Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Remi Torcide i Mejaša u gradskom derbiju

2.HMNL-jug | Remi Torcide i Mejaša u gradskom derbiju

Jučer je odigran gradski derbi između Torcide i Mejaša u okviru 6.kola 2.HMNL-jug. U susretu odigranom na splitskim Gripama Torcida i Mejaši su podijelili bodove odigravši 2:2! Realan je to ishod uzbudljivog dvoboja u kojem je domaćin dvaput vodio, da bi Mejaši na koncu izborili zasluženi remi.

TORCIDA – MEJAŠI  2:2 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Mišerda (3′), 1:1 Buljan (3′), 2:1 Pintar (24′), 2:2 Simunić (30′)

Domaćin je poveo već u 3.minuti prekrasnim slobodnim udarcem Mišerde, no Mejaši vrlo brzo uzvraćaju preko Buljana za 1:1. Efikasan početak susreta najavio je golijadu, no ništa od toga. Mreže su do odmora mirovale, a onda u 24.minuti Torcida dolazi do nove prednosti golom Pintara, povratnika u redove Torcide iz redova Alumnusa. Ključni trenutak susreta dogodio se u 29.minuti kada je isključen Mišerda, a “div iz predgrađa” koristi brojčanu prednost, te golom Simunića dolazi do izjednačenja, 2:2! Rezultat se do kraja nije mijenjao, te je remi u konačnici i najpravedniji ishod ovog uzbudljivog dvoboja.
Torcida je tako još jednom ostala bez pobjede, te je jedina ligaška momčad koja do sada nije slavila. Drugi je ovo osvojn bod za Torcidu, koja je ostala na dnu ljestvice, dok Mejaši imaju 2 boda više. Obe splitske momčadi po svemu sudeći ove sezone očekuje teška borba za opstanak.

TABLICA

Split Tommy protutnjao metropolom – potop Uspinjače!

Split Tommy je uvjerljivom pobjedom nad zagrebačkom Uspinjačom nastavio pozitivan niz, te se vratio na …

VIDEO | Square – Brod 035 5:3 (1:1)

U sinoć odigranom dvoboju 7.kola 1.HMNL Square je na svom parketu slavio protiv momčadi Brod …