Delegat: Sean Dipple (ENG)
Kontrolor suđenja: Perry Gautier (BEL)

ČEŠKA: Libor Gerčák, David Cupák, Jiří Novotný, Radim Záruba, Vítězslav Hrubý, Tomáš Koudelka, Lukáš Rešetár, Matěj Slováček, Michal Holý, Michal Seidler, Marcel Rodek, Michal Kovács, Jan Janovský, Ondřej Vahala, trener: Tomáš Neumann

ITALIJA: Stefano Mammarella, Marco Ercolessi, Gabriel Lima, Sergio Romano, Luca Leggiero, Humberto Honorio, Massimo De Luca, Alessandro Patias, Fortino, Alex Merlim, Mauro Canal, Daniel Giasson, Murilo, Michele Miarelli, trener: Roberto Menichelli

STRIJELCI: 0:1 Fortino (1′), 0:2 Lima (11′), 0:3 Merlim (21′), 0:4 Fortino (22′), 0:5 ag-Koudelka (22′), 0:6 Honorio (24′), 0:7 Patias (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Češka 10 (5+5); Italija 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Seidler (30′) , Záruba (37′) – ČEŠKA
Giasson (8′), Leggiero (27′) – ITALIJA

IGRAČ UTAKMICE: Fortino (ITALIJA)

U poslijednjem susretu po skupinama Europskog prvenstva Italija je nadigrala i deklasirala Srbiju rezultatom 0:7! Nakon uvjerljivih 3:0 protiv Azerbajdžana, branitelji naslova su protiv Češke upisali još uvjerljiviju pobjedu poslavši Češku kući.
Već nakon 25 sekundi igre Italija je povela. Lima je s lijeve strane ubacio u sredinu za Fortina koji se lako oslobodio svog čuvara i s vrha kaznenog prostora “kroz” Gerčáka zabio za 0:1! Nakon brzog vodstva Italije igra se umrtvila, te slijedeću izgledniju priliku bilježimo u 10.minuti! Rodek je osvojio loptu duboko u polovici protivnika, no Mammarella mu pravovremeno ulazi u udarac. U 11.minuti Italija dolazi do povećanja vodstva. Fortino je s desne strane ubacio u sredinu, gdje Lima s vrha kaznenog prostora zabija za 0:2! Gotovo identična situacija kao i kod prvog zgoditka, samo s izmijenjenim ulogama strijelca i asistenta. Fortino i Lima su bili najraspoloženiji dvojac na susretu. U 13.minuti Fortino je glavom spustio loptu za Limu koji sjajno prima i volejem efektno puca, no za malo preko gola. U 17.minuti Češku spašava vratnica! Patias je pucao s 8-9 metara iskosa s desne strane, te pogodio bližu vratnicu Gerčákova gola.
U nastavku još jednom Italija postiže brzi gol. Merlim se vrlo lako oslobodio Seidlera, te udarcem sa 7-8 metara s desne strane savladao Gerčáka za 0:3! U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža Češke. Fortino i Ercolessi su izigrali obranu Češke, a Fortino postiže svoj drugi zgoditak za 0:4! Niti pola minute kasnije isti su akteri u glavnim ulogama, a ovoga puta dodavanje Ercolessija za Fortina klizećim startom Koudelka šalje u vlastitu mrežu za velikih 0:5! I nakon time-outa Češke reprezentacije gledamo istu sliku. Talijani dominantni, te u 24.minuti dolaze do novog zgoditka kada Honorio nakon kombinacije s Murilom zabija za 0:6! Rezultatski odlučena utakmica se nakon toga u dobroj mjeri “razvodnila”. Talijani više nisu toliko inicirali napade, a priliku su dobili svi igrači s klupe uključujući i vrataraMiarellija. Na isteku 33.minute Talijani još jednom zabijaju. Lima je dugom loptom pronašao Patiasa koji lijepim potezom petom okrenut leđima vara vratara Vahalu za velikih 0:7! Imala je Italija još nekoliko prilika do kraja susreta, no rezultat se nije mijenjao. Ostalo je velikih 0:7, najuvjerljivija pobjeda na ovom natjecanju!

Italija257Win

Primić: “Square može zaustaviti svakoga u ligi!”

PredpregledUsusret polufinalnom dvoboju Novog Vremena iz Makarske i Squarea iz Dubrovnika razgovarali smo sa Zoranom Primićem. Primić je reprezentativni golman …

Delegiranje službenih osoba polufinalnih susreta

PredpregledPoznati su termini i delegiranje službenih osoba za polufinalne susrete doigravanja za prvaka Hrvatske. Dvoboj …