Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Universitas savladao Olmissum i zasjeo na vrh!

2.HMNL-jug | Universitas savladao Olmissum i zasjeo na vrh!

Danas je kompletirano 7.kolo 2.HMNL-jug, a od svih susreta izdvaja se veliki derbi u kojem je na splitskim Gripama Universitas slavio protiv Ulmissuma (3:2) i preuzeo vrh ligaškog poretka. Prvi je to gubitak bodova ove sezone za Omišane, dok su “studenti” nakon remija kod Murtera u 1.kolu upisali šestu pobjedu u nizu. Prethodno su na Gripama Mejaši i Kijevo podijelili bodove odigravši 3:3, a večer futsala u Splitu su zaokružili u gradskom derbiju Split Tommy II i Genius.

7.KOLO

MEJAŠI – KIJEVO  3:3 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Buljan (2′), 2:0 Buljan (5′), 2:1 Jurjević (6′), 3:1 Delić (22′), 3:2 D.Knežević (24′), 3:3 P.Knežević (39′)

U prvom današnjem susretu Mejaši i Kijevo su podijelili bodove odigravši 3:3. Nakon prvih 5 minuta splitski “div iz predgrađa” je golovima Buljana imao veliku prednost (2:0). Goste u igru vraća Jurjević, a početkom nastavka Delić vraća domaćinu 2 gola prednosti. U 24.minuti Danijel Knežević smanjuje na 3:2, da bi konačan omjer postavio Petar Knežević golom u 39.minuti za konačnih 3:3! Kijevo je tako četvrtu utakmicu u nizu bez pobjede, dok su Mejaši s druge strane neporaženi već 3 susreta u kojima su osvojili 5 bodova.

UNIVERSITAS – OLMISSUM  3:2 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Crnjac (2′), 1:1 M.Kolobarić (11′) 1:2 ag-Crnjac (14′), 2:2 A.Peša (24′), 3:2 Mijić (37′)

U derbiju ne samo kola već i cijele lige splitski Universitas je slavio protiv omiškog Olmissuma rezultatom 3:2! U sjajnoj utakmici pred sjajno popunjenim tribinama dvorane na Gripama “studenti” su pokazali veliku želju za pobjedom, te su na koncu nagrađeni trijumfom koji im donosi preuzimanje čelne pozicije na ljestvici. Već u 2.minuti Crnjac dovodi domaćina u vodstvo, no golom kolobarića gosti dolaze do izjednačenja, a nedugo zatim Crnjac nesmotreno autogolom donosi gostima minimalnu prednost nakon prvih 20 minuta. U 24.minuti Trivković igra rukom u svom kaznenom prostoru, zbog čega je i isključen, a Ante Peša iz penala zabija za 2:2! Rezultat se nije mijenjao sve do 37.minute kada Mijić zabija za veliko slavlje domaćih, 3:2! Olmissum je tako pretrpio prvi ovosezonski poraz, a Universitas ostaje kao jedina neporažena momčad lige na vrhu ljestvice.

HEROJI 2007 – TORCIDA  8:2 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Junaković (4′), 2:0 Orlović (6′), 2:1 Ramadža (19′), 3:1 Orlović (22′), 4:1 Junaković (27′), 4:2 Ramadža (32′), 5:2 Junaković (33′), 6:2 Radman (33′), 7:2 Radman (36′), 8:2 Radman (36′)

U najefikasnijem susretu kola Heroji su nadigrali splitsku Torcidu i na koncu slavili s uvjerljivih 8:2! Junaković i Orlović bili su najistaknutiji pojedinci susreta, a na koncu je Radman hattrickom zaokružio veliku večer Vodičana koji su ovom pobjedom prekinuli bodovni post i niz od 5 uzastopnih poraza. Torcida je pak i nakon 7 odigranih kola ostala kao jedina momčad bez pobjede.

SPLIT TOMMY II – GENIUS  5:4 (3:2)
STRIJELCI: 1:0 Sučić (8′), 1:1 Olujić (13′), 2:1 Jurjević (14′), 2:2 Juras (15′), 3:2 Jurjević (15′), 3:3 Olujić (23′), 4:3 Vladović (23′), 4:4 Olujić (30′), 5:4 Hrstić (32′)

Treći današnji dvoboj na splitskim Gripama bio je dvoboj druge momčadi Split Tommyja i Geniusa. Mladi “Tommyjevci” su tijekom čitava susreta dolazili u rezultatsku prednost, da bi se gosti svaki put vraćali. Na koncu ipak zaslužena pobjeda domaćina koji su uz utakmicu manje na vrlo dobrom 5.mjestu ligaške ljestvice. Geniusu nije pomogao ni raspoloženi Olujić čiji hattrick nije bio dovoljan za više od časnog poraza. Genius je tako ostao u donjem dijelu ljestvice, sa samo 5 ovojenih bodova u 7 odigranih susreta.

TABLICA

Odigrana 3 kola juniorskog i kadetskog natjecanja na sjeveru

Natjecanje mladeži regije “Sjever” započelo je 25.studenog kao što smo pisali na našim stranicama. U …