Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Torcida – Metković | Izvještaj

2.HMNL-jug | Torcida – Metković | Izvještaj

U derbiju 14.kola 2.HMNL-jug, vidjeli smo sjajnu utakmicu koja je pokazala svu draž i nepredvidivost futsala. Torcida je na poluvremenu imala uvjerljivih 3:0, na velikim preokretom u nastavku Metković je slavio rezultatom 3:4!

Gledatelja: 50

TORCIDA LAST MINUTE RENT A CAR – METKOVIĆ = 3:4 (3:0)

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Stipe Divić
Delegat: Rajko Bošnjak
Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

TORCIDA LAST MINUTE RENT A CAR: Duje Maretić, Marko Dubovac, Ante Sočo, Ante Fabjanac, Slaven Alebić, Ivan Džijan, Stipe Omrčen, Antonio Grubelić, Bruno Nizić, Tomislav Džeko, Joško Rogić, trener: Petar Matenda

METKOVIĆ: Drago Bezer, Mišo Ramić, Matej Marević, Andrija Bebić, Josip Petković, Ivan Galov, Josip Galov, Marko Raguž, trener: Nikša Galov

STRIJELCI: 1:0 Džeko (6.min.), 2:0 Alebić (8.min.), 3:0 Džijan (18.min.), 3:1 Bebić (25.min.), 3:2 I.Galov (26.min.), 3:3 Petković (28.min.), 3:4 Bebić (36.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Torcida Last minute R.A.C 4 (3+1); Metković 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: I.Galov (7.min.) – METKOVIĆ

CRVENI KARTON: Raguž (19.min.) – METKOVIĆ

IGRAČ UTAKMICE: Bebić (METKOVIĆ)

U derbiju 14.kola 2.HMNL-jug Metković je velikim preokretom došao do bodova na gostovanju kod Torcide! Nakon prvih 20 minuta susret je djelovao odlučenim; Torcida je imala uvjerljivih 3:0, no gosti su u nastavku preokrenuli rezultat u svoju korist slavivši s konačnih 3:4!
Domaćin je poveo u 6.minuti kada Alebić dugom dijagonalom pronalazi Džeku koji udarcem iz prve zabija za 1:0! Minutu kasnije ponovno su isti akteri u glavnoj ulozi; Alebić okomitom loptom proigrava Džeku koji je prekršajem zaustavljen u obečavajućoj prilici na 9 metara od gola. Ivan Galov dobiva žuti karton, a iz slobodnog udarca Omrčen puca za malo pored gola. U 8.minuti domaćin ima kontru 3 na 2, Džekin udarac s 9 metara vratar Bezer odbija, lopta dolazi lijevo do slobodnog Džijana koji proigrava desno slobodnog Alebića za 2:0! U 11.minuti bilježimo prvu prijetnju gostiju; Raguž je iz auta ubacio u sredinu za Bebića čiji udarac sa 6 metara zaustavlja Maretić. U 17.minuti s klupe gostiju je udaljen Nikša Galov zbog prigovora, a minutu kasnije domaći dolaze do novog pogotka. Nakon auta za goste, lopta se odbija u kontru za Džijana koji u situaciji 1 na 1 savladava Bezera za velikih 3:0! U slijedećoj minuti kao da je gostujući brod počeo tonuti; Raguž je prekršajem zaustavio Džijana u izglednoj prilici za postizanje zgoditka, te je opravdano isključen. No s igračem više u polju domaći ne uspijevaju doći do novog pogotka.
U nastavku je uslijedio veliki preokret gostiju. Igrala se 25.minuta kada Bebić na dodavanje Ramića zabija za 3:1! Već u slijedećoj minuti novi šok za domaće; Fabjanac neuspješno gradi loptu uz gol-aut liniju, a Josip Galov ubacuje u sredinu za Ivana Galova koji zabija za 3:2! U slijedećoj minuti vratar Bezer sjajno baca dugu loptu za Bebića koji silovitim udarcem pogađa spojnicu! U 28.minuti gosti dolaze do izjednačenja; I.Galov iz kornera ubacuje za Petkovića koji krasnim volejem zabija za 3:3! Uslijedilo je razdoblje bez izglednijih prilika sve do 36.minute, kada Bebić u kontri prolazi između Soće i Omrčena, no iako gubi kontrolu nad loptom, lagan kontakt lopte sa Soćom vara vratara Maretića, koji odbiva loptu opet do Bebića, kojemu nije bio problem ugurati loptu u prazna vrata, 3:4! Do kraja je domaćin igrom s golmanom-igračem pokušao doći barem do boda, no rezultat se nije mijenjao. Bodovi su otišli u Metković!

Torcida klupa

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …