|
|
|
Purgar raskinuo suradnju s MNK Nacional
Kontaktirali smo Domagoja koji nije želio pretjerano komentirati situaciju sa klubom no napomenuo je kako razlog ovog poteza leži u ne poštivanju dogovora od strane kluba sa početka sezone. Naglasio je da oni koji ga poznaju dobro znaju da razlog nisu novci nego izigrano povjerenje. Na pitanje dali je ova odluka konačna ili ima mjesta za naknadni dogovor odgovor je bilo rezolutno NE! "Povjerenje je narušeno i to je to" bile su riječi legendarne 12ice.
Pitali smo i dali spor s klubom ima veze sa novim pojačanjima u klubu na što nam je Purgar rekao: "Ma ne strani igrači su bili uvijek posebna priča".
Neslužbeno smo doznali u međuvremenu da je na početku sezone u MNK Nacional dogovoren način isplate po kategorijama igrača (500, 800 i 1000 eura). Time se želilo izbjeći "kamatarenje" kluba u prvih par sezona. Mogući razlog prekida suradnje je vjerovatno u tome da je klub isplatio veći iznos nekom od igrača ili za više njih iako je dogovor na početku sezone bio, navodno, drugačiji.
U klubu se nisu željeli očitovati samo su nam u kratkom razgovoru rekli da su začuđeni Purgarovom odlukom i kako će sutra uputiti službeno priopćenje medijima.
Ostaje žaliti da je ova priča ovako završena ali je se nadati da će sve strane zadržati dostojanstvo i poslovnu suradnju zaključiti kao poslovni ljudi bez nepotrabnih sukoba i "zle krvi".
PRIOPĆENJE MNK NOCIONAL:
"Uprava kluba ne želi previše polemizirati oko ovog slučaja. Prihvaćen je Purgarov otkaz kojeg je telefonski uručio no razloge otkaza nismo razumjeli jer stvarnih razloga za nas nema. Kao razloge otkaza Purgar je naveo veće plaće pojedinih igrača u klubu od njegove, što je netočno, ali je zaboravio te prešutio igračima da je jedini u prošloj sezoni dobio premiju za ulazak u prvu ligu tadašnjeg drugoligaša Nacionala. Odgovorno tvrdimo da su svi igrači klubu kategorizirani po primanjima, a uostalom to je stvar Uprave koja se ne tiče nikoga drugog. Domagoj Purgar bavio se u posljednje vrijeme istraživanjem primanja drugih igrača i došao je do samo njemu poznatih informacija koje su ga natjerale na ovakvu odluku.
Mi smo ispoštovali sve dogovorene obveze kako prema Purgaru tako i prema svima u klubu. Ovaj njegov potez smatramo nekorektnim jer je napustio momčad nakon šest kola bez nekog valjanog razloga i okrenuo leđa svima u klubu. Purgar će biti suspendiran do kraja sezone od strane kluba.
Uprava se ovim putem zahvaljuje Domagoju Purgaru na svemu što je dao za naš klub"
Uprava MNK Nacionala Zagreb
Prethodna stranica | Sljedeća stranica
Komentari
Treba ga sad u Potpićan dovest kao pojačanje!
Pametan čovjek. Ne želi imati posla sa mafijašima iz Uprave, predvođenom lopovčinom Đolom
Morate se prijaviti kako biste mogli komentirati članke. Možete se prijaviti ovdje