Početna | - Naslovna | Universitas remijem kod Jesenja osigurao plasman u 1.ligu!

Universitas remijem kod Jesenja osigurao plasman u 1.ligu!

AFC Universitas je novi prvoligaš! Splitski “studenti” su kolo prije kraja drugoligaške “Lige za prvaka” osigurali plasman u prvoligaško društvo. Na gostovanju kod Jesenja u Krapini splitska je momčad odigrala 2:2, te će u srijedu na svom parketu protiv Vinkovaca proslaviti plasman u elitno društvo hrvatskog futsala.
Jesenje je sjajno ušlo u utakmicu. Na isteku prve minute gosti gube loptu na centru, a Vincelj to kažnjava i u situaciji 2 na 1 zabija pod gredu nemoćnog Radostića za 1:0! U uvodnim minutama domaćin je imao inicijativu, no kako je susret odmicao gosti su se dizali i u 9.minuti dolaze do izjednačenja. U polukontri je Mijić odmjerenim udarcem s 9 metara savladao Končevskog za 1:1! No radost gostiju nije bila dugog vijeka, jer već u slijedećoj minuti kapetan Presečki koristi konfuziju u obrani gostiju, te jednu odbijenu loptu posprema u gol za 2:1! Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu, no rezultat se ponajviše zahvaljujući raspoloženom Končevskom nije mijenjao. Domaćin je tako na odmor otišao s minimalnom prednošću.
Nastavak domaći otvaraju velikom prilikom gdje u situaciji 2 na 1 Presečki s 3-4 metra promašuje prazan gol. Igralo se poprilično mirno sve do 29.minute kada Nikolić prijeti s pozicije pivota, no njegov udarac brani Končevski. U slijedećoj minuti gosti dolaze do izjednačenja pomalo čudnim golom Igora Šuljića čija je lopta upućena gotovo s centra prevarila Končevskog i završila u mreži za 2:2! Nedugo zatim mogli su gosti i do vodstva, no Ivor Šuljić u kontri ne uspijeva s lijeve strane savladati Končevskog. U 32.minuti domaći prijete preko Presečkog čiji udarac atraktivnom intervencijom brani Radostić. U 38.minuti sreća spašava Jesenje kada Kirevski iz okreta s vrha kaznenog prostora pogađa vratnicu. U završnici su pokušali domaći igrom s golmanom-igračem (Vincelj) doći do pobjede, no bez uspjeha. Najveću priliku propustio je upravo Vincelj u poslijednjoj minuti, kada ne uspijeva iz blizine savladati Radostića. Nedugo zatim mogli su gosti doći do pobjede, no nakon velike pogreške obrane domaćih loptu je na putu prema praznom golu zaustavila vratnica. Ostalo je 2:2, remi kao najrealniji ishod susreta u kojem su “studenti” osigurali plasman u prvoligaško društvo, dok za Jesenje ostaje nada da se kroz dodatne kvalifikacije protiv Uspinjače mogu priključiti Universitasu.

Delegat: Željko Franić

JESENJE: Danijel Končevski, Alen Kovačec, Josip Habjanec, Josip Cvilko, Davor Presečki, Denis Švaljek, Denis Lamot, Kristijan Leljak, Danijel Vincelj, Kristijan Osredečki, Dinko Veverec, Matija Habjanec, predstavnik kluba: Matija Bosak

UNIVERSITAS: Andro Radostić, Ante Mijić, Ivor Šuljić, Ante Crnjac, Igor Šuljić, Mirko Nikolić, Mario Taći, Ivan Bezmalinović, Ante Peša, Jadran Kirevski, Dino Peša, Antonio Štimac, Tonći Bokan, Ivan Tustonjić, predstavnik kluba: Marin Mandić

STRIJELCI: 1:0 Vincelj (1′), 1:1 Mijić (9′), 2:1 Presečki (10′), 2:2 Ig.Šuljić (30′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Jesenje 5 (4+1); Universitas 9 (6+3)

ŽUTI KARTONI: Vincelj (12′) – JESENJE