Početna | - Naslovna | UniSport futsal liga | VERN i “Futsal žene ZG” slave u Biogradu!

UniSport futsal liga | VERN i “Futsal žene ZG” slave u Biogradu!

Jučer je završena UniSport futsal liga. Riječ je o studentskom natjecanju koje je svoj završni čin imalo ovog vikenda u Biogradu gdje su se odigrale završnice natjecanja u svim sportovima, pa tako i u futsalu.
O ovom futsal natjecanju već smo pisali na našim stranicama. Pratili smo ligaški dio natjecanja još od prvog ovosezonskog turnira u Splitu, preko turnira u Zadru, Vukovaru i Zagrebu, pa sve do završnice koju smo i najavili na našim stranicama.
Na završni turnir plasirale su se 4 najuspješnije momčadi iz ligaškog dijela natjecanja. Sveučilište u Splitu ligaško je natjecanje okončalo na 1.mjestu, a u polufinale su se plasirali još vukovarsko veleučilište L.Ružičke, Sveučilište u Zagrebu i zagrebački VERN. Upravo je VERN na završnom turniru u Biogradu bio najbolji, te je osvajanjem naslova prvaka osigurao nastup na Europskim sveučilišnim igrama koje će se 2018. održati u portugalskoj Coimbri. VERN je u polufinalu slavio protiv Splita rezultatom 1:3, a momčad Matije Đulvata do pobjede su predvodili dvostruki strijelac Dino Kovač i Matej Horvat. Za Splićane je pak zabio Josip Juretić. U drugom polufinalnom dvoboju Vukovar je bio bolji od branitelja naslova Zagreba rezultatom 5:2! Strijelci za najugodnije iznenađenje ove sezone bili su Lovrić (2), Majtanić, Cerovski i Petričević, dok su za Zagrepčane zabili Markić i A.Matan.

Fotografija UniSport ST.

U susretu za 3.mjesto Split je nadigrao Zagreb rezultatom 7:2! Splićane su do trijumfa predvodili rasploženi Juretić (3 gola) i Štimac (2 gola), a u strijelce su se upisali još Bezmalinović i Trivković. Na poluvremenu su Splićani imali prednost 3:0, u nastavku dolaze do velikih 6:0, da bi Pajalić i Tadić zabili utješne zgoditke za Zagrepčane.

U finalu je VERN slavio protiv Vukovara rezultatom 6:3! VERN je poveo u 14.minuti kada Prgomet udarcem s 13-14 metara savladava protivničkog vratara za 1:0! U 17.minuti još se jednom trese mreža Vukovara kada Horvat s 10 metara zabija za 2:0! U nastavak Vukovar ulazi bolje, no nakon propuštene dvije vrlo dobre prilike VERN u 23.minuti golom Kovača dolazi do novog zgoditka, 3:0! Sve dvojbe po pitanju konačnog pobjednika otklonjene su 3 minute kasnije kada u kontri 3 na 1 VERN novim zgoditkom Kovača dolazi do 4:0! U 29.minuti Krčmar donosi zgoditak nade Vukovaru lijepim golom iz kontre, no odgovor VERNA bio je vrlo brz. Niti pola minute kasnije Kanjuh je s 12-13 metara lijepo zabio za 5:1! Nedugo zatim Kovač je novim zgoditkom kompletirao hattrick za velikih 6:1, da bi do kraja Vukovarci igrom s golmanom-igračem ublažili poraz golovima Cerovskog i Petričevića za konačnih 6:3!

Spomenimo i kako je u natjecanju žena 1.mjesto osvojila ekipa Zagreba. Zagrepčanke su u polufinalu slavile protiv Rijeke rezultatom 6:0, a u drugom polufinalu Split je bio bolji od Osijeka rezultatom 8:3! U susretu za 3.mjesto Osijek je nakon penala slavio protiv Zagreba, dok su Zagrepčanke deklasirale Split s uvjerljivih 9:1 i zasluženo osvojile pobjednički trofej.

Jesús Velasco nakon 7 godina napustio klupu Inter Movistara

Nakon dugih 7 godina, u kojima je osvojio sve što se u klupskom futsalu osvojiti …

Poznat reprezentativni popis za gostovanje u Srbiji!

Poznat je reprezentativni popis za predstojeće gostovanje A-reprezentacije u Srbiji, gdje će Hrvatska i Srbija …