Osijek Kelme je novi prvoligaš, Murter u dodatnim kvalifikacijama

U poslijednjem susretu drugoligaške ‘Lige za prvaka’ Osijek Kelme je slavio protiv Novog Marofa rezultatom 5:1, čime su Osječani osigurali plasman u prvoligaško društvo. U dodatne kvalifikacije ide pak Murter, zbog bolje gol-razlike od Novog Marofa.

Delegat: Boris Durlen

NOVI MAROF: Antonio Gracin, Tomica Čikor, Miroslav Filipović, Matija Mravunac, Franko Hučić, Luka Mravunac, Tomislav Harmicar, Željko Petrović, Ivan Sinković, Dominik Masten, Antonio Zrno, Josip Šestak, Goran Puškadija, Silvio Budinski, trener: Tin Huzjak

OSIJEK: Dino Živković, Nebojša Popović, Matias Mijić, Vitor Hungo De Lima Da Silva, Josip Šalaj, Filip Petrušić, Armando Kajfeš, Denis Šimašek, Dino Palinkaš, Dražen Čavar, Goran Dakić, Andrej Pandurević, Niko Tomić, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 0:1 Mijić (7′), 0:2 Šalaj (10′), 0:3 Pandurević (24′), 1:3 Petrović (28′), 1:4 Popović (34′), 1:5 Dakić (38′)

ŽUTI KARTONI: Petrušić (13′) – OSIJEK KELME; Harmicar (31′) – NOVI MAROF

CRVENI KARTON: Petrušić (35′) – OSIJEK KELME

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Pandurević (OSIJEK KELME)

Osječani su poveli u 7.minuti kada Pandurević lijepo prolazi po lijevoj strani, a njegov ubačaj prema drugoj vratnici u sredini zahvaća Hučić i vara vratara Gracina za 0:1. I nakon postignutog zgoditka nastavila se inicijativa ‘bijelo-plavih’, koji u 10.minuti dolaze do povećanja prednosti. Ovoga puta po lijevoj je strani prošao Lima, te u sredini lijepo proigrava slobodnog Šalaja koji zabija za 0:2. Nakon toga gledamo ujednačenu igru, te se rezultat do kraja poluvremena nije mijenjao. Izdvajamo situaciju iz 19.minute kada vratar Gracin s dvije sjajne intervencije u jednom napadu spašava svoju momčad. Na odmor se tako otišlo sa zasluženom prednošću Osječana, 0:2.
Već u prvoj minuti nastavka mogli su Osječani doći do povećanja prednosti. Čavar se s centra sjurio sam protiv trojice protivničkih igrača, te s desne strane pogađa suprotnu vratnicu. U 23.minuti još jednom prijete Osječani, no Mijić neometan s 10 metara puca za malo pored vratnice. Inicijativu su Osječani okrunili zgoditkom u 24.minuti, kada Pandurević s desne strane preciznim udarcem pogađa suprotni kut za 0:3. Prvu prijetnju Novog Marofa bilježimo u 25.minuti kada udarac Harmicara s 10ak metara atraktivno brani Živković. U 28.minuti Novi Marof se vraća u igru. S desne strane iz kornera je Sinković ubacio na suprotnu stranu, gdje Petrović volejem s 10 metara lijepo zabija za 1:3. U slijedećoj minuti još jednom ozbiljno prijeti Novi Marof, no ovoga puta vratar Živković spašava Osječane. U 30.minuti veliku priliku propuštaju žuto-crni. Harmicar i Sinković su išli sami prema vrataru Živkoviću, koji sjajnom intervencijom brani udarac Sinkovića. U 33.minuti bilježimo novu lijepu priliku ‘žuto-crnih’. U situaciji 2 na 2 Filipović je lijepo prošao po desnoj strani, no njegov ubačaj na suprotnu stranu ne uspijeva u mrežu pospremiti Sinković. U 34.minuti uzvraćaju Osječani preko Popovića, koji je s desne strane osvanuo sam pred Gracinom, koji brani njegov udarac. No iz kornera Osječani ipak dolaze do povećanja prednosti. Šalaj je iz kornera s desne strane ubacio pred gol, gdje neshvatljivo ostaje sam Popović i zabija za 1:4. No već u slijedećoj minuti Novom Marofu se pruža velika prilika za povratak u igru. Petrušić je nepotrebno zavrijedio drugi žuti karton, pruživši tako priliku protivniku da s igračem više dođe do gola koji ih vodi u dodatne kvalifikacije. No s igračem više ‘žuto-crni’ ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu protivnika. Nakon toga Novi Marof prelazi na igru s Harmicarem u ulozi golmana-igrača, no ni tako ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu Osječana. Štoviše, u 38.minuti Dakić duboko sa svoje polovice zabija u prazan gol protivnika za velikih 1:5. Novi Marof nije odustajao od igre s golmnom-igračem, te je pola minute propustio veliku priliku da ipak izbori dodatne kvalifikacije. U lijepo odigranoj akciji povratna lopta dolazi do Harmicara, koji neometan s vrha kaznenog prostora ne uspijeva dobro zahvatiti loptu. Do kraja više nije bilo izglednijih prilika, te su Osječani ostvarili očekivanu pobjedu, dok će u dodatne kvalifikacije Murter, zbog bolje gol-razlike u odnosu na Novi Marof.

PREDSTAVLJAMO | MNE Veruda – Novi klub na hrvatskoj futsal sceni

Prije par dana je održana Završnica FavBet Gradskih Liga, a pobjednik ovog turnira je bila …