Početna | - Naslovna | Universitas preokretom do pobjede protiv Jesenja!

Universitas preokretom do pobjede protiv Jesenja!

U susretu 2.kola drugoligaške “Lige za prvaka”, Universitas je slavio protiv Jesenja rezultatom 2:1! U izuzetno zanimljivom susretu gosti su poveli nakon velike pogreške vratara Bilića, da bi bolju igru domaći okrunili u nastavku kada golovima Igora Šuljića dolaze do zaslužene pobjede.
Nakon domaće pobjede protiv Vinkovaca, Jesenje je tako upisalo prvi poraz, no nakon današnjeg susreta i dalje je apsolutno sve otvoreno u borbi za 1.ligu. “Studenti” u subotu putuju u Vinkovce, gdje će tražiti nove bodove koji bi ih približili plasmanu u elitni razred hrvatskog futsala. Jesenje su u slijedećem kolu slobodni, nakon čega ih također očekuje gostovanje u Vinkovcima.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Ivor Šuljić, Ante Crnjac, Igor Šuljić, Marin Roguljić, Mirko Nikolić, Mario Taći, Ivan Bezmalinović, Ante Peša, Dino Peša, Tonći Bokan, Ivan Tustonjić, Andro Radostić, predstavnik kluba: Marin Mandić

JESENJE: Danijel Končevski, Josip Habjanec, Josip Cvilko, Davor Presečki, Denis Švaljek, Alen Kovačec, Danijel Vincelj, Kristijan Osredečki, Dinko Veverec, Denis Lamot, Matija Habjanec, predstavnik kluba: Nenad Kranjčec

STRIJELCI: 0:1 Cvilko (10′), 1:1 Ig.Šuljić (28′), 2:1 Ig.Šuljić (35′)

ŽUTI KARTONI: Mijić (31′) – UNIVERSITAS
Končevski (23′), Osredečki (35′) – JESENJE

IGRAČ UTAKMICE: Igor Šuljić (UNIVERSITAS)

Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 3.minuti kada silovit udarac Taćija zaustavlja vratnica. Veliku priliku propustili su gosti u 7.minuti kada Švaljek s lijeve strane izlazi sam pred Bilića, no puca jako loše pored gola. U 10.minuti gosti dolaze do prednosti. Bilić katastrofalno griješi u vlastitoj polovici predavši loptu u noge Cvilku, koji takav poklon koristi i pogađa u prazan gol za 0:1! Nakon postignutog zgoditka gosti su se potpuno povukli, te bilježimo izrazitu inicijativu domaćina, no njihovi pokušaji izvana nisu predstavljali veći problem za sigurnog vratara Končevskog. U poslijednjim sekundama prvog poluvremena domaći su uspjeli izigrati obranu gostiju, Nikolić se našao sam pred Končevskim, koji sjajnom intervencijom spašava svoju momčad. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću gostiju.
U nastavku i dalje gledamo inicijativu domaćih, a već u 23.minuti bilježimo prvu ozbiljnu prijetnju kada udarac Nikolića s 12 metara zaustavlja greda. Nedugo zatim Končevski prekršajem u kaznenom prostoru zaustavlja Mijića, te nudi “studentima” priliku iz penala, no udarac Peše brani Končevski. u slijedećoj minuti veliku priliku bilježimo i na drugoj strani kada Švaljek ostaje sam pred Bilićem, koji brani njegov udarac. U 28.minuti domaći su inicijativu okrunili zgoditkom. Gosti su izgubili loptu na svojoj polovici, a Igor Šuljić na dodavanje Peše zabija za 1:1! I nakon izjednačujućeg zgoditka nastavila se dominacija domaćina, a gosti su ponajviše zahvaljujući raspoloženom Končevskom održali rezultatski egal. U 32.minuti još jednom sreća spašava goste kada vratnica zaustavlja udarac Taćija. Nedugo zatim još je jednom Taći u glavnoj ulozi, no ovoga puta Končevski brani njegov udarac. U slijedećoj minuti Peša povratnom loptom pronalazi slobodnog Ivora Šuljića, čiji udarac zaustavlja greda! U 35.minuti “studenti” su poveli. Igor Šuljić je iz slobodnog udarca s 11-12 metara lijepo zabio za erupciju oduševljenja domaćih navijača, 2:1! U 38.minuti gosti su umalo došli do izjednačenja. U kontri je po lijevoj strani pobjegao Kovačec, a njegov silovit udarac odsjeo je na suprotnoj vratnici. Do kraja više nije bilo ozbiljnijih prilika, te su domaćini upisali minimalnu, ali posve zasluženu pobjedu.

Jakov Ungarov: “Biti izbornik velika je čast i odgovornost!”

Početkom tjedna objavili smo kako je Jakov Ungarov imenovan izbornikom ženske futsal reprezentacije. Imenovanje na …

Nospak odlazi iz Crnice, dolaze Subotić, Protega i Šamija!

Robert Nospak više nije igrač Crnice! Nakon samo pola sezone provedene u dresu kluba s …