Momčadi su bile podijeljene po tri u svakoj skupini, iz kojih su dvije najbolje nastavljale natjecanje. U skupini A je dominirali su mali Slovenci, pobjedivši drugi sastav "Drenka", s čak 15:1, te Rakovičane (8:1). Dječaci iz Rakovice bili su bolji od mlađih "drenaka" 6:1, pa su tako i oni otišli u poluzavršnicu.
Prva momčad domaćina bila je uvjerljiva u skupini B. Svladali su Ogulince 6:3 (Luka Štrk 5 zgoditaka) i "Krajišnik" (3:1). Ogulinske nogometne nade su lakoćom, 9:5, pobijedile nogometaše iz B i H. U poluzavršnici je bilo sve kristalno jasno. Mali Metličani su s 10:2 nadvladali Ogulince, a u susjedskom obračunu, "drenčići" iznenađujuće su lako prošli Rakovičane (10:3). Niti susret za 3. mjesto nije nudio neizvjesnost, jer "ogulinčići" osvajaju brončane medalje pobjedom od 10:3. U finalu su brzo gosti iz Slovenije otišli na tri gola razlike i održavali prednost do kraja susreta. Slunjani su pokušali uloviti zaostatak i imali su svoje prilike za uloviti priključak, no čvrstina protivnika je ipak bila prevelika. Na kraju 5:2 za NK Kolpu i pokal za prvaka odlazi preko granice. Utakmice su igrane 2x8 min. (čisto), a sudio je mladi slunjski djelitelj pravde Ivan Kotić. Po završetku turnira podijeljene su pokali, medalje i statue nogometaše za najbolje pojedince, koje su dodijelili Josip Bogović, član UO MNK Drenak i tajnik Dalibor Sabljak, te sudac turnira Ivan Kotić, koji je na neki način zamijenio svog oca Dražena, predsjednika ZSUGS-pokrovitelja turnira. Najboljim igračem proglašen je Jura Jurčević iz MNK Drenak 1, naj-strijelci su Grega Končar (Kolpa) i Dino Luketić (Ogulin), oba po 10 zgoditaka. Najboljim vratarem ocijenjen je David Malič iz Kolpe. Trofej fair-play pripao je NK Krajišnik.
Prošlogodišnji moto turnira je bio "Sport si- droga no", a ovog puta organizator je u suradnji s zagrebačkim uredom UNICEF-a provodio akciju "Stop nasilju među djecom". Prezentirana je i Nogometna igraonica MNK Drenak, koju polazi petnaestak najmlađih nogoloptača, rođenih 1999. i 2000. godine. Također, nastupile su i Slunjske mažoretkinje i prikazale nekoliko svojih novih točki. Kao i svaki puta, izdan je i Bilten turnira, u izradi dopredsjednika MNK Drenak Marija Rendulića, kojeg je zapala i voditeljska uloga. Treba napomenuti da je ovo najvjerojatnije jedini turnir u Hrvatskoj koji se igra po pravilima FIFE za mali nogomet (4 +1 igrač, akumulirani prekršaji...). Šteta samo da dvorana nije veća (20x10m) i što nije bio veći broj gledatelja. No, klinci su zasigurno uživali i njima je sve ovo i bilo namijenjeno.
REZULTATI- SKUPINA A: MNK Drenak 2- NK Kolpa 1:15, NK Kolpa- NK Eugen Kvaternik 8:1, NK Eugen Kvaternik- MNK Drenak 6:1.
SKUPINA B: MNK Drenak 1- NK Ogulin 6:3, MNK Drenak 1- NK Krajišnik 3:1, NK Krajišnik- NK Ogulin 5:9.
Poluzavršnica: NK Kolpa- NK Ogulin 10:2, MNK Drenak 1- NK Eugen Kvaternik 10:3.
Utakmica za 3.mjesto: NK Ogulin- NK Eugen Kvaternik 10: 3.
Finale: MNK Drenak 1- NK Kolpa 2:5.
Poredak: 1. NK Kolpa Metlika 2. MNK Drenak 1 Slunj 3. NK Ogulin 4. NK Eugen Kvaternik Rakovica 5. NK Krajišnik V. Kladuša 6. MNK Drenak 2 Slunj.
Lista strijelaca: Grega Končar (Kolpa) i Dino Luketić (Ogulin) 10, Luka Štrk (Drenak 1) 8, Martin Kramarič (Kolpa) i Luka Požega (Drenak 1) 7, Luka Sabljak (Ogulin) 6.
Sastavi ekipa:
NK Kolpa: Malič, Nagode, Šikonja, Novosel, Končar, Džemič, Kramarič, Molek, Šuštarič, Prus. Trener: Elvir Džemič.
MNK Drenak 1: Obajdin, Jurčević, Holjevac, Požega, Štrk, Radočaj, Piršić, Barić, Lalić, Mrkonja.
NK Ogulin: Stipetić, Muntas, Sertić, Sabljak, Miljanović, Matovina, Luketić, Švigač, Božičević. Trener: Mate Pavković.
NK Eugen Kvaternik: Magdić, Cindrić, Špehar, Dijanežević, Hodak, Sabljak, Zorić, Turkalj, Gaši, Mlađan. Trener: Nikola Turkalj.
NK Krajišnik: Bošnjak, Muratović, Hrnčić, Kekić, Bajrakterević, Sultanović, Delić, Mašinović, Delić, Ćerimović. Trener: Enver Bajrakterović.
MNK Drenak 2: Pavlešić, Obajdin, Gračan, Begović, Perak, Cindrić, Bogović, Vuković, Rendulić. Trener: Dalibor Sabljak.
Za CROfutsal: Dalibor Sabljak