Početna | - Naslovna | Olmissum trijumfom u Našicama korak bliže eliti!

Olmissum trijumfom u Našicama korak bliže eliti!

U susretu 2.kola drugoligaške ”Lige za prvaka” Olmissum je pobjedom u Našicama načinio velik korak prema plasmanu u prvoligaško društvo. Samo dva dana nakon pobjede nad Futsal Pulom, Omišani su ostvarili izuzetno bitnu pobjedu kod Našica, te nakon 2 odigrana kola imaju maksimalan bodovni učinak.
Omišani su poveli u 3.minuti kada Josip Juretić s 10 metara s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu, gdje utrčava Pavičić i zabija za 0:1! Domaćin je izjednačio iz polukontre u 7.minuti kada Kubaša iskosa s lijeve strane uspijeva između Pavičića i Bilandžića plasirati loptu u gol za 1:1! U 11.minuti gosti dolaze do nove prednosti. Kapetan Kolobarić odložio je povratnu loptu za Antonia Juretića koji s vrha kaznenog prostora zabija od grede za 1:2! Nedugo zatim još se jednom trese mreža gostiju. Mišerda je zabio za 1:3 i doveo goste do osjetnije prednosti. U 15.minuti sudac Jelić dosudio je kazneni udarac za domaćina zbog igranja rukom Pavića na rubu kaznenog prostora. Odgovornost je preuzeo Ćosić, a njegov udarac vratar Bilandžić sjajno brani nogom. Kazna je uslijedila u istoj minuti kada Josip Juretić iskosa s desne strane sjajno pogađa suprotni kut za velikih 1:4! Našice su mogle vrlo brzo uzvratiti iz prekida, no udarac Mihaljevića zaustavlja greda! U nastavku se se strijelci dobro primirili, a dobra rezultatske prednost gostima je omogućila da mirnije privedu susret kraju. Rezultat se nije mijenjao sve do 37.minute, kada Bilandžić preciznom dugom loptom pronalazi Pavića, koji nesebično dodaje za Pavičića, a igrač koji je i otvorio seriju zgoditaka zaključio je susret golom za konačnih 1:5! Momčad Duje Maretića tako je ostvarila uvjerljivu i posve zasluženu pobjedu koja ih dovodi na korak do ostvarenja klupskih ambicija, dok su Našičani porazom na svom parketu došli u situaciju da sasvim izvjesno više nemaju pravo na krivi korak, ukoliko žele zadržati izglede za plasman u prvoligaško društvo.

Delegat: Ivan Sović

NAŠICE: Marijo Banović, Vedran Pinter, Mihael Tomić, Tomislav Rukavina, Nikola Šulava, Danijel Ćosić, Matej Jović, Josip Hovanjec, Ivan Amidžić, Ivan Kapraljević, Elvis Mihaljević, Slaven Kubaša, Hrvoje Vulić, Luka Hvizdak, predstavnik kluba: Miroslav Mijić

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Mladen Bajamić, Duje Kustura, Robert-Vinko Pavičić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Mateo Kolobarić, Josip Juretić, Božidar Baučić, Pave Mudronja, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Pavičić (3′), 1:1 Kubaša (7′), 1:2 A.Juretić (11′), 1:3 Mišerda (11′), 1:4 J.Juretić (15′), 1:5 Pavičić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Našice 5 (4+1), Olmissum 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: J.Juretić (15′), Pavić (15′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Robert Vinko Pavičić (OLMISSUM)

Novo Vrijeme Apfel uzvratilo Olmissumu za poraz u kupu!

U derbiju 8.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Olmissuma rezultatom 2-0, uzvrativši im …

Universitas i Uspinjača Gimka odigrali bez golova…

U dvoboju 8.kola .HMNL Universitas i Uspinjača Gimka su podijelili bodove odigravši bez golova. Zaista, …