Početna | - Naslovna | Olmissum pobjedom protiv Našica proslavio plasman u 1.ligu!

Olmissum pobjedom protiv Našica proslavio plasman u 1.ligu!

U svečanoj atmosferi pred oko 300 gledatelja u dvorani na omiškom Ribnjaku, Olmissum je ostvario pobjedu protiv Našica i tako proslavio ulazak u prvoligaško društvo. Nakon ujednačenog prvog poluvremena, Omišani su u nastavku slomili otpor gostiju, te na koncu ostvarili rezultatski uvjerljivu pobjedu.

Delegat: Ivan Ćapin

OLMISSUM: Božidar Baučić, Mladen Bajamić, Mateo Galić, Duje Kustura, Robert-Vinko Pavičić, Nikola Pavić, Tomislav Miljak, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Mateo Kolobarić, Josip Juretić, Pave Mudronja, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

NAŠICE: Marijo Banović, Elvis Mihaljević, Ivan Amidžić, Luka Hvizdak, Danijel Ćosić, Tomislav Rukavina, Denis Vuzem, Mihael Tomić, Ivan Butković, Hrvoje Vulić, Ivan Kapraljević, Domagoj Žagar, predstavnik kluba: Miroslav Mijić

STRIJELCI: 0:1 Mihaljević (4′), 1:1 Kustura (5′), 2:1 J.Kolobarić (19′), 3:1 Miljak (31′), 4:1 Pavić (34′), 5:1 M.Kolobarić (36′), 6:1 Galić (37′), 7:1 Bajamić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 7 (3+4); Našice 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Perišić (14′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Miljak (OLMISSUM)

Uoči početka susreta povjerenik za natjecanje 2.HMNL-jug Miroslav Dugeč uručio je trofej kapetanu Olmissuma Mateu Kolobariću, te je momčad spremno pozirala s trofejem i velikim banerom koji je krasio natpis “prvoligaš” u omiškim zeleno-plavim bojama.
Našice su povele u 4.minuti kada Omišani gube loptu duboko u svojoj polovici, a Mihaljević na dodavanje Tomića zabija za 0:1! Na odgovor Omišana nismo dugo čekali. Već u slijedećoj minuti udarac Kusture s 9-10 metara s desne strane vratar Banović ne uspijeva ukrotiti, te mu se lopta od ruke odbija u mrežu za 1:1! U 8.minuti bilježimo odličnu priliku gostiju; Amidžić je s desne strane izišao sam pred vratara Baučića, prebacio ga, no loptu zaustavlja greda. Uslijedilo je dulje razdoblje ujednačene igre, no bez konkretnijih prilika. U 16.minuti Olmissum je zaprijetio preko kusture, čiji udarac s desne strane vratar Banović refleksno odbija u korner. U 18.minuti kod gostiju je zaprijetio Kapraljević udarcem s distance, no Baučić odličnom intervencijom spašava. Omišani su na odmor ipak otišli s minimalnom prednošću. Igrala se 19.minuta kada Josip Kolobarić u kontri lijepo prolazi kroz sredinu, dodaje desno za Perišića koji lijepo vara svog čuvara i vratara, te vraća loptu u sredinu za Kolobarića koji zabija za 2:1! Do kraja poluvremena mogli su Omišani i povećati vodstvo, no Galić ne pogađa prazan gol nakon sjajnog proigravanja Miljka. Prvu veliku priliku u nastavku propustili su domaći u 24.minuti, kada nakon kornera Pavičić ostaje sam na 2-3 metra s lijeve strane, no ne uspijeva loptu pospremiti u nebranjenu mrežu. U 25.minuti ponovno prijete domaćini, no Banović brani udarce Josipa Kolobarića i Miljka. U slijedećoj minuti bilježimo veliku priliku gostiju, no Tomić u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Baučića. U 28.minuti Kustura je vrlo dobro pucao s 9-10 metara, a vratar Banović odbija loptu u vratnicu! Banović je raspoložen i u slijedećoj minuti kada sjajno brani udarac Perišića sa 7-8 metara. Nedugo zatim Perišić je efektno prebacio Banovića, no pred golom loptu otklanja Vulić. U slijedećoj minuti sreća prati goste kada vratnica zaustavlja udarac Pavića. Promašaje domaćih umalo su kaznili gosti u 30.minuti, kada na dodavanje Kapraljevića u izglednoj prilici Vulić ne uspijeva zabiti. Inicijativu su pogotkom okrunili Omišani u 31.minuti kada Miljak nakon auta ostaje neshvatljivo sam na vrhu kaznenog prostora, te zabija za 3:1! U 32.minuti još je jednom Miljak u glavnoj ulozi, no ovoga puta njegov udarac zaustavlja greda. U 34.minuti Omišani gube loptu u vlastitoj polovici, no Vuzem to ne uspijeva kazniti, te njegov udarac brani Baučić. Kazna je vrlo brzo stigla s druge strane, gdje Pavić zabija za 4:1 i otklanja sve dvojbe po pitanju ishoda ovog susreta. Nedugo zatim Miljak je s lijeve strane ostao potpuno sam pred Banovićem, no gostujući vratar je danas bio jako raspoložen. U 36.minuti Omišani dolaze do novog zgoditka. Glavninu posla obavio je Josip Kolobarić koji je sjajno kroz sredinu prošao u kontri, te dodao za brata Matea koji zabija za 5:1! Niti pola minute kasnije još se jednom trese mreža gostiju, kada Galić zabija za velikih 6:1! Konačnih 7:1 postavlja Bajamić koji nakon prodora po lijevoj strani skroz iskosa uspijeva pogoditi nebranjeni kut vratara Žagara, koji je u završnici susreta na golu zamijenio Banovića. Omišani su tako ostvarili uvjerljivu pobjedu za proslavu ulaska u prvoligaško društvo.

Pulinho – novo brazilsko pojačanje za Novo Vrijeme Apfel!

Novo Vrijeme Apfel jučer je predstavilo novo pojačanje za predstojeću sezonu. Riječ je o 20-godišnjem …

Despotović na klupi njemačkog Weillimdorfa!

Nakon prošlosezonske epizode na klupi splitskog Geniusa, Frane Despotović trenersku karijeru nastavlja izvan Hrvatske. U …