Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Trogir – Genius 2:1 (0:1)

2.HMNL-jug | Trogir – Genius 2:1 (0:1)

U uzbudljivom susretu odigranom u dvorani “Vinko Kandija” u Trogiru, domaćin je preokretom u završnici susreta došao do prvih ovosezonskih bodova.

Delegat: Ante Rakić

TROGIR: Anđelko Juranović, Lovre Grabovac, Jure Palada, Joško Ružičić, Emil Kursan (kap.), Dinko Mikulić, Marin Bujas, File Paraman, Ivan Barišić, Deni Ðuras, Antonio Slatina, trener: –

GENIUS: Branimir Tomičić, Karlo Trumbić, Ante Zokić, Dario Marović, Ante Roso, Ivica Jukić, Hrvoje Čota, Leo Perić, Jadran Kirevski (kap.), Tino Parčina, Marko Tomasović, Goran Smoljo, Nikola Kirevski, trener: Jozo Pavić

STRIJELCI: 0:1 Čota (15′), 1:1 Grabovac (35′), 2:1 Ðuras (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Trogir 4 (1+3); Genius 10 (4+6)

ŽUTI KARTONI: Barišić (33′), Kursan (37′), Juranović (37′) – TROGIR
Zokić (27′) – GENIUS

CRVENI KARTON: Zokić (37′) – GENIUS

IGRAČ UTAKMICE: Deni Ðuras (TROGIR)

Ususretu 2.kola 2.HMNL-jug, Trogir je preokretom u završnici susreta došao do prve ovosezonske pobjede. Genius je u Trogir došao s naumom da ostvari novu pobjedu, nakon što su u 1.kolu slavili protiv Kijeva (4:0). Vrlo dobro su gosti stajali na terenu, te su golom Čote u 15.minuti otišli na odmor s minimalnom prednošću. U nastavku se sve bitno dogodilo u poslijednjih 5 minuta. Najprije je Grabovac na dodavanje Barišića iz auta, na drugoj vratnici zabio za izjednačenje, da bi potpuni preokret domaćinu omogućio Zokić dobivši nepotrebno drugi žuti karton zbog oštrog starta duboko u polovici domaćina. Brojčanu prednost domaćin je iskoristio već u slijedećoj minuti kada Đuras preciznim udarcem s lijeve strane pogađa suprotni kut za 2:1! Gosti su pokušali doći do izjednačenja igrom s golmanom-igračem, ali bez ozbiljnijih prijetnji po gol Juranovića. Mogao je Trogir na koncu i do još jednog pogotka, ali je Đuras iz akumuliranog udarca poslao loptu preko gola. Trogir je tako došao do prvih ovosezonskih bodova, prije svega zahvaljujući padu gostiju u završnici susreta. Genius se tijekom čitava susreta pokazao vrlo dobrom momčadi, no u završnici kao da je umor učinio svoje. Genius će u slijedećem kolu imati težak zadatak kada im u goste dolazi vrlo jaka Crnica, dok je pred Trogirom gradski derbi s Okrukom.

1.HMNLŽ | Turnirom u Đurđevcu započinje drugi dio sezone

1.HMNL za žene došla je do drugog dijela ovosezonskog nadmetanja. Za razliku od prošle sezone …

Azerbajdžan – momčad s Brazilcima na parketu i na klupi

Azerbajdžan je po mnogima najvažniji suparnik Hrvatskoj u predstojećim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Hrvatska će …