Početna | - Naslovna | 2.HMNL-jug | Ustanik – Stari grad | Izvještaj

2.HMNL-jug | Ustanik – Stari grad | Izvještaj

U poslijednjem susretu 12.kola 2.HMNL-jug Ustanik je slavio protiv šibenskog Starog grada rezultatom 9:5! Nakon neodlučenog ishoda na poluvremenu (2:2), u nastavku su gosti znatno pali, a domaćin je lepršavom igrom napunio njihovu mrežu i na koncu upisao uvjerljivu pobjedu.
CROfutsal Vam ekskluzivno, tek 10ak minuti nakon kraja susreta donosi potpuni izvještaj s ove utakmice!

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

USTANIK: Petar Pulić, Hrvoje Giljanović, Ivan Mujan (kap.), Dino Grubišić, Boško Novaković, Ante Vulić, Josip Balek, Mario Mikulić, Ivan Sesar, Leo Ružić, Ante Dragošević, Mislav Matas, trener: –

STARI GRAD: Mate Labor, Frane Cinotti, Robert Ljubić, Josip Bačelić, Miro Bujas (kap.), Ivan Škugor, Josip Zekonjić, Andrija Bakula, Dardan Iseni, trener: Ivica Vašičić

STRIJELCI: 0:1 Ljubić (4.min.), 1:1 Giljanović (9.min.), 1:2 Škugor (18.min.), 2:2 Giljanović (19.min.), 3:2 Grubišić (22.min.), 3:3 Zekonjić (26.min.), 4:3 Mikulić (30.min.), 5:3 Mikulić (30.min.), 6:3 Grubišić (33.min.), 7:3 Dragošević (34.min.), 7:4 Škugor (37.min.), 7:5 Ljubić (38.min.), 8:5 Vukić (39.min.), 9:5 Grubišić (39.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ustanik 8 (3+5) ; Stari grad 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Mikulić (16.min.), Škugor (27.min.), Vukić (35.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Dino Grubišić (USTANIK)

U poslijednjem susretu 12.kola 2.HMNL-jug, Ustanik je slavio protiv Starog grada rezultatom 9:5! Nakon 2:2 na odmoru, u nastavku smo vidjeli vatromet golova i dominaciju domaćih koji su na koncu upisali zasluženu pobjedu.
Gosti su poveli u 4.minuti kada Ljubić koristi neopreznost u redovima domaćih, te izlazi sam pred vratara Pulića i zabija za 0:1! Ustanik je izjednačio u 9.minuti; nakon gužve pred kaznenim prostorom gostiju, lopta dolazi lijevo do Giljanovića koji zabija za 1:1! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez većih uzbuđenja sve do 16.minute kada Mikulić prekršajem za žuti karton zaustavlja opasnu situaciju pred kaznenim prostorom domaćih. Iz slobodnog udarca gosti nepotrebnim kombiniranjem poklanjaju kontru domaćinu, no vratar Labor zaustavlja Matasa udarac Matasa. U 18.minuti iz kornera domaćih otvorila se kontra gostiju; Bujas je presjekao ubacivanje Grubišića, prolazi po desnoj strani, njegov udarac vratar Pulić odbija, ali samo do Škugora koji s 5-6 metara zabija za 1:2! Već u slijedećoj minuti domaćinu se pružila lijepa prilika za izjednačenje; zbog nedozvoljenog vraćanja lopte vrataru, dosuđen je indirektan udarac na vrhu kaznenog prostora, a nakon kratkog dodavanja Mujana, udarac Grubišića pogađa gredu! U 19.minuti Ustanik ipak dolazi do izjednačenja, uz veliku pomoć vratara gostiju. Poprilično bezazlen udarac Vukića s desne strane vrataru Laboru ispada iz ruke, lopta dolazi do Giljanovića koji također ne puca odveć opasno, no vratar gostiju još jednom ne reagira dobro i lopta se ušetala u gol za 2:2! Na odmor se tako otišlo s neodlučenim rezultatom.
Domaćin sjajno ulazi u nastavak i vrlo brzo dolazi do vodstva. Igrala se 22.minuta kada Grubišić osvaja loptu na protivničkoj polovici, lijepim driblingom prolazi protivničkog igrača, obilazi vratara i zabija u prazan gol za 3:2! Gosti su vrlo brzo mogli do izjednačenja, ali u naredne 2 minute vratar Pulić sjajno brani udarce Ljubića. No u 26.minuti gosti ipak dolaze do poravnanja; Zekonjić se na lijevoj strani othrvao prekršaju Mikulića i iz vrlo teške situacije savladao Pulića koji nije reagirao na najbolji način, 3:3! U 30.minuti Ustanik ponovno preuzima vodstvo; sve je obavio Balek koji je lijepo prošao po desnoj strani, te ubacio na drugu vratnicu za Mikulića koji iz blizine zabija za 4:3! U istoj minuti Mikulić još jednom zabija; Vukić je u kontri s centra krenuo sam prema vrataru Laboru, te u završnici nesebično dodao Mikuliću koji mu se pridodao s desne strane i zabio za 5:3! U 32.minuti nakon kornera gostiju sijevnula je kontra domaćih; Giljanović je izašao sam pred vratara Labora koji brani njegov udarac! Minutu kasnije domaći lome susret u svoju korist; Ružić na nepostavljenoj obrani gostiju povratnom loptom pronalazi Grubišića koji sa 7-8 metara zabija za 6:3! U 34.minuti na gotovo identičan način Ustanik povećava svoju prednost; Mikulić je povratnom loptom pronašao Dragoševića koji zabija za 7:3! U 37.minuti gosti smanjuju prednost domaćina; u poprilično “divljoj” igri s jedne na drugu stranu, lopta dolazi do Škugora koji sa 7-8 metara neometan zabija za 7:4! Minutu kasnije Cinotti i Ljubić su izigrali obranu domaćih, a Ljubić zabija za 7:5 i vraća nadu gostima! U lovu na izjednačenje gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, a takvu igru domaći su umalo naplatili već u prvom napadu kada Ružić sa svoje polovice pogađa vratnicu praznog gola. Dvojbe oko pobjednika definitivno su otklonjene u 39.minuti; najprije je Vukić u kontri na dodavanje Ružića zabio za 8:5, da bi u slijedećem napadu s golmanom-igračem gosti izgubili loptu, a Grubišić sa svoje polovice zabio u prazan gol za velikih 9:5! Do kraja se rezultat nije mijenjao; vatromet golova u 2.poluvremenu i ukupno 14 golova moglo je zadovoljiti malobrojne poklonike futsala u dvorani na Gripama. Ovom pobjedom Ustanik se probio na visoko 5.mjesto ligaške ljestvice, dok Stari grad ostaje prikovan za dno.