2.HMNL-jug | Ustanik – Hajduk | Izvještaj

U poslijednjem susretu 18.kola 2.HMNL-jug, Hajduk je upisao drugu pobjedu u nizu slavivši protiv Ustanika rezultatom 4:6!

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

USTANIK: Petar Pulić, Hrvoje Giljanović, Ivan Mujan (kap.), Boško Novaković, Ante Vukić, Josip Balek, Ante Dragošević, Mislav Matas, trener: Željko Kovačević

HAJDUK: Perica Perica, Luka Ugrin, Marin Mandić, Joško Bučević, Ivan Gotovac, Boris Perković, Renato Buzov, Joško Goreta (kap.), Marko Mladin, Gordan Kecojević, Ivan Lorić, trener: Pjer Malvasija

STRIJELCI: 0:1 Goreta (7.min.), 0:2 Mladin (18.min.), 1:2 Dragošević (19.min.), 2:2 Balek (24.min.), 2:3 Mladin (25.min.), 2:4 Buzov (33.min.), 2:5 Buzov (36.min.), 3:5 Novaković (37.min.), 4:5 Dragošević – 6m (37.min.), 4:6 Gotovac (40.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ustanik 5 (3+2); Hajduk 5 (2+3)

IGRAČ UTAKMICE: Renato Buzov (HAJDUK)

U poslijednjem susretu 18.kola Hajduk je na splitskim Gripama slavio protiv Hajduka upisavši tako pobjedu za pomak prema sredini ljestvice, dok Ustanik ostaje prvi iznad najugroženijeg dvojca.
Hajduk je poveo u 7.minuti kada Gotovac iz kornera daje povratnu loptu za Goretu koji s 11 metara pogađa gornji lijevi kut vratara Pulića za 0:1! U 10.minuti Mladin se lijepo izborio za udarac s 10 metara, no ovoga puta Pulić brani udarac koji je išao pod gredu. U 15.minuti Vukić odlično prolazi po desnoj strani i ubacuje pred gol gostiju, ali Dragošević za malo kasni. U 18.minuti Mladin sjajno prolazi Vukića i lijevicom zabija za 0:2! Minutu kasnije Mujan se izborio za udarac sa 6 metara koji mu brani Perica, ali lopta se odbiva do Matasa koji je prosljeđuje na glavu Dragoševića, koji pogađa vratnicu, ali mu se lopta sretno vraća i pogađa za smanjenje vodstva 1:2! U završnim sekundama 1.poluvremena kontru Hajduka 3 na 2 povukao je Gotovac kroz sredinu, ali je završio lošim udarcem s 9 metara.
U 23.minuti loše otvorena kontra Ustanika rezultirala je rekontrom Hajduka 3 na 2; opet je povukao loptu Gotovac kroz sredinu, dodao je lijevo za Mandića, čiji udarac brani Pulić. Minutu kasnije Mujan presingom oduzima loptu Gotovcu uz aut liniju, te ubacuje za Baleka u sredinu na 9 metara, koji pogađa za 2:2! No radost domaćih kratko je trajala, jer već u slijedećoj minuti Buzov s lijeve strane uz aut liniju ubacuje poluvisoku loptu u kazneni prostor, gdje sjajno reagira Mladin i pogađa za 2:3! U 28.minuti Matas prizemnim udarcem pogađa lijevu vratnicu Perice! U 31.minuti kontru 2 na 1 loše završava Giljanović, koji prebacuje Pericu, ali i vrata. U 33.minuti Mujanov udarac od bloka se odbiva do Buzova koji je sam 1 na 1 sa vratarom, te efektno pogađa za 2:4!!! Od 34.minute Ustanik počinje igru s letećim vratarom (Mujan)! Minutu kasnije Mujan sjajno baca loptu Vukiću, koji je sam na 6 metara, ali puca iz prve i promašuje vrata. U istoj minuti Balek ne koristi dobru poziciju za udarac kada sa 6 metara puca preko gola. U 36.minuti dugu loptu vratara lijepo prima Buzov na prsa i u situaciji 1 na 1 pogađa kroz noge vrataru Puliću za 2:5! Domaći brzo uzvraćaju; u 37.minuti Novaković prolazi 2 igrača i pogađa pored Perice za 3:5! U istoj minuti Ustanik se potpuno vraća u utakmicu; Perica neoprezno ruši Mujana u kaznenom prostoru iako mu je napadač bio okrenut leđima. Kazneni udarac je izveo Dragošević i sjajnim udarcem u gornji lijevi vratarev kut postavio 4:5! Neizvijesnost je trajala sve do poslijednje minute kada u napadu s golmanom-igračem Vukić pogrešno dodaje loptu, te umjesto Baleku lopta dolazi do Gotovca, koji pogađa prazan gol za konačnih 4:6!

ustanik

Marko Troskot : Momčad je motivirana i spremna za ove dvije ključne utakmice

Kao što već znamo, u Petak kreće doigravanje za ulazak u 1.HMNL. Valja napomenuti kako …

Pandurević: “Osijek definitivno može do izravnog plasmana u 1. ligu!”

Nakon što je prošle sezone ispala u drugu ligu, momčad Osijeka se ima priliku ekspresno vratiti …