Početna | - Naslovna | PR oglas | ZSFL | 1/4 finala | Izvještaj

PR oglas | ZSFL | 1/4 finala | Izvještaj

ZKHS, VUKOVARCI, PLAVI MJESEC i SUS KREĆU U BORBU ZA NAJBOLJU STUDENTSKU EKIPU U GRADU

Zagrebačka studentska futsal liga je ponovno zapalila atmosferu na terenima NC Šalate ove nedjelje kada su se igrali susreti četvrtfinala ove najjače i najveće studentske futsal lige u gradu. Ponovno se dogodilo ispadanje favorita, i to je pokazalo da favoriti u nogometu ne postoje, barem ne na terenu nakon sučevog početnog zvižduka, pa krenimo redom.

U prvoj utakmici četvrtfinala susreli su se stari znanci, SC Šara i Udruga Vukovarsko-srijemskih studenata,  koji su već jedan okršaj imali u skupini, a tada je SC Šara bila uspješnija.  Ipak u ovoj fazi natjecanja je to bila neka sasvim druga utakmica, te se nitko unaprijed nije usudio prognozirati ishod ove utakmice. Kompletni i pojačani sastav Vukovaraca krenulo je silovito u ovu utakmicu, te su u 2. minuti poveli preko njihovog prvog topnika Ivančića. U 6. minuti vodstvo na 2:0 povećava vodstvo Geljić, ali u 10. minuti Jugovac zabija za SC Šaru i smanjuje rezultat na 2:1. Otprilike to bi bilo sve što smo mogli vidjeti od ekipe SC Šare, jer svaki put kada bi uspjeli proći obranu Vukovaraca stvorio bi se nezaustavljivi čuvar mreže Marić. Do kraja utakmice su za Vukovarce rezultat povećali na 6:1, a strijelci su bili Geljić po drugi put, Petrović dva puta i Pezelj.

Drugu utakmicu četvrtfinala činile su ekipe Baltazar i Plavi mjesec, gdje je ekipa Baltazara ušla kao favorit, ali ponovno se pokazalo da favoriti ne pobjeđuju uvijek. Baltazar je imao kontrolu nad utakmicom, dok se vrlo dobri Plavi mjesec branio i čekao svoju priliku iz kontre i polukontre. U drugom poluvremenu napetost se mogla rezati nožem, a tada se i događa ključni trenutak utakmice, kada radi nesportskog ponašanja crveni karton dobiva Durlen. Tu se utakmica zakuhtava, i iako je Baltazar imao 2 minute igrača više, nisu ništa dobroga napravila, dapače, potkrala njim se velika pogreška i srčani Plavi mjesec preko Hercega dolazi u vodstvo. U tom trenutku kreće velika euforija u redovima Plavog mjeseca, ali već minutu nakon primljenog gola, Toth iz uigrane akcije iz kornera zabija gol i vraća rezultat u egal, te u tim trencima na semaforu stoji rezultat 1:1. Iako smo do kraja vidjeli par prilika sa obje strane, niti jedna ekipa nije zabila pogodak, te se pobjednik odlučivao na penale, gdje su dečki iz Plavog mjeseca bili nepogriješivi i prošli zasluženo u polufinale.

Meradog i SUS je treći par četvrtfinala. Predviđanja su bila da predviđanja nema, a jedino što je bilo sigurno da će borba na terenu biti do zadnjeg trenutka. Upravo se to pokazalo i točnim, bilo je puno želje sa obje strane da dođu u vodstvo, ali ključni trenutak se dogodio u 20. minuti utakmice kada Ukalović zabija za Slavonsku udrugu studenata i na kraju se ispostavilo da će taj pogodak biti vrijedan polufinala Zagrebačke studenske futsal lige. Utakmica je bila isprekidana prekršajima sa obje strane, a i suci utakmice su pokazali 4 žuta kartona na ovoj utakmici, što najbolje govori o kakvoj se bitci na terenu radilo.

NCŠalata-ZSFL-1

Zadnji par četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja Zagrebačke studentske futsal lige odigrao se između ZKHS-a i TVZ-a. ZKHS je ponovno pokazao zašto su jedni od glavnih favorita za osvajanje lige, te je lakše nego očekvano „razbio“ ekipu TVZ-a sa ukupno 8:3. Već u prvih 15. minuta utakmice ZKHS ima prednost od 5:1, te je održavanje te prednosti nije bilo upitno.  Kod ZKHS-a je iznimno raspoložen bio Palac, koji je u pobjedu ugradio svoja 3 pogotka,  što su dečki iz ZKHS-a dočekali sa veseljem, jer je on zasigurno prva napadačka prijetnja njihovog sastava, kojem ove godine i nije sve polazilo od noge, ali izgleda da je pravu formu uhvatio u pravo vrijeme. Uz njega još su strijelci za ZKHS bili Lasić i Markić po dva puta te Bandić jednom. Za TVZ su zabijali Ešegović i Lončar dva puta.

Ovog vikenda nas očekuje mala pauza prije završnice Zagrebačke studentske futsal lige, a zasigurno će biti užitak gledati polufinalne susrete između Plavog mjeseca i SUS-a, te ZKHS-a i Udruge Vukovarsko-srijemskih studenata koja se sprema sljedećeg vikenda. I ovim putem pozivamo sve da prate Facebook stranicu Zagrebačke studentske futsal lige (https://www.facebook.com/zsfl.hr) te da dođu u Nogometni centar Šalata i podrže svog favorite u borbi za najbolju studentsku ekipu u gradu!

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

Jesús Velasco nakon 7 godina napustio klupu Inter Movistara

Nakon dugih 7 godina, u kojima je osvojio sve što se u klupskom futsalu osvojiti …

Poznat reprezentativni popis za gostovanje u Srbiji!

Poznat je reprezentativni popis za predstojeće gostovanje A-reprezentacije u Srbiji, gdje će Hrvatska i Srbija …