Početna | - Naslovna | 2.HMNL-istok | Brod – NG Unitas 8:5 (4:2)

2.HMNL-istok | Brod – NG Unitas 8:5 (4:2)

U posljednjoj utakmici polusezone u 2. HMNL istok malonogometaši Broda su prvi put slavili na domaćem parketu…….

Delegat: Franjo Jelčić

BROD: Prislinger, Čavčić, Roso, Šafar, Sušac, Samardžić, Jagić, Križanović, Basara, Nižić, Zirdum, Dolibašić, Galić, Grgić.
Trener: Goran Akšamović (pre.klu.)

NG UNITAS: Aleksić, Barišić, Bokan, Kuruković, Jelančić, Divković, Gubić, Ivanović.
Trener: Oleg Žakula (pre.klu.)

STRIJELCI: 1:0 Roso (9′), 1:1 Barišić (11′), 2:1 Čavčić (12′), 3:1 Nižić (17′), 4:1 Dolibašić (18′), 4:2 Ivanović (19′), 5:2 Šafar (23′), 6:2 Dolibašić (29′), 6:3 Kuruković (30′), 6:4 Barišić (31′), 6:5 Kuruković (34′), 7:5 Jagić (38′), 8:5 Roso (39′).

ŽUTI KARTONI: Prislinger (11′), Bokan (19′)

KOMENTAR:
Ekipa Broda izvojevala je drugu pobjedu u prvom dijelu sezonu, a prvu na domaćem terenu. Prva tri domaća boda Brođani su osvojili protiv NG Unitasa u utakmici u kojoj je pobjednik bio nepoznat sve do dvije minute prije kraja kada je Ilija Jagić postigao gol s kojim su domaći imali dva gola prednosti 7:5. Minutu kasnije Josip Roso drugi put pogađa gostujuću mrežu i time konačno osigurava pobjedu svojoj ekipi.

Prvih dvadeset minuta Brođani su odlično odigrali i u nastavak ušli s prednošću od 4:2. Početak drugog poluvremena također pripada domaćim malonogometašima koji s golovima Vjekoslava Šafara i Maria Dolibašića imaju visoku prednost 6:2. Ipak, u 34. minuti gosti postižu treći uzastopni zgoditak za samo gol manjka i neizvjesnu završnicu u kojoj su domaći malonogometaši uspjeli postići dva gola i time osigurati tri boda.

MNK Brod je tako u prvih sedam kola osvojio sedam bodova što mu je osiguralo šesto mjesto na prvenstvenoj ljestvici, dok je NG Unitas ima deset bodova i zauzima četvrto mjesto.