Početna | - Izdvojeno | 1.HMNL | Pregled 12.kola
logo 1. HMNL
1. HMNL

1.HMNL | Pregled 12.kola

Nastavljeno je natjecanje u 1.HMNL susretima 12.kola. Nakon što su u petak proljetni dio sezone otvorili Novi Marof i Square, te Alumnus i Vrgorac, u subotu su odigrana preostala 3 susreta, a hrvatski futsal je još jednom donio nekoliko nepredvidivih ishoda i uzbudljivih završnica.
U nastavku Vam donosimo pregled odigranih susreta uz kratak komentar.

CROfutsal 1.HMNL logo
1. HMNL

NOVI MAROF – SQUARE = 2:2 (0:2)

Proljetni dio sezone otvoren je u Novom Marofu gdje je gostovao dubrovački Square. Gosti su golovima Micevskog imali lijepu prednost na odmoru (0:2), no u nastavku su posrnuli, te je domaćin preko Margetića i Jendroka došao do boda. Domaći su s golmanom-igračem u završnici pokušali doći do punog plijena, no gosti su se na koncu uspjeli obraniti i sačuvati 1 bod. Detaljnije o ovom susretu mogli ste čitati na našim stranicama, a kao podjetnik Vam donosimo link.

ALUMNUS – VRGORAC = 2:3 (1:2)

U zagrebačkoj Martinovki vidjeli smo najveće iznenađenje ovoga kola. Vrgorac je u Zagreb došao kao poslijednjeplasirana momčad ljestvice, a iz Zagreba odnosi puni plijen. Vrgorac iza sebe ima katastrofalnu jesen, odlazak ikone kluba Mirka Vrcana, te brojne probleme, no klub je i u takvoj situaciji pronašao snage da se u zimskoj stanci osnaži, te pobjedom uđe u nastavak prvenstva. Reprezentativni dvojac Grbeša-Matošević je zabio za Alumnus, dok su za goste strijelci bili Mijatović i Pervan, te kapetan Martinac koji je golom 5 sekundi prije kraja donio neizmjernu radost gostima. Opširnije o ovom susretu čitajte na našim stranicama.

Vrgorac GTPFOTO: facebook.com

KIJEVO JAKO SPORT – NACIONAL = 0:4 (0:2)

U Kninu je gostovao branitelj naslova Nacional i uvjerljivom pobjedom najavio borbu za obranu naslova. U 1.dijelu dvojac najiskusnijih u redovima domaćina čini pogreške nakon kojih gosti zabijaju i na odmor odlaze s 0:2! Nakon Banićeve pogreške u 8.minuti gosti dolaze do vodstva pogotkom Horvatha, a u 13.minuti veteran Suvajac zabija za 0:2! Na samom početku nastavka Kovač zabija za 0:3, a kada je u 26.minuti Ugarković zabio za 0:4 priči je bio kraj. Domaći su se igrom s golmanom-igračem pokušali vratiti u igru, ali bez uspjeha. Nacional je rutinski i znatno lakše no što je itko mogao očekivati došao do vrijedne pobjede!

NOVO VRIJEME APFEL – MURTER = 3:3 (1:0)

derbi kola odigran je u Makarskoj gdje je gostovao Murter. Pogled na tablicu ne otkriva kako je riječ o derbiju kola, jer Murter je zimsku stanku dočekao na 2.mjestu, dok su makarani ostali na samom začelju. No ambiciozni makarski klub doveo je u svoje redove velike zvijezde, te najavio pohod na vrh. Osredkar, Fetić i Grcić pojačanja su koja od borbe za opstanak klub guraju u borbu za naslov prvaka. No šampionske ambicije makarana doživjele su udarac već u 1.kolu nastavka.
Murter se za makarane pokazao kao vrlo tvrd orah. Domaćin je bolje ušao u susret i poveo golom Grcića, no u nastavku gosti dolaze do preokreta. Pavić je s 2 gola preokrenuo rezultat u korist gostiju, a Bajamić zabija za 1:3 i dovodi Murter na prag trijumfa. No domaćin igrom s golmanom-igračem na koncu ipak spašava bod; Bajrušović i Grcić su zabili za konačnih 3:3! Derbi kola je opravdao očekivanja, a ostaje za vidjeti mogu li makarani izgubljene bodove nadoknaditi u Dubrovniku, dok će Murter ugostiti vodeći Solin.

SOLIN VELTINS – USPINJAČA = 5:0 (2:0)

Utakmicu s najmanje neizvijesnosti gledali smo u Solinu, gdje se domaćin lako obračunao s gostima iz Zagreba. Solin je u proljetni dio sezone ušao s novim “pivskim prezimenom”. Na dresu je umjesto “staročeškog” osvanulo “Veltins”, a Solin i dalje niže pobjede. Koturović je s 2 gola u 1.poluvremenu  trasirao put ka pobjedi, a u nastavku su Juras i Novoselac (2) postavili konačnih 5:0. Solin je tako iskoristio remi Murtera i sada ima velikh 6 bodova prednosti u odnosu na najbliže pratitelje (Murter, Nacional). U slijedećem kolu Solin ide u goste Murteru, što je derbi kola kojeg iščekujemo s velikim nestrpljenjem. O ovom susretu detaljnije ste mogli čitati na našim stranicama, a kao podsjetnik donosimo Vam link na izvještaj s ove utakmice.

Solin VeltinsFOTO: Duje Bonačić

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …

2.HMNL-jug | Murter osigurao naslov jesenskog prvaka!

Odigrani su susreti 10.kola 2.HMNL-jug, a Murter je tijesnom pobjedom protiv poslijednjeplasiranih Mejaša osigurao jesenski …