati. Do odmora su Buzov i Josip Juretić doveli domaćina do uvjerljive prednosti, 3:0! U uvodne dvije minute nastavka domaći su praktički otklonili sve dvojbe. Novim golovima Juretića i Buzova Olmissum je došao do velikih 5:0, a kada je Dolić u 28.minuti nesmotreno zabio u vlastitu mrežu fešta domaćih je mogla početi. Počasni gol za goste postigao je Vidošević u 31.minuti za konačnih 6:1!

Fotografija MNK Olmissum.

SPLIT TOMMY – PORTO TOLERO  2:2 (1:1)

Znatno oslabljeni Porto Tolero na splitskim je Gripama odigrao 2:2 s drugom momčadi Split Tommyja. Gosti su poveli u 9.minuti kada je na ubačaj iz auta Markić spretno reagirao i zabio za 0:1! Splićani su izjednačili u 18.minuti kada na lijepu asistenciju Jurline za 1:1 zabija Sekulić. Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a u 24.minuti Sekulić svojim drugim zgoditkom donosi prednost domaćinu. Nakon kornera Tešijin udarac s 12ak metara pred golom skreće Sekulić i vara vratara za 2:1! Gosti do izjednačenja dolaze u 31.minuti lijepom akcijom koju je na dodavanje Viskovića efektnim zgoditkom za konačnih 2:2 okrunio Krilić.

GENIUS – KIJEVO  3:8 (2:3)

Veliko iznenađenje prirodilo je Kijevo pobjedom kod ambicioznog Geniusa. Momčad Nenada Hladnića apsolutno je zasluženo izborila veliku pobjedu ponajviše zahvaljujući fanatičnoj borbenosti tijekom čitava susreta. Sami početak susreta nije nagovještavao ovakav ishod. Genius je poveo već u 2.minuti golom Olujića, no u 7.minuti Ilić vraća stvari na početak. Novim golom Olujića Genius u 12.minuti dolazi do nove prednosti, no 3 minute kasnije Knežević zabija za 2:2! Na odmor su ipak gosti otišli s minimalnom prednošću zahvaljujući Ćulumu koji u 19.minuti zabija za 2:3! Golom Baljkasa u 24.minuti dolazimo do novog izjednačenja, da bi u 31.minuti Šućur svojim prvim zgoditkom donio novu prednost gostima. U završnici susreta domaći preuzimaju rizik, što gosti koriste i golovima Matića i Jurjevića dolaze do osjetnije prednosti (3:6). Pobjedu Kijeva u poslijednjoj je minuti zapečatio Šućur postigavši još dva zgoditka za na koncu uvjerljivih 3:8!

JEZERA – HAJDUK  7:2 (2:0)

U danas odigranom susretu Jezera su slavila protiv Hajduka, koji u osjetno oslabljenom izdanju zasigurno ove sezone neće biti u krugu favorita za naslov prvaka. Već u 2.minuti Karlo Klarin zabija za vodstvo domaćih, a u 10.minuti Stjepan Klarin zabija za 2:0! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a u nastavku se gosti s 2 gola u 2 minute vraćaju u egal. Tešija i Andrijašević nakon 5-6 minuta igre u nastavku donijeli su Hajduku 2:2! Na domaći se ekspresno vraćaju u vodstvo golom Lea Klarina za 3:2! Rezultat se nije mijenjao sve do završnice susreta kada Kolega, Junaković, Kresović i Čirjak donose domaćinu rezultatski uvjerljivu pobjedu, 7:2!

Hrvatska remizirala s Nizozemskom u utakmici bez golova!

Hrvatska malonogometna reprezentacija u drugom je kolu međunarodnog turnira u kineskom Changshu remizirala s Nizozemskom odigravši …

2.HMNL-jug | Odigrani prvi susreti 3.kola, Hajduk slavio u Vodicama!

Danas su odigrani prvi susreti 3.kola 2.HMNL-jug. Jezera su na svom parketu slavila protiv Torcide …