Početna | - Izdvojeno | Brazil i Ukrajina pobjedama u osminu-finala!

Brazil i Ukrajina pobjedama u osminu-finala!

U susretima 3.kola grupe “B” Svjetskog prvenstva u Kolumbiji, Brazil i Ukrajina su ostvarili nove pobjede, te su osigurali nastup u osmini-finala. Brazil se lako obračunao s Mozambikom (15:3), dok je Ukrajina slavila protiv Austalije (3:1).

BRAZIL – MOZAMBIK  15:3 (8:1)

Prvi sudac: Rex Kamusu (SOL)
Drugi sudac: Lance Vanhaitsma (USA)
Treći sudac: Carlos Gonzalez (HUA)
Četvrti sudac: Sergio Cabrera (CUB)

STRIJELCI: 1:0 Rodrigo (1′), 2:0 Xuxa (2′), 3:0 Rodrigo (7′), 4:0 Xuxa (12′), 5:0 Dieguinho (13′), 6:0 Dieguinho (14′), 6:1 Mario – pen (16′), 7:1 Jackson (16′), 8:1 Fernandinho (19′), 9:1 Bateria (29′), 10:1 Ari (29′), 10:2 Magu (30′), 11:2 Fernandinho (30′), 12:2 Ari (32′), 13:2 Falcao (35′), 14:2 Falcao – pen (37′), 14:3 Dino (38′), 15:3 Falcao (38′)

Brazil je protiv Mozambika ostvario rekordnu pobjedu, a Falcao je ostvario novi hattrick. U pobjedisvoje momčadi (15:3) legendarni je Falcao postigao poslijednja 3 zgoditka, a spomenimo i kako su dvostruki strijelci bili Rodrigo, Xuxa, Dieguinho, Ari i Fernandinho. Falcao je sa spomenuta 3 zgoditka dosegao broj od 45 postignutih golova na Svjetskim prvenstvima, čime je postao apsolutni rekorder!

AUSTRALIJA – UKRAJINA  1:3 (0:1)

Prvi sudac: Francisco Rivera (MEX)
Drugi sudac: Jorge Antonio Flores Hernandez (SLV)
Treći sudac: Ronny Castro Zumbado (CRC)
Četvrti sudac: Quoc Dung Truong (VIE)

STRIJELCI: 0:1 Zhurba (7′), 0:2 Bondar (35′), 1:2 Zeballos (38′), 1:3 Ovsiannikov (40′)

Ukrajina je teže od očekivanog slavila protiv Australije izborivši tako plasman u osminu-finala. Povela je Ukrajina u 7.minuti kada Zhurba s 15ak metara zabija “kroz” Konstantinoua koji je jako loše reagirao. Rezultat se nije mijenjao sve do završnih 5 minuta. Najprije je Bondar u 35.minuti osvojio loptu na centru i udarcem s 10 metara zabio za 0:2! U 38.minuti Australija s golmanom-igračem budi nadu. Na dodavanje Fogartyja za 1:2 zabija Zeballos. U poslijednjoj minuti Australci su tražili penal nakon što je ubačaj Fogartyja s lijeve strane pogodio u ruku Bondara. Suci se nisu oglasili, a u nastavku lopta dolazi do vratara Lytvinenka koji baca dugu loptu za Ovsiannikova koji zabija za konačnih 1:3!

2.HMNL-zapad | Jesenje poraženo na Rabu, Petrinjčica bolja od Siscie

Jučer su odigrana dva susreta 12.kola 2.HMNL-zapad. Petrinjčica je s 1-0 protiv Siscie povela već …

2.HMNL-jug | Murter deklasirao Trogirane, Ombla bolja od Bračana

Jučer su odigrani prvi susreti 16.kola 2.HMNL-jug. U derbiju začelja Ombla je slavila na gostovanju …