1.HMNL | Alumnus – Vrgorac | Izvještaj

2 hrvatska malonogometna liga1.HMNL

U utakmici 12.kola kojim se nastavlja natjecanje u 1.HMNL susreli su se MNK Alumnus i MNK Vrgorac. Svi oni koji su uspjeli “izvući” se na valentinovo od svojih ljepših polovica i otići na susret Alumnusa i Vrgorca mogli su vidjeti susret bez puno ljepote što im je pak vraćeno sa uzbudljivih zadnjih 10 minuta susreta u kojem je Vrgorac golom u posljednjim sekundama susreta došao do vrijedne pobjede i odnio na jug Hrvatske sva 3 boda….

DELEGAT: Vojislav Aladžić

MNK ALUMNUS:  Mario Modrušan, Vlatko Brnić, Kristijan Postružin, Sadat Ziberi, Ivan Bašić, Matej Horvat, Kristijan Grbeša, Vedran Matošević, Antonio Vuk,  Matija Đulvat, Saša Ladinščak, Grgić Nikola.
Trener:  Jakov Ungarov i Mićo Martić

MNK VROGORAC: Dario Grbavac, Denis Mijatović, Mijo Marinović, Duško Martinac, Dario Martinović, Marijo Herceg, Vojko Pervan, Dragan Stanković, Marko Buzov, Ivan Pervan, Luka Radalj, Zvonimir Markotić, Zrinko Markotić.
Trener: Vladimir Bebek

STRIJELCI: 1:0 Kristijan Grbeša (5′); 1:1 Denis Mijatović (18′); 1:2 Vojko Pervan (18′); 2:2 Vedran Matošević (30′); 2:3 Duško Martinac (40′).

OPOMENE:

IGRAČ UTAKMICE: Duško Martinac

KOMENTAR UTAKMICE: 30 od 40 minuta susreta bilo je zaista lišeno pretjerane ljepote iako smo tokom tog vremena vidjeli tri gola i dosta udaraca u okvir gola. Od samog početka Alumnus se nametnu na terenu i njihovi napadi na gol bili su učestaliji i konkretniji. Tome je dodatno pridonio rani gol Grbeše nakon što je vratar gostiju krivo procijenio stavivši samo jednog igrača u blok za udarac sa 11 metara koji je izvodio igrač koji ima jedan od najačih udaraca u ligi. To Grbeša nije propustio kazniti i od vratnice pogađa gol gostiju.

U nastavku utakmice ponovno gledamo nešto dominantnijeg domaćina ali i goste koji su čekali svoju priliku koja i dolazi pred sami kraj poluvremena kada vrataru domaćih ispada visoka lopta ravno pred noge Mijatovića koji takve prilike ne propušta. Šok za vratara i igrače domaćih je bio velik i to se vidjelo što ponovno mudro koriste gosti koji ponovno visokom loptom dovode Pervana u priliku koju on koristi i postiže gol za šokantni preokret na kraju prvog poluvremena.

Nakon što su se vratili sa poluvremena ponovno počinje pritisak domaćina no gosti dobro brane svoj rezultat ponajprije zahvaljujući par dobrih obrana Hercega. Ni gosti nisu bez prilika pa bilježimo gredu Martinca nakon istrčavanja Modrušana. Odlični gol Matoševića u 30 minuti stiže u pravo vrijeme i vidno diže raspoloženje domaćina i njihove publike nakon čega slijedi 10 minuta najljepšeg dijela susreta.

Prilike se redaju i na jednoj i drugoj strani te bilježimo jednu gredu i jednu vratnicu domaće momčadi te niz udaraca koji su ili za malo neprecizni ili ih brani Herceg odnosno Modrušan na drugoj strani. Kako smo ušli u zadnju minutu susreta domaćin se baca “na glavu” kako bi došli do sva tri boda. 15 sekundi do kraja imaju i prekid no slijedi šok nakon što jedna presječena lopta dolazi do Duška Martinca koji se sjurio niz teren i preciznim udarcem šalje loptu pored istrčalog Modrušana za točku na i sva tri boda iz ovog susreta.

Na kraju valja zaključiti da je Alumnus na terenu izgledao puno bolje kada je statistika u pitanju no Vrgorac koji nije pokazao više od igre je mudro iskoristio svoje prilike i mane domaće momčadi te time i zasluženo ostvarili pobjedu.