Početna | - Naslovna | AURELIA | ‘Žuto-crni’ još jednom s maksimalnim učinkom

AURELIA | ‘Žuto-crni’ još jednom s maksimalnim učinkom

Iza vinkovačke Aurelie je još jedan uspješan vikend. Nakon što su u prošlom kolu ‘žuto-crni’ ostvarili pobjede u sve tri uzrasne kategorije, isto su ostvarili i u novom prvenstvenom tjednu. Seniorska momčad ostvarila je pobjedu na gostovanju kod Male Mljekare, juniori su u derbiju kola slavili protiv Nove Gradiške, dok su kadeti maksimalan bodovni učinak zaokružili u gradskom derbiju s Vinkovcima.

—– KADETI —–

VINKOVCI – AURELIA  3-7 (1-1)
STRIJELCI: 1-0 Dragun (2′), 1-1 Morovičanin (12′), 1-2 Horvat (15′), 2-2 Dragun (15′), 2-3 Morovičanin (17′), 3-3 Stojić (17′), 3-4 Josipović (22′), 3-5 Tekmetarović (23′), 3-6 Morovičanin (25′), 3-7 Horvat (26′)

Kadeti su pobjedom u gradskom derbiju zadržali maksimalan bodovni učinak, te su osigurali plasman u playoff s prve pozicije. U dvoboju s Vinkovcima ‘žuto-crni’ su susret prelomili u poslijednjih 10 minuta, kada od rezultata 3-3 dolaze do konačnih 3-7. Hattrick je za ‘žuto-crne’ postigao Morovičanin, dok je dvostruki strijelac bio Horvat.
U poslijednjem kolu uoči playoffa Aurelia dočekuje Futsal Olimpijac, koji je u dosadašnjih šest kola ostvario tek jednu pobjedu. Uz Aureliu plasman u playoff osigurali su Sveti Patrik i Brod, dok će o poslijednjem mjestu u playoffu u međusobnom dvoboju odlučivati Brod 035 i Vinkovci.

—– JUNIORI —–

NOVA GRADIŠKA – AURELIA  5-6 (1-5)
STRIJELCI: 1-0 Kotarski (6′), 1-1 Pest-Mudvajl (10′), 1-2 Ćorluka (11′), 1-3 Sušac (12′), 1-4 Božić (13′), 1-5 Špijonjak (13′), 2-5 G.Trobić (20′), 2-6 Božić (28′), 3-6 Medvedović (29′), 4-6 Kotarski (30′), 5-6 D.Trobić (31′)

Juniori su ostvarili izuzetno bitnu pobjedu na gostovanju kod Nove Gradiške. U vrlo bitnom dvoboju po pitanju plasmana u playoff, ‘žuto-crni’ su slavili zahvaljujući sjajnoj igri u prvih 20 minuta, gdje dolaze do prednosti 1-5. U nastavku se domaćin vratio u igru, došao do minimalnog zaostatka, no Aurelia je sačuvala minimalnu prednost i ostvarila pobjedu kojom dolazi na korak do playoffa. U preostala dva kola ‘žuto-crni’ dočekuju Autodijelove Tokić, te gostuju u Našicama. Obe pobjede za Aureliu donose 2.mjesto, dok je i jedna pobjeda dostatna kako bi se osiguralo mjesto u playoffu.

—– SENIORI —–

MALA MLJEKARA – AURELIA FUTSAL  3-6 (1-3)
STRIJELCI: 1-0 Mutshaus (1′), 1-1 Pedić (7′), 1-2 Dekanić (12′), 1-3 Bukna (19′), 2-3 Mandić (21′), 3-3 Mutshaus (24′), 3-4 Lončar (27′), 3-5 Pinter (33′), 3-6 Pedić (35′)

Nakon velike pobjede u prošlotjednom derbiju protiv Broda 035, Vinkovčani su gostovali u Valpovu protiv Male Mljekare, koja je poznata kao izrazito domaćinska momčad. Domaćin je poveo već u 1.minuti,  no do odmora ‘žuto-crni’ preokreću rezultat i dolaze do osjetnije prednosti, 1-3. Valpovčani se ne predaju, te u ranoj fazi nastavka dolaze do izjednačenja. No ipak, kvaliteta Aurelie došla je do izražaja, te ‘žuto-crni’ dolaze do nove značajne prednosti, koju su sačuvali do kraja susreta. Ovom pobjedom Aurelia je zadržala priključak u borbi za 2.mjesto, a već u slijedećem kolu ‘žuto-crne’ čeka novo teško gostovanje kod Jakšića.

Branko Laura: ‘Nastavak natjecanja nije realna opcija!’

Branko Laura je preuzeo klupu splitskih ‘bijelih’ u nezavidnoj situaciji borbe za opstanak. Iako splitski …

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …