Početna | - Naslovna | 2.HMNL-sjever | Pobjede favorita u 5.kolu

2.HMNL-sjever | Pobjede favorita u 5.kolu

Odigrani su susreti 5.kola 2.HMNL-sjever, a svi susreti okončani su pobjedama favorita, kako smo i predvidjeli u našoj najavi.

5.KOLO

Rab je ostvario uvjerljiviju pobjedu protiv gostiju iz Zagreba. Zagreb 92 je pregažen s uvjerljivih 9:3, no vrijedi istaknuti da su gosti na Rab došli samo sa 7 igrača, te da su na odmoru imali prednost 1:3! No u nastavku je Rab potpuno nadigrao suparnika i na koncu ostvario uvjerljivu pobjedu, a vrijedi istaknuti sjajan učinak Ivana Pičuljana koji je postigao čak 5 zgoditaka!
Nakon poraza u prošlom kolu od Jesenja, Rugvica je na gostovanju porazila Otočac (2:7) i vratila se na pobjednički kolosjek. Već na poluvremenu sve je bilo jasno (0:4), te je momčad Koraba Morine na koncu ostvarila uvjerljivu pobjedu. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Župan, dok su u pobjedi Rugvice golove zabijali bivši igrači Nacionala: Banek (3), Leskovar (2), Kubović i Jamičić.
Bodovni priključak s vodećima Novi Marof je zadržao pobjedivši Sisciu rezultatom 7:4! Domaćin je odlično ušao u utakmicu i u 13.minuti imao visokih 3:0, no gosti se do odmora vraćaju na minimalan zaostatak (3:2). U nastavku domaćin pitanje pobjednika rješava do 30.minute kada dolazi do velikih 6:2! Šinjori i Harmicar bili su dvostruki strijelci za Novi Marof, dok kod gostiju vrijedi istaknuti Cerjaka koji je postigao hattrick.
Poslijednja utakmica 5.kola odigrana je dan kasnije (nedjelja), a Jesenje je ostvarilo najuvjerljiviju pobjedu kola nadigravši Petrinjčicu s uvjerljivih 9:2! Domaćin je tako potvrdio dobru formu, te nakon prošlotjednog velikog trijumfa kod Rugvice ostvario pobjedu za preuzimanje vrha ljestvice. Jesenje je do pobjede predvodio trostruki strijelac Švaljek. Momčad Josipa Leljaka tako je ostvarila novu pobjedu, a u slijedećem ih kolu čeka izuzetno bitan susret u gostima kod Novog Marofa, gdje bi pobjedom došli na korak do jesenskog naslova.

2.HMNL-Sjever

Branko Laura: ‘Nastavak natjecanja nije realna opcija!’

Branko Laura je preuzeo klupu splitskih ‘bijelih’ u nezavidnoj situaciji borbe za opstanak. Iako splitski …

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …