Početna | - Naslovna | Olmissum i Universitas podijelili bodove u uzbudljivom derbiju!

Olmissum i Universitas podijelili bodove u uzbudljivom derbiju!

U izuzetno uzbudljivom susretu odigranom na omiškom Ribnjaku, Olmissum i Universitas su podijelili bodove odigravši 1:1! Derbi kola u potpunosti je opravdao očekivanja. Dvoboj dvije vodeće momčadi 2.HMNL-jug na tribine omiške dvorane privukao je tristotinjak gledatelja koji su na koncu uživali u sjajnoj igri, a remi se na koncu doima kao najpravedniji ishod susreta u kojem su obe momčadi imale svoje prilike. Na koncu domaći mogu žaliti za propuštenim u završnici susreta kada su propustili s igračem više doći do priželjkivane pobjede, no i remi ostavlja apsolutno otvorenu utrku za prvaka.

Mjeritelj vremena: Hana Pezo

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Ivica Perajica, Ivan Gotovac, Robert-Vinko Pavičić, Marin Jukić, Antonio Juretić, Josip kolobarić, Mladen Bajamić, Jure Trivković, Ivan Kuvačić, Mateo Kolobarić, Branko Laura, josip Juretić, Duje Bradarić, trener: Ivica Osibov

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Ivor Šuljić, Ante Crnjac, Igor Šuljić, Mirko Nikolić, Mario Taći, Andro Radostić, Ante Peša, Jadran Kirevski, Dino Peša, Tonći Bokan, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, trener: Marin Mandić

STRIJELCI: 1:0 Gotovac (36′), 1:1 Šuljić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 10 (4+6); Universitas 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Trivković (8′), Laura (19′), J.Juretić (23′), Jukić (31′), Bajamić (36′) – OLMISSUM
Taći (8′), Crnjac (16′), Mijić (31′), Ig.Šuljić (38′) – UNIVERSITAS

CRVENI KARTON: Crnjac (37′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Franko Bilić (UNIVERSITAS)

Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 5.minuti kada nakon obrane Bilića lopta dolazi do Antonia Juretića koji sa 7-8 metara puca pored gola. U 7.minuti još su jednom zaprijetili domaći, no Bajamić s gotovo iste pozicije kao i Juretić puca pored gola. Prvu prijetnju gostiju bilježimo u 9.minuti kada Ivor Šuljić jako dobro puca s 13-14 metara, a Bilandžić odbija u korner. U 12.minuti gosti još jednom prijete preko Nikolića čiji udarac u kontri završava u bloku. Veliku priliku Olmissum je propustio u 15.minuti kada Gotovac sjajno prolazi u polukontri, te neometan puca s vrha kaznenog prostora, no Bilić refleksno nogom brani. U slijedećoj minuti Crnjac startom za žuti karton zaustavlja Gotovca, te pruža priliku domaćinu iz akumulacije, no raspoloženi Bilić brani udarac Josipa Juretića. U 18.minuti Gotovac je već savladao Bilića, no loptu na ulazu u prazan gol zaustavlja Igor Šuljić. Uzvratili su gosti iz prekida, no loptu koja je išla uz gol-liniju nitko nije pospremio u prazan gol. Izuzetno uzbudljivo i sadžajno prvo poluvrijeme tako je okončano bez golova.
U nastavku se također igra žustro, no bez izrazitijih prilika. U 31.minuti zbog prigovora na sudačku odluku s klupe domaćina udaljeni su predstavnici Škorić i Krstulović. Prvu pravu priliku bilježimo u 34.minuti kada Josip juretić s desne strane ubacuje pred gol gdje Jukić iz voleja šalje loptu za malo pored gola. Uzvratili su gosti preko Tustonjića čiji udarac s desne strane lijepo brani Bilandžić. U 36.minuti Olmissum je poveo. Gotovac je osvojio loptu u protivničkoj polovici, izišao sam pred Bilića i rutinski zabio za erupciju oduševljenja publike i klupe domaćina koja se kompletno našla na parketu. Nedugo zatim Bajamić je grubim startom srušio Mijića, za što je dobio tek žuti karton. U 37.minuti Taći je s 10ak metara s desne strane lijepo gađao suprotni kut, a lopta je očešala vratnicu. Uzvratili su domaći preko Gotovca koji volejem s 5-6 metara puca preko gola. Nedugo zatim domaći duboko u polovici gostiju čine šesti akumulirani prekršaj. Nakon time-outa odgovornost je preuzeo Ivor Šuljić i zabio za 1:1! No euforija gostiju brzo je splasnula, jer Crnjac prekršajem zaustavlja kontru domaćih, a sudac Babić mu bez oklijevanja pokazuje drugi žuti karton. No s igračem više domaći tek na isteku vremena uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti kada greda spašava goste. U poslijednjoj minuti pokušali su domaći s golmanom-igračem doći do pobjede, no bez uspjeha. “Studenti” su se uspješno obranili, te na koncu proslavili remi kao pobjedu, a zajedno s njima i grupa od dvadesetak navijača koja ih je iz Splita došla bodriti u susretu koji bi se na koncu mogao pokazati i ključnim u borbi za naslov prvaka.

FOTO & VIDEO | Ukrajina – Hrvatska 3-4 (1-2)

U uzvratnom prijateljskom susretu u ukrajinskom Čerkasyju, Hrvatska je slavila protiv Ukrajine rezultatom 3-4 uzvrativši …

Hrvatska u uzvratu slavila u Ukrajini!

U drugom prijateljskom dvoboju u ukrajinskom Čerkasyju, Hrvatska je slavila protiv Ukrajine rezultatom 3-4 uzvrativši …