Početna | 2.HMNL | 2.HMNL-jug | Trogir – Hajduk | Izvještaj

2.HMNL-jug | Trogir – Hajduk | Izvještaj

U susretu 6.kola 2.HMNL-jug, Hajduk je slavio na gostovanju kod Trogira čime se nastavlja agonija Trogira i ugodna pričao o Hajduku kao ugodnom iznenađenju drugoligaškog juga. Goste je do pobjede predvodio sjajni Renato Buzov s 3 postignuta gola.

Mjeritelj vremena: Milan Gulišija

TROGIR: Anđelko Juranović, Emil Kursan, Ivica Pažanin, Josip Stude, File Paraman (kap.), Ivan Biočić, Dinko Mikulić, Joško Ružičić, Marin Bujas, Mario Ercegović, trener: –

HAJDUK: Jure Galić-Botić, Marin Mandić, Duje Marinović, Duje Jelaska, Boris Perković, Renato Buzov, Joško Goreta (kap.), Stipe Vrdoljak, Josip Balek, Slaven Gračanin, trener: Pavle Marinković

STRIJELCI: 0:1 Marinović (2.min.), 1:1 Bujas (25.min.), 1:2 Buzov (30.min.), 2:2 Ružičić (32.min.), 2:3 Buzov (35.min.), 2:4 Buzov (39.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Trogir 2 (2+0); Hajduk 3 (1+2)

IGRAČ UTAKMICE: Renato Buzov (HAJDUK)

U utakmici odigranoj u dvorani Vinka Kandije u trogiru, Hajduk je slavio protiv domaćina rezultatom 2:4! Goste je do pobjede predvodio raspoloženi Buzov koji je zabio njihova 3 od 4 pogotka, a Hajduk ovom pobjedom nastavlja svoj put kroz 2.ligu gdje su se u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazali kao ugosdno iznenađenje.
Već u 2.minuti susreta gosti dolaze u vodstvo golom Marinovića, 0:1! Do odmora se rezultat nije mijenjao,a u 25.minuti Trogir dolazi do izjednačenja preko Bujasa. U poslijednjih 10 minuta igra se rasplamsala, te smo do kraja vidjeli još 4 gola. Buzov je u 30.minuti doveo goste u novo vodstvo, ali radost gostiju bila je kratkog vijeka jer već u 32.minuti Ružičić zabija za novo izjednačenje, 2:2! Tada na scenu stupa Buzov i s nova 2 gola zapečaćuje sudbinu Trogira, 2:4!
Hajduk je s konačnih 2:4 upisao novu pobjedu kojom je zasjeo na 5.mjesto ljetvice, dok trogir kao da nastavlja tamo gdje je stao lani. Podsjetimo, Trogir je prošlu sezonu okončao na poslijednjem mjestu ljestvice, no odustajanjem Arene,Tin Vrgorca i Hrvatskog Dragovoljca su se spasili od eliminacije. Danas su sa samo 3 osvojena boda prikovani za dno ljestvice, uz gol-razliku debelo u minusu (-20). Trogiru predstoje 2 teška gostovanja (Crnica, Mejaši), gdje je teško očekivati uzlet i osvajanje bodova. Hajduk je pak u dosadašnjem dijelu natjecanja ugodno iznenadio. Sa 8 osvojenih bodova u 5 odigranih susreta imaju solidan učinak za jednog debitanta. No pravi ispiti vrijednosti za Hajduk tek dolaze. U naredna 2 kola očekuju ih 2 gradska derbija (Torcida, Ustanik), gdje će se uvelike krojiti rasplet situacije, kako na vrhu, tako i na dnu ljestvice.