2.HMNL-jug | Split Tommy – Metković | Izvještaj

U susretu 9.kola 2.HMNL-jug, Split Tommy je nastavio svoj uvjerljiv pohod prema povratku u prvoligaško društvo. U derbiju kola na Gripama je pao Metković rezultatom 6:2! U susretu vodeće i trećeplasirane momčadi lige, sve je rješeno još u 1.poluvremenu koje je domaćin dobio s uvjerljivih 5:1!

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

SPLIT TOMMY: Mate Tešija, Mladen Burilović, Slobodan Gudelj-Velaga, Ivan Barišić, Alen Protega, Saša Subotić, Dean Banić, Josip Suton, Ante Ćorluka, Mirko Nikolić, Branko Laura (kap.), Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić, Josip Bilandžić, trener: Mato Stanković

METKOVIĆ: Antonio Kuran, Matej Marević, Sandro Salacan (kap.), Goran Galov (kap.), Darko Raguž, Andrija Bebić, Marko Raguž, Ivan Galov, Josip Galov, Perica Jurić, trener: Mišo Ramić

STRIJELCI: 0:1 D.Raguž (4.min.), 1:1 Jelovčić (5.min.), 2:1 Laura (12.min.), 3:1 Subotić (14.min.), 4:1 Suton (14.min.), 5:1 Jelovčić (20.min.), 6:1 Protega (35.min.), 6:2 Bebić (39.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 6 (1+6); Metković 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Suton (11.min.), Subotić (13.min.) – SPLIT TOMMY
D.Raguž (12.min.), Salacan (13.min.), Jurić (36.min.) – METKOVIĆ

CRVENI KARTON: Salacan (13.min.) – METKOVIĆ

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (SPLIT TOMMY)

IMGL3720
U derbiju 9.kola 2.HMNL-jug, Split Tommy je slavio protiv Metkovića rezultatom 6:2! Susret je odlučen još u 1.poluvremenu koje su domaći okončali s uvjerljivih 5:1, a prelomni trenutak susreta je isključenje Salacana nakon kojeg domaći s 2 brza gola odlaze na 4:1.
Gosti sjajno ulaze u susret i u 4.minuti dolaze do vodstva. U brzoj kontri gostiju Marko Raguž proigrava Darka Raguža koji izlazi sam pred Tešiju, te lijepim lobom donosi slavlje gostima, 0:1! Mogli su gosti vrlo brzo i do povećanja prednosti, no Balić u sjajnoj prilici ne uspijeva savladati Tešiju. Domaćin je brzo uzvratio; Jelovčić je osvojio loptu duboko u protivničkoj polovici i s 10 metara zabio za 1:1! U 7.minuti Laura iz slobodnog udarca s 12-13 metara pogađa vratnicu! U 11.minuti Suton povlačenjem s leđa zaustavlja kontru gostiju. Na njegovu sreću, blizu je bio Laura, te je stoga Suton prošao “samo” sa žutim kartonom. Minutu kasnije domaći su odigrali lijepu kombinaciju iz prekida kojom dolaze do vodstva. Laura je iz slobodnog udarca s 10 metara dodao na vrh kaznenog prostora za Jelovčića, koji vraća povratnu loptu za Lauru, a kapetan domaćih neobranjivo zabija za 2:1! U 13.minuti dogodio se prelomni trenutak susreta; u prekidu je došlo do naguravanja između Subotića i Salacana koje suci smiruju dodjeljivanjem javnih opomena. To očito nije dobro prihvatio Salacan koji zbog prigovora dobiva još jedan žuti karton i prijeveremeni put u svlačionicu. Prednost igrača više domaćin je brzo iskoristio, kada Subotić zabija na dodavanje Sutona za 3:1! Tek što su pošli s centra, gosti gube loptu, a Suton na dodavanje Gudelj-Velage zabija za 4:1! U 18.minuti bilježimo velik propust gostiju; u kontri 3 na 1 Josip Galov je propustio savladati tešiju koji je nepotrebnim i lošim “čitanjem igre” ostavio gol prazan. Takav promašaj kaznio je u poslijednjem napadu Jelovčić sjajnim golom skroz iskosa s desne strane za 5:1!
Već u 1.minuti nastavka domaćin je mogao do novog gola. Iz slobodnog udarca s 9 metara pucao je Laura, Kuran brani udarac, a odbijenu loptu Suton šalje preko gola. U sjajnim intervencijama izmjenjivali su se Kuran s jedne i Tešija s druge strane, te su najzaslužniji što je na semaforu dugo svijetlilo 5:1! Novi gol vidjeli smo tek u 35.minuti kada kontru domaćina okončava pogotkom Protega na dodavanje Subotića, 6:1! U 39.minuti suđen je 6.prekršaj domaćih; udarac iz akumulacije Marka Raguža vratar Tešija odbija, no na odbivenu loptu natrčava Bebić i zabija za konačnih 6:2!
Split Tommy je tako nastavio pobjednički niz, te sa stopostotnim učinkom predvodi drugoligašku ljestvicu. U slijedećem kolu Split gostuje kod Okruka, koji je u ovom kolu bio slobodan. Metković je pak ostao na 12 osvojenih bodova, a u slijedećem kolu dočekuju Hajduk. Metkovci će u tom susretu biti oslabljeni neigranjem isključenog Salacana, te Jurića koji je danas dobio 3.žuti karton.